Повідомлення telegram каналу - @deadlawyers

Логотип телеграм спільноти - Спілка мертвих юристів 2024-07-14

Спілка мертвих юристів

Кількість підписників:
11403
Фото:
163 
Відео:
13 
Посилання:
1850 
Категорія:
Право
Опис:
Творче обʼєднанння квадратних, прямолінійних і дуже обмежених людей (с) Ханна Аренд

Канал Спілка мертвих юристів - @deadlawyers - №2281

​​Я знаю, що ви не дуже любите тексти про Велику Четвірку, але терпите, за що дякую. Зараз буде ще гірше --
Що там у другому ешелоні американських бухгалтерських фірм відбувається?
А у них відбувається страшне -- на них насувається peivate equity, а з ним і консолідація.
Десь половина із цих брендів (на картинці) нам знайома, бо працюють в Україні. А частина із них так і взагалі має в Україні юридичний бізнес: як мінімум, це BDO Legal, Crowe Mikhailenko, Baker Tilly, Ecovis Bondar & Bondar.
Бухгалтерські бренди другого ешелону набагато менш консолідовані, ніж Велика Четвірка. Це переважно класичний франчайзинг: компанії у кожній юрисдикції мають право використовувати бренд і мінімальний набір стандартів надання послуг, але належать ці компанії місцевим партнерам.
Так ось, у березні цього року private equity фонд New Mountain Capital придбав 60% американського Grant Thornton за $1,4 ярди (при річному обороті офісу у $2. ярди). А два тижні тому Financial Times дізналося, що американський Grant Thornton домовляється про викуп своїх афілійованих компаній в UK та Ірландії.
"Так це вони вкрали мою ідею" -- відкоментував новину CEO Crowe Global. "Я давно казав, що коли ви ділитеся з іншими компаніями інтелектуальною власністю, софтом та іншими ресурсами, то природньо задуматися про те, аби поділитися і капіталом також".
Ще раніше цього року Baker Tilly залучили інвестиції від фондів Hellman & Friedman та Valeas Capital Partners. Певно теж вкрали ідею у того мужика з Crowe Global і планують викуповувати частки у своїх франчайзі.
Ну а що, все логічно: у Великої Четвірки перманентно якісь проблеми із якістю послуг та поєднанням аудиту із консалтингом то у Штатах, то у Німеччині, то у Британії, тож середня ланка вирішила скористатися моментом, аби скоротити розрив хоча б у деяких країнах.
Але інвестиції від private equity мають темну сторону: ці тіпи інвестують лише для того, щоб потім заробити на продажі. Поки ж вони тримають актив у себе, то намагаються максимально збільшити його вартість коштом підвищення ефективності роботи й оптимізації витрат.
Тому якщо раніше фірми другого ешелону конкурували із Четвіркою за людей менш уйобіщною корпоративною культурою, кращими умовами роботи, меншим навантаженням, то тепер ця перевага може зникнути.
Одночасно з анонсом Grant Thornton про продаж частки, фірма звільнила близько 350 людей, до речі.
Ну і ми писали минулого місяця про схожу ситуацію на юридичному ринку Англії: там private equity фонди потихеньку скуповують юридичні бутіки і альтернативних сервіс провайдерів (ALSP).
@gadiuk
Чарт зі statista.com
Канал | Чят | Вакансії | Події | Кіноклуб
4700
24-08-01 06:02