Джерело
Біленко | Про петиціїВони не були, не є і ніколи не будуть інструментом прямої д...
147 Охват/переглядів
2023-02-22 10:03
Повідомлення №3091
Про петиціїВони не були, не є і ніколи не будуть інструментом прямої демократії.Тобто ніколи не буде такого, що петицію підписала достатня кількість людей, і влада зобов’язана прийняти відповідне рішення. Петиція — це інструмент комунікації виборці-влада. Завдяки тому, що механізм є офіційним, успішна петиція гарантує, що адресат (влада) отримає повідомлення та дасть відповідь.Якщо правильно розуміти цей інструмент, то проблема «петиції не працюють» перестає бути проблемою. Петиції працюють в 10 з 10 випадків. В 100% випадків громада офіційно формує свою позицію та отримує офіційну відповідь влади. Те, що відповідь влади (не важливо якого рівня) це «пук среньк не маємо повноважень», це проблема не петицій. Це проблема влади. За яку ми з вами голосували. Чим більше ми будемо ставити питань владі, тим частіше вона буде демонструвати свою спроможність або неспроможність виконувати свої обов’язки. Що таке петиції для нас з вами? Це можливість сформувати позицію громади. Що таке петиціі для влади? Це можливість відреагувати на запит громади. Або сісти в калюжу. Публічно, офіційно, з підписом та печаткою. Нам важливо формувати позиції. І нам важливо отримувати відповідь влади на наші позиції. І поки мітингувати не можна, петиція — єдиний інструмент такої комунікації. Використовуйте його. Підписуйте петиції.