Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Чашка з блішками
Додано 14 лип 2024

Чашка з блішками

@cupwithfleas
Кількість підписників: 1 095
Фото: 563
Відео: 34
Посилання: 429
Опис:
Авторка дилогії "Промені Аласі" у видавництві @ouroborosbooks Про книжки та трохи блішок. Mother of dragons – @korzhalisa Інші соц. мережі – https://linktr.ee/alisa.korzh Замовити дилогію – https://ouroborosbooks.com.ua/avtorka/alisa-korzh/
Джерело

Чашка з блішками | Трохи роздумів про письменництвоЧасто зустрічаю мотиваційні фрази на к...

Логотип телеграм спільноти - Чашка з блішками Чашка з блішками @cupwithfleas
286 Охват/переглядів 2025-07-01 09:39 Повідомлення №605
🌟 Трохи роздумів про письменництвоЧасто зустрічаю мотиваційні фрази на кшталт: "Пиши в першу чергу для себе", і кожного разу вони викликають у мене дисонанс. Я в них не вірю. Задумалась, чому саме, і зрозуміла, що в моєму уявленні це працює не так. Бо "для себе" я, по суті, написала першу чернетку чотири роки тому - і мені вона була ок. Я розказала історію, вона завершилась. Весь інший час я працюю над тим, аби те, що я написала "для себе" стало нормальним "для інших" - для альфа- і бета-рідерів, для подачі у видавництво, для редактора, для читачів на загал.Саме тут і починається зростання - коли ти пишеш вже не "для себе". Коли думаєш, як краще донести читачеві характер і суть персонажів, їхні емоції і переживання, закохати у них, змусити співпереживати. Як розкрити сюжет так, аби він тримав інтригу, але й не був незрозумілим. Як змальовувати читачеві 4D-картинку зі своєї голови, задіюючи всі органи чуття. Як передати ідеї, які хочеш закласти у текст. Аби текст "співав" і лився, не заважаючи уяві читача працювати. "Для себе" мені це не потрібно, бо я це все і так знаю, я ж це вигадала. А ось передати це іншим - те, чому доводиться вчитися на курсах і з книжок, на практиці і через помилки, раз за разом переписуючи написане. І це вже робота.🤦‍♀️ Й ось цей момент - коли ти вирішуєш, що хочеш писати не тільки "для себе", а й "для інших", - він є переламним у кожного, хто пише, бо тут чисте задоволення від творчості зіштовхується з потребою довго і нудно працювати над текстом, кроїти його, віддавати на огляд інших, вчитися сприймати іноді таку болючу критику і переписувати. Іноді роками. А іноді і цього виявляється замало. І це те, де легко посипатись, бо такого не очікуєш, коли починаєш писати "для себе". Принаймні, я не очікувала 😔Жодних висновків, просто думки.