Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Чашка з блішками
Додано 14 лип 2024

Чашка з блішками

@cupwithfleas
Кількість підписників: 1 095
Фото: 563
Відео: 34
Посилання: 429
Опис:
Авторка дилогії "Промені Аласі" у видавництві @ouroborosbooks Про книжки та трохи блішок. Mother of dragons – @korzhalisa Інші соц. мережі – https://linktr.ee/alisa.korzh Замовити дилогію – https://ouroborosbooks.com.ua/avtorka/alisa-korzh/
Джерело

Чашка з блішками | Як створити об'ємне тло для сцениВсе в книзі відбувається десь - діало...

Логотип телеграм спільноти - Чашка з блішками Чашка з блішками @cupwithfleas
298 Охват/переглядів 2025-05-08 14:32 Повідомлення №530
📃 Як створити об'ємне тло для сцениВсе в книзі відбувається десь - діалоги, роздуми, події. Оце "десь" і є те саме тло, яке зробить сцену реалістичною і повною. Що допоможе зробити тло об'ємнішим?🟡 Взаємодія персонажів з тим, що їх оточуєЗамість того, аби описувати стіл, хай персонаж на нього зіпреться, постукає по ньому, пне його в гніві чи ще щось. 🟡Описати оточення через відчуття / емоції персонажаНе казати, що в приміщенні холодно, а описати відчуття холоду: сироти по шкірі, волосся на руках стає дибки, тремтіння в тілі, мимовільне скорочення м'язів, тощо. Так само можна передати моторошну атмосферу - через відчуття персонажа.🟡 Задіяти всі органи чуттяОточення - це не тільки те, що ми бачимо, а й те, що ми чуємо, сприймаємо на запах чи дотик. Опис всіх відчуттів дасть більше об'єму фону. Особливо коли це від першої особи. На картинці приклад з мого тексту. Він не ідеальний, але наглядний. Я стараюсь по можливості задіювати всі відчуття в сценах, якщо це доречно.🟡 ПерспективаЯкісь об'єкти ближче до персонажів, якісь - далі. Щось персонажі можуть бачити, щось - ні.🟡 ОсвітленняВоно завжди є якесь (ну або повністю відсутнє), і не варто про це забувати. Воно впливає на сцену. Наприклад, буде дивно, якщо персонаж описує колір очей співрозмовника в темному підвалі чи щось таке.Не завжди є доречним описувати фон/атмосферу шматком опису чи прямо називати, особливо якщо камера зсередини персонажа. Можна розкидати це по сцені (в діалоги, репліки автора, роздуми), тим самим не перевантажуючи її зайвими описами. До того ж тло може підсилювати чи контрастувати з подіями в сцені, тобто бути ще одним учасником 📖Дісклеймер - я не експерт і не претендую на це звання. Певно, є якісь більш науково-теоретичні статті, я пишу тільки про власний досвід.#процес