Повідомлення telegram каналу - @cultureukrainian

Логотип телеграм спільноти - Паляниця 2024-07-14

Паляниця

Кількість підписників:
1722
Фото:
1380 
Відео:
16 
Посилання:
626 
Категорія:
Рукоділство
Опис:
Канал про сучасну українську культуру та вироби. Посилання для друзів - https://t.me/CultureUkrainian Розповісти про цікаве - https://t.me/cultureukraine_bot Російська мова у коментарях заборонена.

Канал Паляниця - @cultureukrainian - №1501

250 унікальних писанок з 14 етнографічних регіонів України кінця XIX -початку ХХ ст.
Унікальним явищем нашої культури, справжнім національним символом є писанка, історія появи якої сягає прадавніх часів. Одним із її найбільших зібрань є відповідний фонд Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, а його частина (250 памʼяток) є обʼєктом дослідження та оцифрування в межах проєкту «Українська писанка в європейському культурному просторі», який став можливим завдяки підтримці
Українського культурного фонду.
Формування колекції писанок в Музеї НТШ розпочалося на початку XX століття.
Значний вплив на поповнення збірки памʼятками мали відозви Наукового товариства імені Шевченка до української громадськості із закликом
збирати та надсилати писанки до музею.
Вже у 1929 році в колекції Музею Наукового товариства імені Тараса Шевченка налічувалося 4200 писанок, зокрема 3095 з Галичини, 494 3 Волині й Холмщини, 203 з Буковини, 14 з Київщини.
Предметом опрацювання
в межах проєкту стали писанки, які надходили до музею до 1939 року. Саме
з цієї частини колекції, для оцифрування та формування вебкаталогу було відібрано 250 памʼяток, 50 з яких обрано для створення 3D моделей (3D образів).
Результати цієї роботи опубліковані на сторінках ресурсу у формі вебкаталогу відібраних памʼяток, де Ви можете оглянути якісні фото писанок, їх атрибуційні описи та 3D моделі окремих, найбільш атрактивних 50-ти памʼяток.
Функціонал каталогу надає можливість фільтрації писанок за окремими атрибуційними полями, зокрема етнографічним регіоном, орнаментальними мотивами, технікою виконання, періодом створення.
Підписатись на Паляницю
Написати автору
Зображення до поточного посту у каналі "Паляниця" - @cultureukrainian
345
24-11-01 07:06