Повідомлення telegram каналу - @cozypsychologyua

Логотип телеграм спільноти - Затишна психологія🧠 2024-07-14

Затишна психологія🧠

Кількість підписників:
5676
Фото:
760 
Відео:
84 
Посилання:
214 
Категорія:
Психологія
Опис:
Про психологію простою мовою❤️🥰 Психологічний журнал з якісною інформацією та практикуючими психологами. Співпраця: @ann_nesen Посилання для друзів https://t.me/+Pi48LANn1q01ZWYy YouTube проєкт https://www.youtube.com/@cozypsychology

Канал Затишна психологія🧠 - @cozypsychologyua - №1292

🕵️ Чи страждаєте Ви тривожним розладом ?
Існує шість основних тривожних розладів.
🟣 СПЕЦИФІЧНА ФОБІЯ
При цьому розладі люди відчувають настільки сильний страх, коли вступають у контакт з певними об'єктами чи ситуаціями, що роблять кроки, щоб уникнути цих об'єктів чи ситуацій. Типові специфічні фобії включають акрофобію (страх висоти), одонтофобію (страх стоматологів), клаустрофобію (страх замкнутих просторів) та ін.
🔵 СОЦІАЛЬНА ФОБІЯ
Соціальний тривожний розлад є одним із тривожних розладів, при яких людина відчуває сильний страх і тривогу в соціальних ситуаціях через побоювання негативної оцінки (наприклад, піддатися критиці). Цей сильний страх часто призводить до уникнення таких соціальних ситуацій. Найбільш поширеним типом ситуацій, яких люди бояться за соціального тривожного розладу, є публічні виступи.
🟢 ПАНІЧНИЙ РОЗЛАД
Людина з панічним розладом часто відчуває напади паніки (панічні атаки), а також турбується про значення чи результат цих панічних атак. Наприклад, люди з панічним розладом можуть боятися, що напад паніки є ознакою того, що вони вмирають або божеволіють. Внаслідок цих панічних атак люди з панічним розладом часто намагаються уникнути дій або ситуацій, які можуть спричинити симптоми збудження, наприклад, фізичних вправ. У крайніх випадках люди з панічним розладом можуть боятися виходити з дому, тому що він є єдиним місцем, де вони можуть відчувати себе в безпеці.
🟡 ОБСЕСИВНО-КОМПУЛЬСИВНИЙ РОЗЛАД
При обсесивно-компульсивному розладі (ОКР) людина відчуває інтенсивні, нав'язливі й неприємні думки та ідеї, що повторюються, які здаються дивними й не пов'язаними з проблемами реального життя. Ці незвичайні думки та ідеї називаються нав'язливими думками. В результаті цих нав'язливих думок люди з ОКР втягуються до повторюваної (або компульсивної) поведінки, щоб зменшити тривогу, пов'язану з такими нав'язливими думками, наприклад, надмірно часто миють руки, роблять постійні перевірки або виконують уявні ритуали (наприклад, підрахунок).
🟠 ГЕНЕРАЛІЗОВАНИЙ ТРИВОЖНИЙ РОЗЛАД
Генералізований тривожний розлад (ГТР) характеризується надмірним, постійним та неконтрольованим занепокоєнням про різні проблеми. Іноді люди плутають ГТР з ОКР, тому що обидва мають один симптом – нав'язливі думки. Проте тут тривожність відрізняється від одержимості, тому що занепокоєння ГТР стосується реального життя або щоденних проблем, таких як фінанси, робота і відносини.
🟤 ПОСТТРАВМАТИЧНИЙ СТРЕСОВИЙ РОЗЛАД
ПТСР – це крайня реакція на сильний стресор, що загрожує життю людини.
Зазвичай ПТСР починає проявлятися приблизно через кілька тижнів або навіть місяців після травмуючої події.
Симптоми ПТСР включають нав'язливі думки й спогади про травмуючу подію (наприклад, флешбеки або відчуття, що подія відбувається знову), уникнення нагадувань про подію, що травмує, труднощі з переживанням позитивних емоцій, почуття відчуженості від інших людей, підвищену збудливість і гіпернастороженість).
😎 Підписуйся, далі ще більше цікавої та корисної інформації.
❗️➡️ ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ
1700
24-10-29 07:15