Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Легіон Диванної Розвідки 🇺🇦🔱
Додано 14 лип 2024

Легіон Диванної Розвідки 🇺🇦🔱

@couch_iu
Кількість підписників: 28 879
Фото: 32,400
Відео: 11,500
Посилання: 48,600
Опис:
🇺🇦 Головні події та новини російсько-української війни. 🚨 Аналітика фронту, огляд техніки, інформаційна війна проти ворога 🇺🇦 Донат: https://send.monobank.ua/jar/5dACyyVNFj За особистими питаннями: @Ldr_supp_bot

👥 Кількість підписників

28 879
Середній/День:: +17
Середній/Тиждень:: +307
Середній/Місяць:: +1184

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 799
Середній/День:: 3,870
Середній/Тиждень:: 3,757
ERR: 13.15%

📊 Кількість повідомлень на день

1
Останній день: 19
Середнє за тиждень: 2.7
Середнє за день: 1

Історія змін лого

Історія змін назви

Легіон Диванної Розвідки 🇺🇦🔱 2025-04-05
Легіон Диванної Розвідки ⬆️⬆️⬆️◻️🇺🇦🔱 2025-03-30
Легіон Диванної Розвідки || 🇺🇦🔱 2025-02-18

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Уряд Угорщини вимагає від України негайної відповіді та пояснень щодо перевезення готівки з Угорщини, оскільки «виникає законне питання, чи не йдеться тут про гроші української військової мафії», – заявив у міністр закордонних справ Петер СіяртоГлава міністерства повідомив, що Національна податкова та митна служба Угорщини проводить розслідування за підозрою у «шокуючому злочині» після того, як українці протягом останніх місяців перевезли через територію Угорщини надзвичайно велику кількість готівки та золота.«З січня через Угорщину було перевезено загалом 900 мільйонів доларів і 420 мільйонів євро готівкою, а також 146 кілограмів золотих злитків»– сказав він.«У зв'язку з цим у нас є кілька серйозних питань. По-перше, це величезна сума готівки, і виникає питання, навіщо українцям перевозити таку величезну суму готівки. Якщо це справді трансакція між банками, то виникає питання, чому банки не здійснюють переказ між собою, чому потрібно перевозити таку величезну суму готівки, до того ж через Угорщину», – продовжив він. Сімох українських інкасаторів «Ощадбанку» депортували з Угорщини, — IndexНаціональне податково-митне управління встановило особи семи громадян України, заарештованих у зв'язку з ввезенням грошей та золота до Угорщини, пише угорський портал Index. Розслідування встановило особи затриманих. Групу інкасаторів очолював колишній генерал СБУ, його заступник — колишній майор ВПС України, а їхній роботі допомагали особи з військовим досвідом, йдеться у заяві Урядового інформаційного центру.З огляду на це вони були сьогодні вислані з Угорщини. Будапешт поставив Києву ультиматум: є три дні, щоб відновити поставки російської нафти трубопроводом «Дружба»Заступник міністра енергетики Габор Чепек оголосив, що якщо Київ не виконає ультиматум, Будапешт продовжить блокувати кредит ЄС на €90 млрд євро для Українита розпочне судові процеси. Чепек додав, що надіслав відповідного листа міністру енергетики України Денису Шмигалю.Будапешт також вимагає допустити експертів до підстанції «Броди» нафтопроводу «Дружба», якщо поставки не будуть відновлені. За словами Чепека, Угорщина вже сформувала інспекцію з п’яти осіб для вивчення стану нафтопроводу.Чепек додав, що зв'язався із міністеркою економіки Словачини Денисою Саковою з метою залучити Братиславу до роботи інспекції. Ми не будемо терпіти цей державний бандитизм. Україна залишає за собою право ініціювати санкції проти причетних до захоплення українців в Угорщині, — очільник МЗС Андрій Сибіга.«Політичні заяви угорських посадовців сьогодні вранці свідчать, що затримання семи громадян України в Будапешті було частиною шантажу та виборчої кампанії Угорщини.Список вимог Орбана до України сьогодні вранці був особливо показовим. Саме так зазвичай і відбувається після того, як людей беруть у заручники: висуваються вимоги.Усі, хто відповідальний за захоплення і утримання наших громадян у заручниках, будуть притягнуті до відповідальності. Ми залишаємо за собою право вжити відповідних заходів.Ми знову вимагаємо від Угорщини припинити втягувати Україну у свою внутрішню політику та виборчу кампанію.Ми очікуємо рішучих відповідей від наших партнерів. Ми також зберемо іноземний дипкорпус у МЗС України, щоб поінформувати їх про неприйнятні дії Угорщини, спростувати абсурдні звинувачення та закликати до підтримки у вимозі притягнути винних до відповідальності». Легіон | підтримка | зв'язок
🫡20 лютого — День Героїв Небесної Сотні20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні — людей, які вийшли на Майдан із переконанням, що Україна має право торувати власний шлях. І зробили вибір, який кремль та його осоружна прислуга вирішили зупинити кулями.Снайпери розстрілювали беззбройних майданівців. Чекістська машина працювала посеред столиці, не ховаючись — вони розраховували, що страх переможе.🛡107 людей — на щиті. Їхня кров на бруківці Інститутської вулиці в Києві зробила те, чого москва не передбачала: не зупинила Україну, а переплавила її у найміцнішу сталь. Майдан став однією з основ нового українського війська — одразу після протистоянь у столиці перші добровольці вирушили на фронт. Багато хто з них воює і досі, зокрема в лавах української воєнної розвідки.Сьогодні Небесна Сотня не з нами на землі: її сміливці не побачать разом із нами остаточний крах москви. Але ми будемо гідними їх пам’яті — і продовжимо їх справу.🕯Пам'ятаємо.Слава Героям Небесної Сотні. Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
НАТО «почне повітряні удари вглиб Росії», якщо Путін атакує країни БалтіїВидання: The TelegraphАвтор: #Джеймс_ротвелл🔵Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна чітко окреслив нову стратегію: у разі російського вторгнення країни Балтії не обмежуватимуться обороною власних кордонів. Планується миттєве нанесення глибоких повітряних ударів по території Росії. Головний меседж полягає в тому, що війна буде фізично перенесена на землю агресора, щоб знищити його логістику та пускові можливості ще до того, як вони завдадуть непоправної шкоди.🔵Країни Балтії відкидають старі плани НАТО, які передбачали можливість тимчасової втрати територій з подальшим їх звільненням союзниками. Цахкна наголошує, що такий підхід є екзистенційною загрозою:«У такому випадку естонців просто не залишиться». Тому єдиний прийнятний план — це недопущення прориву кордону та активна оборона з перших хвилин конфлікту. 🔵Щоб реалізувати стратегію активної відсічі, регіон проводить безпрецедентне нарощування військових м'язів. Естонія інвестує рекордні 5% ВВП в оборону, щоб забезпечити наявність необхідних засобів ураження. Це робиться для того, щоб не залежати виключно від швидкості реакції союзників, а мати власні спроможності для завдання «нищівного удару у відповідь».🔵Лідери країн Балтії висловили обурення нещодавніми військовими симуляціями (зокрема, опублікованими в Die Welt), де прогнозувалася швидка поразка Литви, захоплення Сувальського коридору та нерішучість США застосувати 5 статтю. Посли та військові Естонії й Литви назвали такі сценарії «образливими» та «нісенітницею», оскільки вони зображують балтійські народи як пасивних жертв, ігноруючи їхню реальну волю до спротиву та підготовку.🔵Естонія, Латвія та Литва більше не розглядають себе як «територію», яку мають захищати інші. Вони позиціонують себе як активні суб'єкти, здатні самостійно завдати ворогу критичних втрат. Заява про те, що «ми точно знаємо, що робити», свідчить про наявність конкретних оперативних планів, які не залежать від політичних коливань у Берліні чи Вашингтоні.______Заголовок так і просить пригадати шахіди над країнами НАТО і«ми не будемо збивати, бо ми й так знаємо, що сильніше»
Русня активно використовують для скидання з дронів протипіхотні міни натискної дії типу ПМД-6.Класичний варіант ПМД-6, розроблений ще у 1930-х роках - це протипіхотна міна в дерев’яному корпусі, споряджена приблизно 200 грамами вибухової речовини (зазвичай тротилом, хоча могли застосовуватися й інші суміші).Сучасні ж зразки розміщують у пластикових корпусах білого кольору, що значно ускладнює їх виявлення на сніговій поверхні. Вага виробу становить близько 300 грамів - це дозволяє навіть малим FPV-дронам переносити їх у достатній кількості для дистанційного мінування. Пластикова оболонка додатково ускладнює пошук за допомогою міношукачів.На даний момент подібне «засівання» нових ПМД-6 під сніг фіксується переважно вздовж лінії бойового зіткнення та в найближчій тиловій зоні. Однак не виключено, що противник може застосовувати їх і з дронів дальньої дії - наприклад, Shahed-136 - для скидання в глибшому тилу, подібно до практики використання протитанкових мін ПТМ-3.Зайвий раз нагадувати не потрібно: наближатися до таких предметів, а тим більше торкатися їх - категорично заборонено, адже небезпека очевидна. ДжерелоЛегіон | підтримка | зв'язок
Росія і Україна продемонстрували світові майбутнє війни — і Америка та її союзники до нього не готові. Саме такого висновку дійшли під час масштабних навчань, які країни НАТО провели в Естонії у травні минулого року, пише член редакційної ради The Wall Street Journal Джилліан Кей Мелкіор.Події цих навчань, деталі яких публікуються вперше, виявили серйозні тактичні недоліки й уразливості в умовах інтенсивних бойових дій із застосуванням дронів.Навчання під назвою Hedgehog 2025 охопили понад 16 тисяч військових із 12 країн НАТО, які тренувалися разом з українськими фахівцями з безпілотників, зокрема з бійцями, залученими з передової. Вони моделювали «оспорюване й перевантажене» поле бою з різними типами дронів. Це перевіряло здатність солдатів адаптуватися під час бою.В Україні фронт переважно стабілізувався, але в Hedgehog змоделювали поле бою, де танки й піхота все ще можуть маневрувати. Під час одного зі сценаріїв бойова група чисельністю в кілька тисяч військових, включно з британською бригадою та естонською дивізією, намагалася провести наступ. Однак під час просування вони не врахували, наскільки дрони зробили поле бою прозорим, кажуть кілька джерел.Бойова група НАТО «просто пересувалася без маскування, розставляла намети й бронетехніку», згадує один із учасників, який грав роль противника. «Усе було знищене».Під час Hedgehog українці використовували Delta — сучасну систему управління боєм. Вона збирає розвіддані в реальному часі, застосовує штучний інтелект для аналізу великих масивів інформації, визначає цілі та координує удари між штабами і підрозділами. Це забезпечує швидкий «ланцюг ураження»: побачив — передав — знищив, причому за лічені хвилини або навіть швидше. Одна команда приблизно з 10 українців, яка виконувала роль противника, провела контратаку проти сил НАТО. Приблизно за пів дня вони умовно знищили 17 одиниць бронетехніки та здійснили близько 30 «ударів» по інших цілях.Загалом результати були «жахливими» для сил НАТО, каже координатор безпілотних авіасистем Естонської ліги оборони Айвар Ханніотті, який нині працює у приватному секторі як експерт з безпілотних систем. Сили противника (ред. група з 10 українських військових) «змогли за день ліквідувати два батальйони», так що «в межах навчань вони фактично вже не могли продовжувати бойові дії». Сторона НАТО «навіть не виявила наших дронових команд».Як зазначає видання, естонці змусили партнерів по НАТО зіткнутися з власними слабкими місцями. Hedgehog також став прикладом того, як українці можуть зміцнювати загальну безпеку Європи. Колишній командир Центру військової розвідки Естонії Стен Рейманн, який допомагав залучати українських фахівців, зазначає: спостерігаючи відео або читаючи про війну, неможливо отримати повне уявлення про реальність. За його словами, результати навчань стали «шоком» для військових керівників і солдатів.Hedgehog показав, наскільки видимим стало сучасне поле бою — і наскільки вразливим це робить усе, що на ньому рухається. НАТО доведеться змінювати тактику і шукати кращі способи захисту танків та бронетехніки.Підсумовуючи результати навчань, один з командирів угрупування НАТО після навчань сказав: «Ми в дупі». Легіон | підтримка | зв'язок
Дуже важливим елементом майбутнього є розширення сил безпілотних систем Російської Федерації. Про плани з розширенням і розвитком підрозділів, які розширювали можливості використання безпілотних систем, відомо досить давно, воно характеризується як створення альтернативного роду військ СБС ЗСУ. Росіяни, після того як почали стикатися з великими труднощами у боротьбі проти нашої армії, зокрема проти ешелону оборони та системи ударних засобів, подібної до тієї, яка зараз будується навколо СБС ЗСУ під керівництвом Роберта Бровді, намагалися знайти нові шляхи підвищення бойової можливості профільних підрозділів, на кшталт "Рубікона", "Судоплатова", "Каскад" та інших.Основною метою цих сил, було створення органу який би працював над збільшенням бойових можливостей цих підрозділів і концентрація основної бойової діяльності на ретрансляторах, ударних засобах (БМ-35, Ізделія, Італмас тощо) та засобів МВГ, РЕБ, РЕР тощо. Основним бойовим засобом зв'язку та комунікації для цього виду військ стали б термінали "Старлінк", які не так давно почали "вмирати" після роботи міністерства оборони України з компанією SpaceX.Альтернативні засоби зв'язку і комунікацій значно поступаються супутниковим терміналам "Старлінк", тож на сьогодні вкрай важко оцінити, які засоби росіяни оберуть як альтернативу та як змінять підхід до стратегії розвитку та розширення альтернативного виду сил безпілотних систем РФ. Очевидно, що ми не зможемо повністю покрити та закрити можливість використовувати термінали "Старлінк", і росіяни будуть намагатися шукати будь-які дії, аби повернути ефективність супутникових терміналів. Але що точно факт, це те, що їх ефективність впаде більш ніж на половину від їх потенціалу та можливостей, сподіваємось, назавжди. Росіяни не відмовились від ідеї своєї стратегії, але реалізувати її стане надзвичайно складно, по причині зав'язки бойових можливостей на терміналах супутникового зв'язку.Ймовірно, розвиток можливостей цього органу СУТТЄВО СКОРОТИТЬСЯ, якщо росіяни не знайдуть ефективного виходу з патової для них ситуації.Легіон | підтримка | зв'язок
У січні 2026 року расєянські війська застосували проти України рекордну кількість балістичних ракет - цей тип озброєння фактично став основним інструментом ударів.Загальна статистика за місяць:• застосовано 91 балістичну ракету • це абсолютний рекорд (попередній - жовтень 2025 року, 89 ракет)По тижнях:• 1-й тиждень січняЗастосовано: 18 БРЗбито: 1• 2-й тиждень січняЗастосовано:- 38× 9М723 / KN-23- кілька ракет типу 5В55 (С-300)Збито: 11• 3-й тиждень січняЗастосовано: 23 БРЗбито: 14• Останній тиждень і кінець місяцяЗастосовано: 12 БРЗбито: 5 Порівняння з крилатими ракетами:• Х-10120 січня - 15 ракетЗбито: 13• 3М14 “Калібр”9 січня - 22 ракетиЗбито: 10 У підсумку: балістичних ракет у січні було застосовано більше, ніж Х-101 і “Калібр” разом узятих.Балістика майже повністю витіснила дозвукові крилаті ракети й застосовується частіше, фактично щоденно. Саме протидія балістичним ударам, імовірно, стане одним із головних викликів для системи ППО у 2026 році, оскільки противник свідомо масштабує удари саме цим типом озброєння.Легіон | підтримка | зв'язок
Сука як же підгоріла срака з цими псевдокоментарями та джерелами інформації Для розуміння, у нас "справжній" блекаут почався не вчора, і навіть не тиждень тому, а тіпи розповідають про "серйозні проблеми в енергетікє" Шо правда? А вчора шось було на так? Обладнання через надвелике навантаження просто дало збій. Таке відбувається часто, але в менших масштабах.Коли енергетиці доводиться працювати в такому режимі обладнання згорає, вимикається, виходить фізично/технічно зладу (знос матеріалу) більше ніж зазвичай, і коли замість точкового ефекту впала вся лінія ми кажемо про "серйозніє праблемьі"Вони з'явилися не вчора, і тільки завдяки службам які працюють на виснаження і буквально воюють на фронті з фізикою та своїм тілом, все це не дійшло до масштабу, про який навіть думати не хочеться.Ніхто, ніколи, ніде в світі не стикався з рівнем такої проблеми та загрози. Ніхто і ніколи б не знайшов і 50% рішень на нашому місці. Ніхто б ніколи не зробив того, що робить український солдат, український енергетик і впершу чергу громадянин.Про наслідки які мали б бути всупереч усьому, не те що говорити, про них думати не хочеться, бо воно мало статись, але не сталось. Як? Да хуй знає єбать, саме тому те, як енергетики тримають цю країну та тил, я блять просто не можу пояснити. Це тупо анбелівіблЕнергетикам, армії, і свідомим громадянам цієї держави дякую, без вас ВСЬОМУ СВІТІ БУЛА Б ПІЗДА, але кістка в горлі вбиває цього монстра щодня.Користуючись нагодою, нагадую за збір на авто для ссо на Покровський напрям Банка:https://send.monobank.ua/jar/3PzAD9RhZHПо номеру картки:4874 1000 2459 3082Легіон | підтримка | зв'язок
Шмигаль каже, що другий рівень захисту енергооб'єктів встановлено майже на всіх об'єктах, шо бетонний саркофаг витримує удари шахедів кілька разів, а потім каже, шо жодної вцілілої електростанції в Україні не лишилось, і шо на енергетику (в тому числі захист) пішло 50 млрд гривень.Немає претензій до саркофагів, витримати (за заявою Шмигаля) 20 ударів шахедів, це достойно, від крилатих ракет, очевидно, він не допоможе, тому можливо Шмигаль мав би і це прокоментувати, тому що з комунікацією і причинно-наслідковим зв'язком у громадян України буває іноді туго, чомусь про це дуже часто забувають.Державі, на превеликий жаль, доводиться пояснювати народу, як очевидні, так і не очевидні речі, тому що коли у тебе на міністрі інформаційної політики та культури стоїть деган, який просто існує, жре 2 млрд на телемарафон, а робить - правильно, рівно ніхуя, то чому хтось потім дивується, що недостатня/неправильна комунікація або підхід спричиняє суспільні обурення? З цією проблемою треба давно працювати, і працювати на 2, або навіть на 3 голови більше, ніж в у русні.Руснява пропаганда слабка, але вона націлена на слабких і відверто тупих. Але навіть в цих умовах, ми 4 рік пасемо задніх.Легіон | підтримка | зв'язок
❗️Ворог уперше застосував ударний БпЛА “ґєрань-5” — деталі нової розробки буде оприлюднено на порталі War&SanctionsНа початку 2026 року під час комбінованих повітряних атак проти України російські окупаційні війська вперше застосували новий ударний безпілотний літальний апарат “ґєрань-5”. Безпілотник має довжину близько 6 метрів та розмах крил до 5,5 метра. На відміну від попередніх модифікацій лінійки “ґєрань”, апарат виконаний за нормальною аеродинамічною схемою. Водночас більшість ключових вузлів та компонентів уніфіковані з іншими зразками цієї серії.▪️Зокрема, встановлено використання 12-канальної системи супутникової навігації “комєта”, трекеру на базі мікрокомпʼютеру Raspberry та 3G/4G модемамів, а також реактивного двигуна Telefly, аналогічного до того, що застосовується на БпЛА “ґєрань-3”, проте з більшою тягою. Маса бойової частини становить близько 90 кг, заявлена дальність ураження — близько 1 000 км. ▪️Як і у випадку з попередніми “ґєранями”, цей БпЛА складно вважати власною розробкою російської федерації. Зафіксовано суттєву конструктивну та технологічну схожість з іранським безпілотником Karrar. За наявною інформацією, противник також опрацьовує варіанти застосування “ґєрань-5” з авіаційних носіїв, зокрема літаків Су-25, з метою збільшення дальності та здешевлення використання. Окремо розглядається можливість оснащення апарата ракетами класу “повітря-повітря” Р-73 для протидії українській авіації.👉 Фахівці ГУР МО України вже здійснюють всебічне дослідження зразків, застосованих ворогом. Детальний аналіз конструкції, складових елементів та електронної компонентної бази найближчим часом буде оприлюднено в розділі “Засоби ураження” порталу War&Sanctions.ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok