Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ціна держави
Додано 14 лип 2024

Ціна держави

@costukraine
Кількість підписників: 37 025
Фото: 8,380
Відео: 204
Посилання: 10,500
Опис:
Просвітницький проект про економіку CASE Україна http://case-ukraine.com.ua Підтримати: https://www.patreon.com/costua https://www.youtube.com/ЦінаДержави Співпраця й реклама @jesfor
Джерело

Ціна держави | Американці переплатили $200 млрд за тарифи Трампа на імпортні товариДо...

Логотип телеграм спільноти - Ціна держави Ціна держави @costukraine
6 130 Охват/переглядів 2026-01-20 20:28 Повідомлення №12645
😄Американці переплатили $200 млрд за тарифи Трампа на імпортні товариДослідження Kiel Institute for the World Economy довело і так усім (хто розуміється на економіці) очевидну річ - підвищені тарифи за імопртні товари оплатили американські споживачі. Трамп доводив, що ніби імпортери пішли на зниження вартості продукції і, тобто, вони заплатили мита. Але ні, економіка вперта річ:Використовуючи високочастотні дані на рівні кожної поставки — понад 25 мільйонів операцій і майже $4 трильйони торговельного обороту — дослідники надають однозначні докази: майже весь фінансовий тягар тарифів 2025 року лягає на американських імпортерів.Іноземні постачальники практично не знижували свої ціни у відповідь на зростання тарифів у США. Коефіцієнт тарифів у регресіях за «вартістю одиниці товару» становить приблизно −0,04, що означає: експортери “беруть на себе” лише близько 4% додаткової вартості. Натомість 96% тарифного навантаження переходить до американських покупців.Подієві аналізи чітко підтверджують цю тенденцію. Експортні ціни Бразилії до США не впали після підвищення тарифу до 50% у серпні 2025 року. Індійські експортні ціни — які оцінювалися безпосередньо за митними записами в портах відправлення — також залишилися незмінними порівняно з поставками у країни, на які тарифи не поширювалися. В обох випадках експортери реагували не зниженням ціни, а скороченням обсягів відвантажень.Політичні висновки з цього виглядають жорстко й прямолінійно. Тарифи 2025 року фактично працюють як податок на споживання для американських компаній і домогосподарств. Додаткові $200 млрд митних зборів — це гроші, перерозподілені від американців до бюджету США, а не кошти, “вилучені” у закордонних виробників.Твердження, що ці тарифи “оплачують інші країни”, автори називають міфом. У найбуквальнішому сенсі ці мита стали автоголом: рахунок оплачують американці.📩 Підписуйся на "Ціну держави" | Ставайте патронами |Ставайте спонсором YouTube | Підтримати разово або підпискою