Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Ціна держави
Додано 14 лип 2024

Ціна держави

@costukraine
Кількість підписників: 37 025
Фото: 8,380
Відео: 204
Посилання: 10,500
Опис:
Просвітницький проект про економіку CASE Україна http://case-ukraine.com.ua Підтримати: https://www.patreon.com/costua https://www.youtube.com/ЦінаДержави Співпраця й реклама @jesfor
Джерело

Ціна держави | Енергетичний парадокс: експортуємо більше, заробляємо меншеУкраїна у л...

Логотип телеграм спільноти - Ціна держави Ціна держави @costukraine
6 130 Охват/переглядів 2025-08-08 15:17 Повідомлення №11272
Енергетичний парадокс: експортуємо більше, заробляємо меншеУкраїна у липні 2025 року фізично експортувала більше електроенергії, ніж імпортувала:▪️Експорт — 282,2 тис. МВт·год▪️Імпорт — 257,7 тис. МВт·годПри цьому за оцінкою ExPro, загальні витрати на імпорт є суттєво більшими за надходження від експорту.Так, за перше півріччя 2025 року торгівля в фізичних величинах склала: ▪️Імпорт електроенергії: 1 280 тис. МВт·год▪️Експорт електроенергії: 664 тис. МВт·годВ той же час, у грошовому вимірі за перше півріччя 2025 року (дані Держмитслужби):▪️Імпорт електроенергії: 279 млн дол. США▪️Експорт електроенергії: 75,2 млн дол. СШАЧому так відбувається?▪️ Час має значення. Ми продаємо електроенергію переважно вдень, коли сонячна генерація працює на повну і в Україні виробляється більше струму, ніж споживається. У такій ситуації надлишок або йде на експорт, або взагалі не потрапляє в мережу, де виробництво має дорівнювати споживанню. У цей період ЄС теж отримує багато сонячної енергії, тож ціни на ринку падають. Наш експорт виходить дешевим.▪️ Купуємо у години піку — ввечері чи вранці, коли немає сонячної генерації. Попит вищий, пропозиція менша, тож ціни на європейських ринках зростають. Виходить, що імпортна електроенергія нам обходиться значно дорожче.Сподіваємося на поступове відновлення маневрової генерації електроенергії, що допоможе скоротити імпорт з ЄС в години пікового споживання.#енергетика 📊Підписуйтесь на канал "Економіка України" 📊