Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Чуєш?🇺🇦Новини з фронту та війни проти росії
Додано 14 лип 2024

Чуєш?🇺🇦Новини з фронту та війни проти росії

@chyesh_ua
Кількість підписників: 641
Фото: 22,000
Відео: 11,800
Посилання: 2,690
Опис:
Чуєш? - Почуй ⚡️ Актуальні новини про війну в Україні та ситуацію у світі. Тільки актуальні та цікаві новини. 🍉 Багато новин з Херсонщини Співпраця - @chyesh_support або пошта [email protected]

👥 Кількість підписників

641
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -4
Середній/Місяць:: -7

👁️ Середній перегляд на повідомлення

50
Середній/День:: 46
Середній/Тиждень:: 45
ERR: 7.8%

📊 Кількість повідомлень на день

0.5
Останній день: 16
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 0.5

Історія змін назви

Чуєш?🇺🇦Новини з фронту та війни проти росії 2024-08-12
Чуєш? △ Новини з фронту та війни проти росії 2024-08-09
Чуєш?🇺🇦 Новини з фронту та війни проти росії 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🇺🇦🇺🇳 «Ми в дупі»: невелика група українських військових-дроноводів на навчаннях в Естонії розгромили два батальйони НАТО за день, — The Wall Street Journal💬На масштабних навчаннях НАТО в Естонії українські військові, які виступали в ролі противника, за один день розгромили два батальйони альянсу. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на учасників маневрів Hedgehog 2025, які пройшли в травні минулого року.💬У одному зі сценаріїв бригада Британії та дивізія Естонії наступали на українців, але ЗСУ розгромили їх настільки, що сили НАТО втратили боєздатність — європейський командир визнав: «Ми — у дупі».💬 Під час симуляції інтенсивного бою військові НАТО діяли за старими підходами й не врахували “прозорість” сучасного поля бою.💬 Підрозділ із кількох тисяч солдатів Британії та Естонії не маскував техніку й позиції — у результаті їх умовно “знищили”. 💬 Українці використали систему “Дельта”, яка збирає розвіддані, аналізує цілі та координує удари майже в реальному часі.💬 Команда з 10 українських військових за пів дня умовно знищила 17 одиниць бронетехніки й завдала 30 ударів.💬 Навчання показали: без швидкого обміну даними, маскування та адаптивної тактики сучасна техніка стає вразливою.
Росіяни вночі та під ранок атакували Україну дронами (Шахеди). Під ударом опинилися Запоріжжя, Кропивницький, західні області (Волинь, Рівненщина).У Запоріжжі є поранені (включаючи підлітка), загиблі, пошкоджені будинки та приватний сектор. Близько 12 тисяч абонентів залишилися без світла, зафіксовано блекаут у кількох районах.Повітряна тривога тривала в багатьох областях, дрони йшли групами з різних напрямків.На фронті тривають важкі бої: ворог тисне на Покровськ, Мирноград, Гришине, Родинське. Також фіксують тиск на Лиманському та Костянтинівському напрямках.За даними Генштабу, за вчора росіяни втратили ~720 військових, багато техніки (включаючи 39 артсистем і 826 БПЛА).Переговори в Абу-Дабі (тристоронні, за участю США) завершилися. Обговорювали обмін полоненими (Зеленський анонсував, що "найближчим часом" буде обмін), але деталі нових вимог Кремля не дуже оптимістичні. Можливо, наступні раунди переїдуть до США.Блокування Starlink у росіян викликає паніку: проблеми з координацією підрозділів, не можуть ставити термінали на дрони-камікадзе."Укренерго" попереджає: сьогодні, 6 лютого, по всій країні діятимуть графіки погодинних відключень через наслідки попередніх атак.
Головна — Світ — 24 січня 2026, 03:44Режисер "Титаніка" і "Аватара" назавжди залишив США через Трампа і вакциниДжеймс Кемерон ухвалив рішення більше не повертатися до Сполучених Штатів.Оскароносний кінорежисер Джеймс Кемерон, який змагається зі Стівеном Спілбергом за звання найуспішнішого в прокаті за історію кінематографу, розповів, що назавжди змінив місце проживання зі США на Нову Зеландію.Як пише The Guardian, автор "Титаніка", "Термінатора" і "Аватара" пояснив це тим, що за президентства Дональда Трампа перебування в Америці - це "наче дивитися раз за разом, як розбивається автівка.Кемерон також поскаржився, що люди у США не мають достатнього рівня здорового глузду, порівнявши рівень вакцинації від коронавірусу в Америці та Новій Зеландії. Якщо в тихоокеанській державі він складає 98%, то у Штатах лише 62%.Режисер стверджує, що хоче жити в країні, де вірять в науку і працюють задля досягнення спільної мети, а не "хапають одне одного за горлянки, піддаються екстремальній поляризації думок, відвертаються від науки і в разі нової пандемії будуть у повному хаосі".
Сьогодні багато завдань, у тому числі в нашої дипломатичної команди. Майже щогодини доповідають мені українські представники – вони зараз знаходяться в Еміратах, там сьогодні українська, американська та російська делегації, була вже розмова. Важливо, бо давно не було таких тристоронніх форматів зустрічей. Говорять про параметри закінчення війни. Зараз у них має бути принаймні частина відповідей від Росії, і головне, щоб Росія була готова завершити цю війну, яку сама ж і почала. Українські позиції чіткі. Рамки для діалогу я визначив для нашої делегації. Постійно делегація на зв’язку – Рустем Умєров, Кирило Буданов, Давид Арахамія, Сергій Кислиця. Завтра до перемовин ще приєднаються генерал Гнатов, начальник Генерального штабу, та представник ГУР Скібіцький. По змісту перемовин сьогодні ще поки що зарано робити висновки – ми подивимось, як розмова піде завтра і які будуть результати. Треба, щоб не тільки українське бажання було закінчити цю війну, досягти повної безпеки, – щоб і в Росії схоже бажання якось все ж таки народилося.
Зустрівся з волонтером Сергієм Стерненком. Нещодавно він мав розмову з Президентом — ми поглиблюємо співпрацю для виконання поставлених завдань.Відтепер Сергій буде моїм радником з питань підвищення використання БпЛА на фронті. Його досвід допоможе нам реалізувати спільне бачення підвищення ефективності безпілотних підрозділів. Є кілька треків, над якими Міністерству оборони потрібно працювати вже зараз. Перший — базове забезпечення дронових підрозділів. Постачання також потрібно систематизувати — військові повинні отримувати ефективну зброю, яка працює тут і зараз.Ще один фокус — аналітика та ефективність. Саме тут допоможе експертиза Сергія. Зараз лише 50 підрозділів із 400 забезпечують близько 70% усіх уражень ворога. Наша мета — допомогти швидко вирости іншим 350 і значно збільшити масштаб знищення росіян. Додаткове навчання, аналіз операцій, обмін досвідом — ми вдосконалимо всі процеси, спираючись на якісні дані з фронту та фідбек військових.Маємо спільне бачення щодо підвищення ефективності дронових підрозділів. Упевнений, що разом нам вдасться втілити все задумане, допомогти кожному екіпажу зростати та вийти на новий рівень.Вітаю в команді!🤘
Росія радіє проекту Дональда Трампа щодо анексії Гренландії, острів може стати останнім цвяхом у кришку труни України, — Le Monde📍Для президента Росії Володимира Путіна, який мріє про розпад НАТО, перипетії трансатлантичних відносин — справжня удача.📍Рішучість Дональда Трампа заволодіти Гренландією була схвально сприйнята главою російської дипломатії Сергієм Лавровим, який поспішив провести паралель з Кримом.📍Іронічно відгукнувшись про сценарій, за якого «одна країна НАТО нападає на іншу країну НАТО», Лавров підкреслив, наскільки важко було «раніше уявити, що таке взагалі можливо». 📍Насправді нестабільність трансатлантичних відносин — справжній подарунок для Володимира Путіна. Різка риторика Дональда Трампа грає йому на руку, оскільки посилює вже існуючий розкол між союзниками в оцінці російської загрози. 📍Якщо більшість європейських лідерів переконані в можливості війни з Росією, то американська адміністрація відмовляється розглядати будь-який російський експансіонізм щодо Старого Світу.📍Позитивним моментом для Москви стало і те, що медійний галас навколо витівок Дональда Трампа відсунув війну в Україні на другий план. 📍Гренландія може стати останнім цвяхом у кришку труни України, тому що європейці, сильно мобілізовані навколо цього питання, ризикують знехтувати цією країною, тоді як її доля набагато важливіша для європейської безпеки.📍Поки що жорстка стратегія Путіна, чия армія систематично руйнує системи водопостачання, електропостачання та опалення у великих містах України, прагнучи деморалізувати населення, турбує партнерів Києва менше, ніж різкі заяви Дональда Трампа. Тим часом саме Трамп частково несе відповідальність за трагічну долю українського населення.ㅤ
24 лютого 2022 року прекрасні люди, найкращі люди, залишилися сам на сам із російською ордою. Люди виходили на мітинги, люди йшли із голими руками на озброєних російських військових. Люди лягали під колеса бронетехніки, щоб її зупинити. Люди збиралися на площах із прапорами і плакатами. Та їх не чули. По людям стріляли, людей забирали на підвали, до людей вривалися у двері та забирали у невідомому напрямку. Діалогу не було, був лише монолог. Монолог росіян зі зброєю.За людей боролися люди. Не влада. Усі ці роки окупації ми не чуємо Мелітополь, Каховка, Скадовськ чи Генічеськ. Якщо чуємо Запорізька область, то це обов'язково про АЕС, якщо чуємо Херсонська область, то це не про лівобережжя. Якщо щось про території, то це Донбас, точніше територія, що підконтрольна Україні. Якщо Крим, то лише тому, що це питання знаходиться на усіх можливих форумах світової спільноти. Чому так? За людей на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, окупованих із 24.02.2022 і по теперішній час, завжди боролися і продовжують це робити звичайні люди.Україна, в особі керівництва, повинна все зробити, щоб повернути своїх людей та свої території! Люди занадто довго живуть під тиском окупаційного режиму. Це не справедливо по відношенню до всіх, хто прокинувся тоді вже у зовсім іншому світі. Російського міру не має бути в світі наших людей, на українській землі!Безмежна вдячність тим, хто ризикуючи, допомагав і можливо, за причин безпеки, перестав це робити. Безмежна вдячність тим, хто продовжує допомагати. Пам'ятаємо кожну людину, яку втратили, хто віддав життя за свій дім та людей. Розділяємо біль кожної людини, яка виїхала та згодом втратила когось із рідних в окупації. Розділяємо біль кожної людини, хто втратив когось із рідних у цій війні. Ворог не безсмертний. Боремося за наших людей! Долучайтеся. Всю інформацію по окупаційним військам на ТОТ писати сюди @Khersonregion_bot
День почав зі спеціального формату – тепер так щодня буде, усі на звʼязку. Спеціальний селектор – із кожним, хто відповідає за відновлення та управління в умовах такої надзвичайної ситуації. Енергетика, забезпечення в містах і селах. Від уряду та військових до областей, до обласної влади, керівників громад. Київ та область, Харків та область, Дніпровщина – Дніпро, Кривий Ріг; Запоріжжя, Суми, Чернігів. Визначені завдання, протягом дня уряд повинен дати рішення. Передусім, щоб збільшити імпорт електрики та всі можливості резервного постачання і забезпечення. Пункти підтримки у містах – є окремі завдання для МВС, у тому числі по реальному інформуванню людей. Щоб кожен міг звернутися на лінію 112 і отримати допомогу, отримати інформацію по опаленню та забезпеченню електрикою. Важливо, щоб державні інституції та влада на місцях були в повній комунікації з бізнесом, з енергетичними компаніями – з усіма, хто зараз може додати ресурсів для спільної стійкості. Мають бути рішення щодо комендантської години – щоб підприємцям було простіше планувати роботу. І щоб можна було об’єкти бізнесу використовувати як пункти підтримки для людей. Зокрема, урядовці вже говорили з торговельними мережами. Я доручив Премʼєр-міністру України та першому віцепремʼєру – міністру енергетики, іншим урядовцям бути максимально активними в комунікації із суспільством та максимально допомагати громадам.
🆘🆘🆘🆘❗️Примусовий призов на окупованій Донеччині: 18-19 років як “ресурс для війни”У 2026 році окупаційна адміністрація так званої «днр» офіційно запустила чергову хвилю призову. Згідно з оприлюдненими документами, під мобілізацію потрапляють громадяни 1996-2008 років народження.Сьогодні це означає одне: на фронт готують юнаків 18–19 років, тих, хто щойно вийшов зі школи або тільки мав почати доросле життя.Йдеться не про «контракт» і не про «вибір».Документи прямо описують механізм примусового призову:формування і посилення призовних комісій;обов’язкові медичні огляди за стандартами РФ;залучення поліції та МВС для розшуку, доставки і примусового приводу;окремі процедури щодо «ухилянтів», включно з адміністративним переслідуванням.Фактично створено систему, де 18-19-річних хлопців виловлюють, обліковують і відправляють у війну, не питаючи згоди, не залишаючи альтернатив і не визнаючи за ними жодних прав.Особливо показово, що в самих «указах» зафіксовано:медичне забезпечення, логістика та компенсації здійснюються за рахунок Міністерства оборони РФ. Росія навіть не намагається приховати, що окупована Донеччина - це джерело живої сили для її війни.Ці юнаки:не обирали громадянство РФ;не голосували за цю війну;не мали можливості відмовитися.Проте їх уже записали у «призовний ресурс».Міжнародне гуманітарне право прямо забороняє примусовий призов населення на окупованих територіях. Але окупаційна влада знову оформлює злочин печатками, підписами і паперовими формулюваннями.Це не «служба».Це викрадення майбутнього.І кожен такий документ - це ще один доказ того, що окупація для Росії означає лише одне:контроль, страх і використання людей як витратного матеріалу.❗️Ми фіксуємо.❗️Ми пам’ятаємо.❗️За це доведеться відповідати.
❗️Жахливі масштаби: під час протестів в Ірані загинуло вже понад 12 000 людей, а за деякими підрахунками — більше 20 000, — CBS News📍Після часткового відновлення зв’язку з Іраном почали масово з’являтися відео з моргів, зокрема з околиць Тегерана, де видно десятки тіл у чорних мішках — і це лише мала частина того, що відбувається.📍Цифра “понад 12 000 загиблих” не є офіційною статистикою — вона базується на свідченнях медиків, витоках з лікарень, даних опозиційних джерел та журналістів після інтернет-блокад.📍Реальна кількість жертв може бути значно вищою: багато тіл не реєструються офіційно, родичів змушують ховати загиблих тихо, а лікарям і працівникам моргів забороняють спілкуватися.📍Іранська влада системно приховує масштаби насильства — блокує інтернет, обмежує роботу ЗМІ та рух інформації, через що будь-які цифри залишаються приблизними.📍Попередні оцінки у 1–2 тисячі загиблих виглядають заниженими, якщо порівняти їх із кількістю поранених, затриманих і масштабом силового придушення протестів по всій країні.📍Це вже не “точкове придушення протестів”, а масове насильство, яке може стати найкривавішим епізодом в Ірані за десятиліття.📍Ймовірно, це найбільша прихована масова загибель людей у сучасному Ірані, і світ дізнається правду лише тоді, коли режим втратить контроль над інформацією.ㅤ