Повідомлення telegram каналу - @churcher_info

Логотип телеграм спільноти - ✙ Churcher ✙ 2024-07-14

✙ Churcher ✙

Кількість підписників:
4060
Фото:
938 
Відео:
75 
Посилання:
1790 
Категорія:
Релігія
Опис:
Інсайди, актуальна та достовірна інформація щодо церковної ситуації в Україні. Завжди ексклюзивно, цікаво, неповторно. Співпраця: churcher@protonmail.com @churcher_info2 - резерв

Канал ✙ Churcher ✙ - @churcher_info - №2709

​​Мобілізованим священнослужителям дозволять не брати до рук зброї?
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо забезпечення конституційного права громадян на альтернативну (невійськову) службу № 11439, згідно з яким призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягатимуть також:
🔹 священнослужителі, які належать до церков і релігійних організацій (об’єднань), що входять до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, і чия діяльність не заборонена в Україні;
🔸 громадяни України, які письмово підтверджують, що виконання військового обов’язку суперечить їх релігійним переконанням (таким громадянам виконання цього обов’язку має бути замінене альтернативною (невійськовою) службою).
Повідомляється, що вказані особи у зазначений період можуть бути прийняті на військову службу за контрактом.
Відповідні зміни передбачено внести до ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
⚜️⚜️⚜️
Питання альтернативної служби під час мобілізації активно обговорювалося з весни цього року. При цьому юристи зазначали, що через законодавчу прогалину суди розходяться у своїх рішеннях по таких справах.
Деякі суди відмовляли у праві на альтернативну службу під час мобілізації через відсутність такого права у Законі України "Про альтернативну (невійськову) службу".
Інші ж, навпаки, виходили у своїх рішеннях з відсутності обмежень і того, що ч. 4 ст. 35 Конституції України не встановлює заміну альтернативної (невійськової) служби лише строковою військовою службою, а передбачає таке право у випадку, якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина.
Цікаво, що цю законодавчу прогалину намагалися подолати ще у 2017 році. Ось, наприклад, депутат від партії БПП Юрій Бублик у своєму висновку на проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу»» ще тоді зауважував неузгодженість формулювань законопроекту щодо виду військової служби, замість якого запроваджується альтернативна служба. Крім того, він звертав увагу на протиріччя щодо того, хто має організовувати проходження альтернативної служби: тоді за законом місцеві держадміністрації не мали таких повноважень та обов'язків - лише сприяти підготовці та призову на альтернативну службу.
CHURCHER
CHURCHER 2.0 - резерв
3000
24-07-30 16:23