Джерело
Храм на честь 12 апостолів м. Києва | 18 січня 2026 року, у Неділю 32-гу після Пʼятидесятниці (Хрещенський с...
130 Охват/переглядів
2026-01-18 12:05
Повідомлення №7958
18 січня 2026 року, у Неділю 32-гу після Пʼятидесятниці (Хрещенський святвечір), у храмі на честь Собору славних і всехвальних 12 апостолів м. Києва було звершено Божественну літургію.Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Миколай Різун. Під час літургії всі вірні просили у Бога милості для українського народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.Після літургії отець Іоанн звершив Великий чин освячення води та окропив вірян святою водою.Отець Феодосій звернувся до парафіян зі словом проповіді в архондарику.Довідка🌿 Слово «навечір'я» означає переддень церковного свята. Навечір’я Богоявлення також відоме під назвою “Сочельник” (Святвечір). Назва ця походить від церковнослов’янського слова “сочиво” (кутя) – пісне блюдо з пшениці (або інших зерен) з медом та горіхами, яке споживають у святвечір.🌿 Після урочистого богослужіння відбувається чин Великого освячення води, який звершується двічі на рік – у святвечір і безпосередньо у день свята Богоявлення. Це пояснюється тим, що у перші віки Християнства в Навечір’я освячували воду для хрещення «оглашенних» (новонавернених), а водосвяття в день празника вже відбувається в пам’ять про Хрещення Господнє у ріці Йордані.🌿 Хрещенська вода – це церковна святиня, і зберігати її краще поруч із домашнім іконостасом.