Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Андрій Чумаченко
Додано 14 лип 2024

Андрій Чумаченко

@chumandriy
Кількість підписників: 11 558
Фото: 18
Відео: 79
Посилання: 259
Опис:
Co-founder @Netpeak, founder & CEO @B2BagencyBASE Рефлексія та кейси про маркетинг, бізнес, керування людьми, собою та агентством. https://linktr.ee/chumandriy
Джерело

Андрій Чумаченко | 275. Чому це безкоштовно?Є два питання, які я найчастіше чув протягом ...

Логотип телеграм спільноти - Андрій Чумаченко Андрій Чумаченко @chumandriy
4 540 Охват/переглядів 2026-01-19 11:49 Повідомлення №435
⌘275. Чому це безкоштовно?Є два питання, які я найчастіше чув протягом останнього року: «скільки коштує ваш виступ?» та «скільки коштуватиме курс з маркетингу?».Коли я відповідаю, що це безкоштовно, люди або дивуються, або починають шукати підступ.Річ у тім, що ми звикли вимірювати цінність речей через наші витрати на їх отримання – час, гроші, енергію. Тому безкоштовний продукт (навіть якісний) підсвідомо сприймається як щось менш вартісне.Тож навіщо я роблю курс, виступи, різного роду контент (типу цього каналу, подкасту, публікацій) – не за гроші, хоча витрачаю на його створення десятки тисяч доларів щороку?1. Відокремитись від інфобізуЯ не маю нічого проти інфобізу як явища і навіть вірю, що є люди, яким це реально допомагає. Але чомусь дуже давно я активно намагаюсь відокремити своє професійне життя від цього ринку.Тож у мене в голові є така логіка – якщо я почну брати гроші за те, що ділюся власним досвідом, чим я буду відрізнятися від інфобізнесмена?Я роблю це безкоштовно не тому, що це не має цінності, а тому, що моя цінність – не в продажі контенту.2. Синдром самозванцяЗвичайно перше, про що я думаю, починаючи створювати будь-який контент для когось – "це нікому не потрібно, це ніхто не прочитає, а всі хто прочитають обосруть".Мій метод боротьби з таким синдромом – створювати більше, різних форматів, та віддавати безкоштовно, щоб прибрати всі можливі барʼєри для входу.3. Співробітники, клієнти, партнериНу і звичайно, третя головна причина – бізнес. Мені в BASE постійно потрібні потужні маркетологи, в Netpeak (та FRACTAL в цілому) взагалі постійно 100+ вакансій у 20 (чи скільки там вже) компаній.Плюс взагалі агентська робота, повʼязана з просуванням бізнесів онлайн, максимально будується на довірі. А перший крок до довіри – знайомство. Саме через курс, виступ чи подкаст ти дізнаєшся, хто я та як ми працюємо.Тож моя головна ідея – контент не продукт, який приносить гроші. Контент – лише інструмент поширення знань та пошуку однодумців, з якими можна рухатись далі.Як тобі допоможе цей текст? Не знаю, сподіваюсь, що навіть він трошки покращить відношення до споживання чи створення корисного та якісного контенту серед тих декількох тисяч людей, які це прочитають.#рефлексія@chumandriy