Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Психологія з Орхідеєю
Додано 14 лип 2024

Психологія з Орхідеєю

@christianpsychology
Кількість підписників: 743
Фото: 719
Відео: 6
Посилання: 19
Опис:
✨Психолог з християнськими цінностями✨ Контакти для зв'язку: @Nathalie_Orchid Письменниця 💌 https://t.me/nathalieorchid
Джерело

Психологія з Орхідеєю | Питання:"Звернула увагу, що в мене є захисна реакція - посміхатися, на...

Логотип телеграм спільноти - Психологія з Орхідеєю Психологія з Орхідеєю @christianpsychology
280 Охват/переглядів 2025-09-17 03:05 Повідомлення №1006
Питання:"Звернула увагу, що в мене є захисна реакція - посміхатися, навіть коли болить. Про біль кажу з посмішкою. Як позбутися від цього?"Відповідь:Це дійсно захисна реакція, яка допомагає легше переносити труднощі. Вона може виникнути різними способами.Можливо вам говорили в дитинстві, що плакати не можна, або ви бачили, як ваші батьки реагували з посмішкою на труднощі, або вам не хотілося засмучувати рідних і життя вимагало постійно бути сильною.Посмішка ніби прикриває внутрішні переживання, допомагає залишатися «в безпеці», не показувати слабкість, сміх допомогає краще справлятися із стресом, тримати контроль у складних ситуаціях.Тому позбуватися цього необов'язково. Проте якщо вам заважає така реакція, можна зробити наступне:1️⃣ УсвідомленняТе, що ви вже помітили цей патерн — великий крок уперед. Спробуйте відстежувати, у які моменти з’являється посмішка? Чи це ситуації, коли є хтось поруч, чи навіть наодинці з собою?2️⃣ Дозволити собі іншу реакціюПосидіти з відчуттям болю без маски. Наприклад, якщо вам сумно — дати простір для сліз. Це не слабкість, а спосіб проживати емоцію.Можливо, ви ніколи не дозволяли собі плакати. Тоді слід дозволити емоціям вилитись через сльози, розуміючи, що плач - це повністю нормальна реакція.3️⃣ Дихальні вправиЩоб могти плакати, спробуйте дихальні вправи для розслаблення необхідних м'язів: вдих — на 4, видих — на 6, одночасно розм’якшуючи щелепи, губи, щоки.4️⃣ Безпечне середовищеЯкщо поруч є люди, яким ви довіряєте, спробуйте говорити про свій біль без усмішки. Це може бути маленький крок: «Мені важко, і я намагаюсь сказати це прямо». Якщо зможете, буде добре поплакати разом з кимось чи біля когось, хто не осудить,зрозуміє та підтримає.5️⃣ Психологічна підтримкаЯкщо відчуття дуже глибокі, а посмішка вже стала майже «бронею», робота з психологом може допомогти м’яко навчитися виражати емоції по-справжньому.Важливо: посмішка — це не погано. Вона виникла для того, щоб вам допомогти. Ви маєте вибір: залишати її як захист або вчитися говорити про біль відкрито#питаннявідповіді