👀Допомагав ухилянтам, позбавляючи матерів батьківських прав: корумпований суддя-рекордсмен з Одеської області уникнув колонії і буде викладати👨⚖️Колишній голова Білгород-Дністровського районного суду Олександр Боярський отримав умовний термін за масштабну допомогу ухильникам і хабарництво. Вирок набув чинності восени, сам документ засекретований — ймовірно, він давав свідчення щодо інших учасників схеми. Справу розглядав ВАКС, де суддя визнав провину і пішов на угоду з обвинуваченням. Його призначили на шість років випробувального терміну, річний заборона на державні посади, конфіскували знайдені гроші і зобов'язали перерахувати мільйон гривень на оборону.⚖️Після винесення вироку Боярського звільнили, але він звернувся до ВАКС за роз'ясненнями щодо заборони на посади. Суд уточнив, що викладання у вузах під цю заборону не підпадає. Таким чином, як доктор юридичних наук він зможе працювати в сфері освіти. Заборона стосується тільки органів влади і місцевого самоврядування.🤔У 2022–2023 роках Боярський встановив рекорд, винесли майже 600 рішень на користь чоловіків з дітьми, часто позбавляючи матерів батьківських прав. Це дозволяло "одинакам" отримувати відстрочку від мобілізації і виїжджати за кордон. На частку судді припало близько 30% подібних рішень по всій країні. Юристи називають таку статистику аномалією, що вказує на фіктивні рішення за гроші.⛓️Боярського затримали в січні 2024 року при отриманні хабара, потім його відсторонили, ненадовго повернули і знову відсторонили в лютому 2025-го. Це не його перша корупційна справа: у 2021 році його вже підозрювали у шахрайстві. Тоді він через адвоката пропонував за винагороду "вирішити питання" у суперечці власника бази відпочинку "Граніт". Але ця справа не дійшла до вироку.
🐬 Суд арештував одеський дельфінарій «Немо» за борги перед містомГосподарський суд Одеської області арештував будівлю дельфінарію в рамках тяжби щодо стягнення з власників об’єкта майже 12 млн грн так званої пайової участі у розвитку інфраструктури міста. Правоохоронці вимагали також арештувати рахунки бізнесменів, але суд у цьому відмовив, вважаючи таку міру надмірною: це призвело б до блокування роботи «Немо».Пайова участь — це гроші, які забудовники раніше перераховували до місцевих бюджетів за право зводити свої об’єкти. Передбачалося, що кошти підуть на дороги, школи, лікарні та іншу транспортну і соціальну інфраструктуру. Прокуратура наполягає, що компанія «Нерум» та пов’язане з нею ТОВ «Нептун-Біла Сфера» повинні перерахувати згадану суму за реконструкцію дельфінарію, розпочату у 2018 році і завершену у 2022 році.Відповідачі категорично з цим не згодні. У коментарі «Думській» представник «Нерума» заявив, що 1 січня 2021 року набули чинності положення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності», які повністю скасували пайову участь. Фірма тоді ще зверталася до мерії з запитом, чи потрібно платити, і отримала відповідь, що правових підстав для цього немає. Про це ж йдеться і в листі Міністерства розвитку громад та територій України.«Проблема, справді, існує, — каже юридичний оглядач «Думської» Олександр Іванов. — Аналогічні позови зараз отримують багато будівельних компаній України, хоча на дворі 2025 рік, а Мінрегіон дав роз’яснення з цього приводу ще у лютому 2021 року. Відомство тоді вказало на статтю 58 Конституції, згідно з якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Якщо об’єкт почали будувати до 1 січня 2021 року, але до того часу не встигли ввести в експлуатацію і при цьому не уклали договір про пайову участь, то правових підстав для укладення договору немає, робить висновок міністерство. Місцева влада та органи прокуратури, однак, вважають інакше і судяться з забудовниками».Експерт каже, що судова практика поки не на боці бізнесу, такі позови найчастіше задовольняють. Суди зазвичай посилаються на постанову Великої Палати Верховного Суду від 14 грудня 2021 року, згідно з якою відсутність договору про пайову участь не звільняє замовника будівництва від сплати пайового внеску і що ця обов’язок виникла в момент початку будівництва, тобто до того, як пайову участь скасували».Нове засідання суду за позовом прокуратури призначено на 6 листопада.
🔷Прокуратура: посадовець міської ради відповідатиме у суді за корупцію Прокурорами Хаджибейської окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно посадовця міської ради в Одеському районі.Представника місцевого самоврядування обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).Поки чоловік тимчасово виконував обов’язки заступника міського голови та очільника управління житлово-комунального господарстваодночасно, він встиг отримати від представника ОСББ неправомірну вигоду. Мова йшла про організацію робіт із благоустрою прибудинкової території.Посадовець оцінив свої «послуги» у 10 тис грн та пообіцяв, що після передачі коштів працівники комунального підприємства оперативно розпочнуть роботу та залучать необхідну техніку.Згодом під час зустрічі в укритті біля житлового будинку представник міськради отримав обумовлену суму, після його на «гарячому» затримали правоохоронці.Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі СВ ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області.
🇺🇸 Фокус на мирі, а не на територіях: Держсекретар США про переговори з Росією в Ер-РіядіМарко Рубіо в інтерв'ю журналістці Кетрін Херрідж розповів про цілі нещодавньої зустрічі з представниками Росії. За його словами, обговорення територіальних питань або зняття санкцій з РФ не стояло на порядку денному.➡️ Головним завданням було з'ясувати, чи існує сторона реального інтересу до переговорів про мир.➡️ Він зазначив, що Росія як ядерна держава залишається важливим гравцем на світовій арені, і США, «подобається нам це чи ні», змушені підтримувати з нею комунікацію.➡️ Рубіо згадав майбутню зустріч президентів РФ і США, вказавши, що вона має бути змістовною і залежатиме від прогресу в переговорах щодо завершення війни Росії проти України.ℹ️ Як пише The New York Times, Держсекретар провів розмову з міністрами закордонних справ Франції, Італії, Німеччини, Великобританії та представником ЄС із закордонних справ. Він запевнив союзників, що США не мають наміру діяти в обхід їхніх інтересів.У ході розмови Рубіо зробив низку ключових заяв:🟢 Відсутність України та Європи на переговорах пояснюється фокусом на двосторонніх питаннях, як-от відновлення роботи дипломатичних місій. Це, за його словами, стане перевіркою серйозності намірів Москви.🟢 США не планують знімати санкції з Росії без зміни її поведінки, хоча обмежене пом'якшення можливе у разі поступок з боку Кремля.🟢 Адміністрація Трампа усвідомлює ризик маніпуляцій з боку Росії та не збирається нав'язувати Україні чи Європі умови двосторонніх домовленостей.🟢 Поки що неясно, наскільки Москва готова до серйозної угоди, але подані нею сигнали є достатніми для продовження діалогу.
🛠В Одесі розроблять проекти щодо демонтажу семи імперських пам'яток: «головного» Пушкіна серед них немає📄В Одесі розпочнеться підготовка до демонтажу семи російських та радянських пам'яток, включаючи монумент Пушкіну на вулиці Італійській, 13. Договори на розробку проектів підписано з Одеською державною академією будівництва та архітектури, а вартість робіт становитиме майже 290 тисяч гривень. Серед об'єктів — пам'ятники Валентину Глушку, Зої Космодем'янській, Родіону Малиновському, Валерію Чкалову, комсомольцям Одеської області та стіни Чекістів. Завершити підготовку документів та креслень планують до 30 червня.🤔Цікаво, що монумент Пушкіну біля мерії, включений до переліку об'єктів на демонтаж, поки не потрапив до списку запланованих робіт. Джерело "Думської" у міськраді стверджує, що демонтаж цієї пам'ятки можуть затягнути під різними приводами. Однак голова Одеської ОВ Олег Кіпер заявив, що рішення про знесення вже ухвалено і обговоренню не підлягає. Кабмін України також виключив пам'ятник із Державного реєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення.
🥵 Як боротися зі спекою. 5 порад.🚰 Пийте більше води. У спеку організм втрачає більше рідини через піт, тому важливо пити достатньо води, щоб уникнути зневоднення. Рекомендується пити не менше 2 літрів води на день, а особливо спекотні дні - ще більше.🌞 Уникайте прямих сонячних променів. Намагайтеся перебувати в тіні або в приміщенні в годину пікової сонячної активності, з 10 ранку до 4 вечора. Якщо вам потрібно вийти на вулицю, носіть головний убір та сонцезахисні окуляри, а також наносьте сонцезахисний крем.👕 Носіть легкий і дихаючий одяг. Одяг з натуральних тканин, таких як бавовна чи льон, дозволяє шкірі "дихати" і краще вбирає піт. Уникайте тісного та темного одягу, оскільки він може утримувати тепло.🌬 Охолоджувати приміщення. Спробуйте охолоджувати приміщення, відкриваючи вікна в нічний час і закриваючи їх вдень, щоб запобігти потраплянню гарячого повітря. Кондиціонер та вентилятор, звичайно, добре, але в умовах постійного дефіциту електроенергії ними не особливо скористатися. До речі, зараз є вентилятори та міні-кондиціонери на акумуляторах або які можна запитати за допомогою павербанків.💦 Охолоджуйте тіло водою. Освіжайтеся холодним душем або ваннами для ніг з прохолодною водою. Можна також використовувати вологі рушники або крижані компреси, щоб охолодити шкіру на зап'ястях, шиї та лобі.✉️ Діліться цими порадами з тими, хто також як і адмін ненавидить спеку.