Джерело
Черкаська обласна прокуратура | У Черкасах судитимуть екскерівника товариства за незаконний відбір газ...
162 Охват/переглядів
2026-03-23 15:01
Повідомлення №3597
У Черкасах судитимуть екскерівника товариства за незаконний відбір газу на понад 17 млн грнПрокурори Черкаської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього виконувача обов’язків голови правління акціонерного товариства у Черкасах. Йому інкримінують зловживання повноваженнями, що спричинило значні збитки державі (ч. 2 ст. 364-1 КК України).За даними слідства, на початку 2023 року підприємство мало заборгованість за спожитий природний газ, у зв’язку з чим державний постачальник виключив його з балансуючої групи та припинив постачання ресурсу. Відтак товариство втратило право на отримання і розподіл газу споживачам.Попри це, упродовж червня–вересня 2023 року керівник не уклав нових договорів постачання, однак організував подальше споживання газу.У результаті таких дій підприємство несанкціоновано відібрало з газорозподільної системи понад 900 тис. кубометрів природного газу, чим завдано державі збитків на суму понад 17 млн грн.Нагадуємо: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в суді.