Джерело
Черкаська обласна прокуратура | 15 років ув’язнення отримав уманчанин за підпали залізничних та енерге...
206 Охват/переглядів
2025-08-11 14:05
Повідомлення №2569
15 років ув’язнення отримав уманчанин за підпали залізничних та енергетичних об’єктів УманщиниЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Черкаської обласної прокуратури 21-річного жителя Уманського району визнано винним у диверсії та пошкодженні об’єктів електроенергетики (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 113, ч. 2 ст. 194-1 КК України). Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокурор в суді довів, що протягом травня-липня 2024 року чоловік через Телеграм отримував завдання від представника спецслужб рф щодо підпалів трансформаторних підстанцій, розподільчих шаф залізниці, а також об’єктів електроенергетики на Уманщині. Підпалювач виконував вказівки спецслужб переважно вночі.За виконані завдання засуджений отримував грошову винагороду на криптогаманець.У липні 2024 року під час чергового нічного підпалу, уманчанина було викрито та затримано на місці вчинення злочину з паливно-мастильними матеріалами. У його телефоні виявлено фото- та відеодокази підпалів.Чоловік перебуває під вартою.Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області, за процесуального керівництва обласної прокуратури.