Джерело
ЧЕСНО | Київ у диму? 💨 Наприкінці вересня Київ охопило масштабне задимлення, а...
1 300 Охват/переглядів
2024-10-11 16:04
Повідомлення №8694
Київ у диму? 💨 Наприкінці вересня Київ охопило масштабне задимлення, адже слабкий вітер та сезонні коливання температур не сприяли розсіюванню диму від пожеж в екосистемах, зокрема на торфовищах. Так, у ніч на 20 вересня місто окутав густий дим з різким запахом, і за рівнем забруднення повітря столиця тимчасово очолила антирейтинг міст міжнародного сервісу IQair із показником 173 US AQI. Менший, але теж небезпечний рівень забруднення зафіксували 21–23 вересня. Таке задимлення та забруднення повітря не є унікальним і відбувається щороку — восени або навесні.☝️Основним джерелом їдкого диму є пожежі на осушених торфовищах, адже, на відміну від лісу, торф не горить, а тліє через наявність внутрішньої вологи та нестачу кисню. Осушене торфовище містить певну кількість води, але її недостатньо, щоб уникнути пожежі.Систематичні пожежі на півночі України, як пояснюють екологи, є наслідком радянського господарювання, а саме масового осушення поліських боліт у 60–80-х роках минулого сторіччя. Висохлі та деградовані торфовища перетворилися на “бомбу сповільненої дії”. Адже торф є паливом і може загорітися від необережного поводження з вогнем, зокрема від випалювання сухостою, що, на жаль, систематично роблять українці на своїх подвірʼях. Хоча це і заборонено законом.Для протидії пожежам у Київській області необхідна комплексна стратегія, яка включатиме відновлення водно-болотних угідь, боротьбу із побутовими пожежами та якісну систему попередження про можливу небезпеку.