Джерело
Червоногригорівська ТГ | Про привізну воду. З перших днів, коли наші насосні станції вже не мал...
1 300 Охват/переглядів
2024-07-22 07:52
Повідомлення №8574
Про привізну воду. З перших днів, коли наші насосні станції вже не мали змоги затягнути воду з обмілівшого водосховища, запрацював механізм по залученню води в громаду. Раніше в статтях вдячності ми згадували всі фонди та організації які долучились до цієї справи, в перемовинах з якими плідно працювали фахівці селищної ради. Окрім населених пунктів громади які користувались водою з водосховища, в нас ще є населені пункти які всю свою історію користувались привізною (покупною) водою та скважинною, в силу свого географічного положення, та відсутністю альтернативного джерела і системи водопостачання. До речі, до війни така система вже майже була побудована, але після наступу росії всі програми фінансування та подібного будівництва було згорнуто, бо не на часі. Населені пункти громади поруч яких було водосховище, звісно менш пристосовані до привізної води: відсутність басейнів накопичувачів, ємностей та інш. За останній час жителі зробили великий крок в сторону автономності, зробили поверхневі скважини, придбали ємності, викопали колодязі для зберігання привізної води. За час нестабільного водопостачання, багато хто пристосувався, а деякі і зовсім перейшли на власне водопостачання. Весь цей нелегкий час, до громади воду для питних потреб привозили благодійники. Згідно домовленостей, таку воду з ємностей мали змогу взяти не тільки жителі які раніше залежали від водосховища, а й ті жителі які проживають в Дмитрівському старостинському окрузі, бо ми одна громада і було вирішено надавати воду всім мешканцям громади рівномірно. Станом на зараз, такі благодійні підвози завершено з ряду причин, одна з них - запуск магістрального водогону і відновлення власного місцевого водогону до більш менш стабільного стану. Тобто воду для питних потреб ми можемо отримувати вже в межах громади. Але ця вода вже не безкоштовна. Після очисних споруд, вона має ціну 55 грн/куб, згідно розрахунків. Возити таку воду безкоштовно ніхто не буде, бо в комунального підприємства гроші зі стелі не падають. Тому і жителі Дмитрівського старостинського округу, і жителі інших населених пунктів тепер будуть користуватись виключно платною привізною водою для власних потреб. Всі в кого вода тече з крану - будуть користуватись платною водою з кранів. Звісно, розуміємо, що до безкоштовного легко звикнути. Наприклад є непоодинокі випадки, коли в людей вода тече добре з комунального водогону, але вони все одно за звичкою йдуть і набирають кубами воду з ємностей, щоб заощадити. Важливе питання ціни на воду з магістрального водогону - 55 грн/куб кожного дня опрацьовується на різних рівнях, маємо надію, що нашій громаді з держбюджету теж ПООБІЦЯЮТЬ дотацію до старої ціни, але станом на 22.07 таких запевнень, чи пропозицій селищна рада не отримувала нажаль... Робота в цьому напрямку йде, з часом все стане відомо. Провести сесію депутатів як в Покрові та Марганці - діло одного дня, були би гарантії. Але насправді, чіткого механізму такої компенсації ще немає, можливо він розроблюється. Тому дуже надіємось, що на нашу Червоногригорівську громаду теж зглянуться і погодяться на наше прохання компенсувати і нам ціну за послуги, тим самим дозволивши знизити тарифи на питне водопостачання до попередніх цін. Червоногригорівська громада ніколи не "пасла задніх", і в цьому питанні теж просунемось, якщо на те буде відповідне рішення тих від кого таке рішення залежить!