Джерело
Підслухано в Червонограді | Міськрада йде в атаку.Замість виконання законних вимог наша міськрада ...
1 000 Охват/переглядів
2025-12-27 09:49
Повідомлення №2007
Міськрада йде в атаку.Замість виконання законних вимог наша міськрада обрала шлях конфронтації з громадою, законом, та й навіть з власним статутом.Друзі, ну що.Минулого тижня наша петиція щодо КП «Водоканал» набрала необхідну кількість голосів і на сайті електронних петицій перейшла в статус “у розгляді”. Тобто відбувся акт прямої демократії — громада сказала своє слово.З цього моменту міська рада мала максимум три робочі дні, щоб публічно повідомити про це на своєму офіційному сайті і запустити процедуру.Від дати того повідомлення відраховується наступний важливий крок - 10 днів на розгляд. Але про це ще рано говорити. Міськрада процес навіть не почала.І тут важливо: три дні — це крайній граничний законний термін цього «стартового повідомлення».У багатьох містах це роблять у перший же день.Дрогобич, Хмельницький, Чернівці, Тернопіль — там нормально і відкрито пишуть: петиція набрала необхідну кількість голосів і починається процес розгляду.Минув тиждень.Було щонайменше чотири робочі дні.А на сайті нашої міськради — ігнор.Навіть іронічно, що останнім повідомленням є новина про відсутність води в містіЧим наша міськрада відрізняється від інших?Тим, що замість діалогу з громадою вона обрала конфронтацію. І показує що в цій конфронтації готова переступати через закон.Це вже не “технічна пауза” і не “не встигли”. Це свідоме ігнорування неприємної процедури, яка прямо передбачена законом. А може просто захист «своїх»Саме тому зараз, від імені ініціативної групи, готую офіційне подання до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини — щодо бездіяльності міської ради та прямого ігнорування вимог закону, з вимогою чітко і по закону дотримуватись процедури впровадження результатів голосування петиції.Хочу наголосити - мова йде не тільки про цю одну петицію. Мова йде про повагу до голосів людей і про те, чи працює в громаді закон взагалі. Якщо громаді не вдасться відстояти законність- ми втратимо цей інструмент прямої демократії. Петиції в місті перестануть діяти... Вони привикнуть протизаконно діяти.. Ігнорування голосування громади стане нормою…Ми не здаємосяБоротьба триваєЩе раз дякую всім хто долучився і долучається вже зараз в процесі ❤️❤️❤️