Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🇺🇦 В'ячеслав Чаус/ Чернігівська ОДА (ОВА)
Додано 14 лип 2024

🇺🇦 В'ячеслав Чаус/ Чернігівська ОДА (ОВА)

@chernigivskaODA
Кількість підписників: 35 866
Фото: 19,900
Відео: 2,830
Посилання: 1,270
Опис:
❗️Офіційний канал Чернігівської обласної державної адміністрації 🔗 https://cg.gov.ua/

👥 Кількість підписників

35 866
Середній/День:: -11
Середній/Тиждень:: -76
Середній/Місяць:: -346

👁️ Середній перегляд на повідомлення

5 250
Середній/День:: 4,150
Середній/Тиждень:: 5,031
ERR: 14.64%

📊 Кількість повідомлень на день

1.5
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 1.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️Росіяни з початку тижня збільшили кількість ударів і тих дронів, які вони запускають безпосередньо по Чернігову. Протягом лише чотирьох днів - із понеділка і до сьогодні - повітряну тривогу тільки в Чернігові і районі оголошували 23 рази. Тривала вона більше 50 годин. Це дві доби. Знову від самого ранку над Черніговом були ворожі дрони. Були влучання уночі. Десятки російських БпЛА атакували місто. Всю ніч працювала наша ППО. Є збиття - дякую захисникам. Але, на жаль, є прильоти по обʼєктах критичної інфраструктури - це енергетика і промисловість. Знеструмлені близько 6 тисяч абонентів. На одному з місць влучань - масштабна пожежа. Залучені всі необхідні служби та аварійні бригади. Протягом минулої доби агресор 58 разів обстріляв Чернігівщину. Було 92 вибухи. «Молнія» атакувала адмінбудівлю в Семенівці - пошкоджене приміщення міської ради, яке фактично вже було зруйнованим. У селі в передмісті Чернігова «герань» вибухнула на приватному подвірʼї. Пошкоджений фасад будинку і легковик. ☝️Коли триває повітряна тривога - завжди працює наша ППО. Зважайте на це і будьте обережні.
На форумі-діалозі з головою НАДС Наталією Алюшиною відверто говорили про те, що турбує всіх державних службовців: дефіцит кадрів і справедлива оплата праці.Тут є моменти, які треба враховувати. Перше - функціонал місцевих адміністрацій розширився. Взаємодія з військовими, підтримка Сил безпеки і оборони, евакуація людей, забезпечення стабільної роботи критичної інфраструктури, відновлення - це щоденна робота. Функцій стало не просто більше, вони в рази складніші. І це висока відповідальність. Ми боремося за те, щоб зарплата держслужбовців була конкурентною. І друге - Чернігівщина, так само як Сумщина, Харківщина, Запоріжжя й інші прифронтові регіони, має нетипові завдання. Люди тут працюють в зоні підвищеного ризику, і це стосується всього регіону, а не тільки окремих громад. Тому щодо зарплат - варто виокремити ті області, на які покладені нетипові функції. На мій погляд, це справедливо.Окремо говорили про те, як залучати молодих спеціалістів. Тому пані Наталія сьогодні зустрілася зі студентами Чернігівської політехніки, щоб почути їхні думки й запити. Вдячний Наталії Алюшиній і її команді, які працюють над тим, щоб підвищити престижність державної служби.
Радий вітати на Чернігівщині представників Рівненщини і Київщини. Важлива зустріч у рамках проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Учора Менщина запартнерилася з Миронівською громадою Київщини. Сьогодні підписали ще три нові угоди про співпрацю. Так, партнерами для Добрянської громади стали Зарічненська та Деражненська ТГ із Рівненщини, а для Макіївської - Привільненська. Впевнений у результаті. Громади Рівненщини вже зарекомендували себе як надійні партнери і саме з ними у нас найбільша кількість угод - 12. Дякую за готовність підставити плече. Усього в проєкті - 47 громад Чернігівської області, чотири із них є партнерами для форпостів із Сумщини і Херсонщини. А це багато про що говорить. Північні громади готові підтримувати тих, кому важче. ☝️І про результати. Наші громади від своїх партнерів отримали більше 9 мільйонів гривень, які пішли на купівлю модульних укриттів, необхідних матеріалів для ліквідації наслідків обстрілів, облаштування житла для ВПО і відновлення після ударів. Це також генератори, автівки й будматеріали. Окремо хочу подякувати тим регіонам, які запрошують дітей із прикордонної Чернігівщини на відпочинок, оздоровлення чи спортивні змагання.🤝Вдячний Мінрозвитку за ініціативу цього проєкту. На власному досвіді переконалися в його ефективності. Співпраця між регіонами посилюється. Дякую тим, хто підтримує Чернігівщину.
Зібрав керівників ключових медустанов і представників профільного управління ОДА. Сьогодні акцент на медичній допомозі людям, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Їх на Чернігівщині понад 55 тисяч, серед них майже 6,5 тисячі - це ліквідатори. Усі вони потребують кваліфікованої медичної допомоги і можуть на неї розраховувати. 🩺Перший і найпростіший інструмент - програма скринінгу здоровʼя 40+. Послугу можна отримати в 19 медзакладах області, але ми зараз розширюємо цей перелік. 💊Люди, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, можуть отримувати пільгові медпрепарати за урядовою програмою «Доступні ліки». Варто лише звернутися до сімейного лікаря і отримати електронний рецепт. У програмі - 748 препаратів. І тут важливо, щоб лікарі пропонували людям вибір: щоб альтернативою до закордонних ліків завжди був український аналог, безкоштовний. ☝️Із керівниками лікарень і представниками ГО «Союз Чорнобиль України» проговорили важливість чіткої взаємодії: людина - ГО - управління охорони здоров’я. Так ми зможемо швидко реагувати й оперативно відпрацьовувати проблематику. Постраждалі від аварії на ЧАЕС мають отримувати всі послуги своєчасно.
Розпочали робочий тиждень із оперативної наради.Безпекова ситуація. Протягом минулого тижня унаслідок російських обстрілів 20 цивільних людей зазнали поранень. 20 будинків і господарчих споруд зруйновані чи пошкоджені. Також знищені і пошкоджені близько двох десятків одиниць техніки – більшість у Мені, через ворожий удар по приватній автостоянці.За останні сім днів із обстрілюваного прикордоння виїхала 31 людина, із них двоє дітей. П’ятеро жителів переїхали на Київщину, решта мешканців залишилися в області.🌊На Новгород-Сіверщині та Сосниччині піднявся рівень води – подекуди на 20–40 см. У місцях підтоплення організували об’їзди. Керівникам районів – Олександру Селіверстову і Павлу Мірошниченку – на контроль. 🩺Медицина. 19 лікарень у чотирьох районах долучилися до програми скринінгу здоров’я 40+. Прилуччина ще в процесі. Усього майже 170 людей пройшли скринінг. Ця цифра має бути вищою. Доручив моїй профільній заступниці і начальникам РВА комплексно працювати з громадами і лікарнями. Більше медзакладів має бути в програмі. 👨‍🏫Освіта. Майже 60% шкіл працюють очно, 20% – змішано, 10% – дистанційно. Ще 10% – на канікулах. Харчування організоване для тих дітей, які навчаються офлайн. Бізнес. У рамках урядового проєкту «єРобота» в цьому році підприємці Чернігівщини отримали 61 грант на започаткування власної справи – це 26 млн грн. Також схвалили 5 бізнес-ідей ветеранів на суму понад 2 млн грн. Це дасть змогу створити 125 робочих місць. Триває проєкт «Армія відновлення». Лише за останній тиждень долучилося понад 800 людей. Суспільно-корисні роботи організовані в 49 громадах області. Люди плетуть маскувальні сітки, розчищають придорожні смуги й задіяні в благоустрої. 🚜Далі – уряд розширив програму компенсації вартості української с/г техніки для аграріїв у прифронтових громадах. Раніше відшкодування було 25%, а тепер – 40%. Фінансування під цю програму передбачене. 📲Серед визначених завдань – забезпечити сталість мобільного зв’язку. Усі базові станції повинні бути з генераторами. 🌡️І насамкінець: 44 громади уже завершили опалювальний сезон, ще дві зроблять це сьогодні. Решта – 11 громад – після 15 квітня. Ця зима була дуже важкою. Дякую енергетикам, тепловикам і всім керівникам, які забезпечили стабільне проходження опалювального сезону. Підготовка до наступної зими триває.
Історія України тісно переплетена з історією всієї Європи. Іноді про це нагадуємо європейцям ми; іноді – навпаки.Учора наші британські друзі з організації «Кент з Україною» оголосили на Чернігівщині літературний конкурс імені Гіти Уессекської для молоді 14-22 років. Аналогічний конкурс відбудеться і в графстві Кент.Принцеса Гіта, донька короля Англії Гарольда ІІ, стала дружиною Володимира Мономаха і, ймовірно, проживала у Чернігові, коли її чоловік князював тут. Через свого сина – князя Мстислава Великого – Гіта Уессекська стала прабабусею для королів Данії, Швеції, Норвегії, Чехії та окремих німецьких земель.Деталі конкурсу в обласному науковому ліцеї оголосили Річард Спрінг – лорд Різбі – член Палати лордів Парламенту Великої Британії, а також голова і засновник організації «Кент з Україною» Джордан Мід – давній друг нашої області. Роботи учасників конкурсу – з України та Великої Британії – згодом випустять окремим виданням.Партнери з графства Кент підтримують Чернігівську область, зокрема шляхом надання гуманітарної допомоги для медичної сфери, а також передачі енергетичного та пожежного обладнання. Водночас громади Чернігівщини та парафії Кенту, а також їх навчальні заклади, будують власні горизонтальні зв’язки.Дякую британському парламентарю за цей візит на Чернігівщину – він мав насичену програму і мав можливість на власні очі побачити наслідки російських атак, поспілкуватися з жителями та відвідати низку освітніх, культурних і ветеранських просторів.
У межах засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України сьогодні з делегацією Чернігівщини долучились до «Діалогу громад з урядом».У фокусі уваги – стійкість. З Прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко,  Першим віце-прем’єром Денисом Шмигалем, Віце-прем’єром з відновлення Олексієм Кулебою, очільником Агентства відновлення Сергієм Сухомлином говорили про реалізацію Планів стійкості регіонів.Уряд вже виділив 22 млрд грн з резервного фонду державного бюджету для фізичного захисту об’єктів критичної інфраструктури. Майже 500 мільйонів буде використано на Чернігівщині. Плани стійкості передбачають як фізичний захист «критички», так і розвиток розподіленої генерації, забезпечення безперебійної роботи водопостачання і водовідведення та розбудову децентралізованої теплогенерації.Це перехід від точкового «гасіння пожеж» і ліквідації наслідків до системного плану підтримки, захисту і резервування критичної інфраструктури.Над всім цим працюємо на Чернігівщині. Фізичний захист – першочергове завдання, тут маємо прогрес. На низці об’єктів роботи вже завершуються.Тривають поставки обладнання для розподіленої генерації – тут співпрацюємо з європейськими партнерами. У планах збудувати ще додаткові потужності. Те саме стосується теплової генерації: розраховуємо віднайти ресурси для встановлення додаткових децентралізованих потужностей. Мова – про блочно-модульні котельні, подібні до тих, якими у цей опалювальний сезон Чернігівщину посилили наші партнери з бельгійського агентства EnabelВажливо було почути, що прифронтові регіони залишаються у пріоритеті уряду. Спільно з центральною владою та нашими громадами працюємо над реалізацією нашого плану стійкості – часу втрачати тут не можна.
Готуємо зараз європейську частину наших безпекових пропозицій, які цими тижнями були представлені, прийняті на перемовинах на Близькому Сході та в країнах Затоки. Вони зараз у війні, на жаль. І їхній захист потребував термінової експертизи, термінового реагування. Ми це забезпечили – українська експертиза спрацювала, всі це визнають. Як результат – є довготривалі домовленості про співпрацю, саме про безпекову співпрацю. Так само це потрібно й у Європі. Наступні тижні будуть присвячені саме такій роботі з нашими партнерами у Європі: наші спільні виробництва, наша модернізація оборони, програми фінансування оборони, координація в безпекових діях. Українські військові беруть участь у консультаціях і щодо того, як далі працюватиме Ормузька протока. Безпечне мореплавство – це глобальна цінність, ми це знаємо по досвіду захисту в Чорному морі. Потрібно, щоб всі у світі це також цінували. Звісно, ситуація зараз може змінюватися щодня – і доволі суттєво, особливо зважаючи на те, що відбувається з Іраном та у відносинах між Європою та Америкою. Але інтереси наші довготривалі – усіх у Європі, передусім це інтерес безпековий. У наших дипломатів є і відповідний запит від країн Азії, я доручив усе це оперативно пропрацювати. Будуть контакти і з лідерами, і робота на рівні МЗС та на рівні інших міністерств. Головне, щоб ми постійно забезпечували Україні реальні можливості для захисту.
Координаційний центр із реалізації планів стійкості під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко та за участі урядовців. Долучився онлайн. План стійкості Чернігівщини затвердили в березні на засіданні РНБО України.💰Раніше на захист обʼєктів критичної інфраструктури уряд виділив із резервного фонду держбюджету 487,3 млн грн. Роботи на обʼєктах «критички» тривають. Максимально пришвидшуємося.Розподілена генерація - над цим працюємо разом із закордонними партнерами в частині поставки необхідного обладнання. Дякую тим, хто допомагає! Постійно нарощуємо банк резервних джерел живлення для «критички». Тут нам допомагають Німеччина і Франція. У цьому році на ці потреби від партнерів область отримала більше 140 генераторів. ☝️Ключове завдання сьогодні - посилення захисту енергообʼєктів. Ворог масовано атакує критичну інфраструктуру на Чернігівщині ще з літа. І як бачимо, ці атаки не припиняються. За останні два дні було багато обстрілів. Щоб мінімізувати наслідки треба захист - над цим працюємо спільно з урядом.
Вночі росіяни атакували Одесу ударними дронами. Пошкодили житлові будинки та дитячий садочок, районну електропідстанцію. Тисячі сімей залишилися без світла. Ремонтні бригади з ночі працюють, щоб відновити постачання електрики. Станом на зараз, на жаль, відомо, що троє людей було вбито цією атакою і серед них дитина – лише два роки їй було. Мої щирі співчуття рідним і близьким. Шістнадцять поранених. Одинадцять з них наші медики госпіталізували, серед них вагітна жінка та двоє дітей. Наймолодшому немає навіть року. Поранено двох людей і на Харківщині. Були удари по енергетиці в Чернігівській, Сумській, Харківській та Дніпровській областях. Дякую нашим службам, які допомагають на місцях. Загалом за ніч росіяни випустили проти України понад 140 ударних дронів, і близько 80 із них були «шахеди». У деяких областях удари тривають. І це лише частина того, що наші люди проходять щодня. За минулий тиждень було понад 2800 ударних дронів, майже 1350 керованих авіабомб і більш ніж 40 ракет різних типів.Зараз усім партнерам потрібно разом посилювати захист неба, щоб відсоток збиттів дронів та ракет щоразу ставав вищим. Це щоденна робота всіх, а не лише України, бо постачаннями й підтримкою нас, спільною роботою партнери допомагають і собі. Росія не збирається зупинятись. Дякую всім, хто це розуміє і вкладається в наш спільний захист.