Черговий російський ракетний удар по Україні. Крилаті ракети, балістика. За попередніми звітами, було 93 ракети. Зокрема, була й щонайменше одна північнокорейська ракета. Вдалося збити 81 ракету, з них 11 крилатих ракет збито завдяки нашим F-16. Також росіяни задіяли в цій атаці майже 200 безпілотників. Один із найбільш масштабних ударів по нашій енергетиці.Це такий «мирний» план Путіна – знищити все. Це так він хоче «перемовин» – тероризуючи мільйони людей. І він не обмежений ані в далекобійності, ані в купівлі необхідних компонентів для виробництва ракет. Нафта дає Путіну достатньо грошей, щоб вірити в безкарність. Потрібна сильна реакція світу: на масований удар – масова реакція. Тільки так зупиняється терор. Якщо лідери бояться реагувати чи звикають до терору, Путін сприймає це як дозвіл продовжувати. Потрібні «петріоти», щоб збивати ці ракети й доводити, що терор не досягне мети. Потрібно посилювати санкції проти Росії за війну, щоб реально впливати на російське виробництво ракет. Балачки Путіна не зупиняють – потрібна сила, яка приведе до миру. Сила, яка не боятиметься своєї можливості зупиняти зло. Світ може зупинити це божевілля, і для цього перш за все треба зупинити божевілля в Москві, яке вже 20+ років віддає накази на терор. Сила потрібна. Україна вдячна всім, хто допомагає.
Провів сьогодні Ставку. Одне з питань – якість підготовки наших воїнів. Це те, що потребує відчутних змін. Кадрові зміни відбулись. Саме для того, щоб перезавантажити систему підготовки наших воїнів. Олег Апостол, Михайло Драпатий цим будуть займатись. Сьогодні був початок відповідного обговорення на нашій Ставці. Дав доручення на наступну Ставку підготувати детальну доповідь. А зараз – зробити аудит того, які речі потребують негайних змін, що саме має бути виправлено, що маємо додати і кого ще замінити. Все, що необхідно, може бути забезпечене – і на організаційному рівні, і на рівні фінансів. Саме якість підготовки воїнів – це багато в чому результативність наших воїнів у боях, і, звичайно, це збереження життів наших хлопців.Була сьогодні доповідь Головкома Сирського: фронт, захист наших позицій, усі основні напрямки, Курська операція. Дякую всім нашим воїнам, які знищують окупанта. Була також окрема доповідь Павла Паліси щодо сум прямих коштів у бригади безпосередньо – для додаткової закупівлі дронів.Нещодавно вже ухвалили рішення про суму таких прямих грошей. Але зараз бачу, що тієї суми також недостатньо. Я доручив Премʼєр-міністру найближчими днями збільшити фінансування для бригад додатково – на порядок збільшити.
Разом з Головкомом Олександром Сирським сьогодні визначили, що варто провести заміну командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Новим командувачем призначений генерал-майор Михайло Драпатий. Також новим заступником Головкома призначений полковник Олег Апостол – до цього він командував 95-ю бригадою ДШВ. Обидва дуже досвідчені воїни. Михайло Драпатий у цьому році організував оборону на Харківському напрямку та фактично зірвав російську наступальну операцію. Загалом він з 2014 року на війні, на найбільш гарячих та відповідальних напрямках. Олег Апостол – Герой України, пройшов усі командні посади в підрозділах ДШВ, також захищає нашу державу з 2014 року. Чітко знає, що необхідно для зміцнення боєздатності нашої армії. Зараз саме Олег Апостол відповідатиме за нову якість підготовки наших воїнів. У нього є повна підтримка на всіх рівнях, щоб забезпечити саме це. Сухопутні війська Збройних Сил – це основа армії. І багато залежить для України від того, наскільки ефективно працюватиме структура Сухопутних військ та всіх Сил оборони та безпеки України. Потрібні зміни – зміни в управлінні людьми, які забезпечать більше результатів на полі бою. Призначив також полковника Павла Палісу заступником керівника Офісу. Бойовий командир, командир 93-ї бригади «Холодний Яр». Він добре розуміє, що в бригадах, на фронті. І мені потрібна саме така людина, щоб точно знати в щоденному режимі інформацію безпосередньо з фронту. І ще одне. Міністерство оборони України продовжує розвивати наш застосунок «Армія+». І вже в грудні до всіх сервісів «Армії+» має приєднатись Національна гвардія України. Зокрема, це стосується переведень.
План внутрішньої стійкості країни Президента Володимира Зеленського продовжуємо реалізовувати на Чернігівщині. ☝️Наша стійкість – це люди, перш за все. Передусім – «Фронт» і «Безпека». Щоденні обстріли, знищене житло – у таких умовах живе область. Тому наше завдання зараз – підсилити фронт. Для захисту. 💰З місцевих бюджетів всіх рівнів на ЗСУ виділили більше 850 мільйонів гривень. Дякую кожному і кожній за підтримку Сил оборони!Що стосується безпеки – нарощуємо фортифікації, працюємо над захистом наших енергооб’єктів. 👩🏻🏫 Тут мова і про освіту. Безпечне навчання зараз – це про наявність укриттів. За 2,5 роки – понад 1,14 мільярдів гривень спрямували на укриття. Результати є. У 2024 році 95% ЗЗСО мають укриття, у 2022-му ця цифра складала лише 63%. Наступне - для нас важлива робота. Це теж про безпеку наших людей. В області продовжує працювати бізнес, відкриваються нові підприємства. Допомагають і гранти на власну справу, відтак з’являються і нові робочі місця. Чернігівщина - прикордонний регіон, тому викликів багато. 🤝Дякую міжнародним партнерам, які допомагають. Працюємо.
Сьогодні на Cаміті «Зерно з України» мав нагоду поспілкуватись із журналістами з Демократичної Республіки Конго, Танзанії, Сенегалу, Камеруну, Нігерії, Гани, Південної Африки, Гвінеї, Чаду, Кенії та Бразилії. Україна цінує свої партнерські відносини з країнами по всьому світу й залишається відданою своїй ролі надійного донора глобальної продовольчої безпеки.Україна налаштована не лише постачати зерно, а й ділитися знаннями, розвивати переробні потужності, впроваджувати передові технології та обмінюватися досвідом задля збільшення сільськогосподарського виробництва, створення робочих місць, стимулювання економічного зростання та зміцнення торговельних відносин по всьому світу. Що більше ми розвиваємо виробництво, зокрема виробництво продуктів харчування, у наших країнах, то більше переваг це дає нашим народам, посилюючи продовольчу безпеку та покращуючи добробут наших громад.Дякую журналістам з усіх країн-учасниць за цю змістовну дискусію. Разом ми можемо побудувати стабільніше й заможніше майбутнє, гарантуючи, що нікого не залишимо сам на сам у боротьбі з голодом. Зміцнюючи торговельні зв’язки, ми можемо сприяти побудові світу, у якому продовольча безпека буде не привілеєм, а загальним правом.Дивитися.
Сьогодні Путін визнав, що він зробив уже другий за цей рік крок до ескалації, до розширення цієї війни. Була застосована нова балістична ракета. Путін ударив по нашому місту Дніпру – одному з найбільших міст України. Це очевидне та серйозне збільшення масштабу і жорстокості цієї війни, цинічне порушення Росією Статуту ООН. І я підкреслю: це вже другий крок Росії до ескалації за рік. Першим таким кроком було залучення Північної Кореї до війни проти України – контингенту у щонайменше 11 тисяч солдатів. Путін зробив обидва ці кроки, ігноруючи всіх у світі, хто закликає не розширювати війну. Йому плювати на те, до чого закликають Китай, Бразилія, європейські країни, Америка, усі інші країни світу. Путін єдиний, хто почав цю війну – абсолютно неспровоковану війну, і хто робить усе, щоб війна продовжувалась уже понад тисячу днів. Ця сьогоднішня балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. І Путін бреше, коли каже, що нібито застосування Україною далекобійної зброї стало якимось новим нашим кроком. Ми вже не вперше застосовуємо цю зброю. І маємо на це повне право згідно норм міжнародного права; наше право на самооборону таке ж, як і будь-якої іншої нації. І коли російські ракети б’ють по наших містах, коли щоночі Україну атакують іранські «шахеди», коли в нас на кордоні розгорнуто контингент із Північної Кореї, Путін не тільки робить війну довшою – він просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Світ повинен на це реагувати. Зараз сильної реакції світу немає. Путін дуже чутливий до такого. Він перевіряє вас, шановні партнери. Для всіх очевидно, хто єдиний винуватець цієї війни, хто почав цю війну 24 лютого і всі свої ресурси вкладає в те, щоб війна тривала. Його треба зупинити. Якщо жорсткої реакції на вчинки Росії немає, значить, вони бачать, що так можна. Ось що Путін робить.Потрібно, щоб Путін відчував, чого коштують його хворі амбіції. Треба реагувати. Треба тиснути. Треба примушувати Росію до справжнього миру, який можливий лише завдяки силі. Інакше будуть безкінечні російські удари, погрози та дестабілізація, і не тільки проти України.Справжній мир вартий того, щоб діяти заради нього. Діяти потрібно.Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!
Є рішення для багатьох наших воїнів, які хочуть перевестись в інший підрозділ у Збройних Силах України.Кабінет Міністрів сьогодні затвердив постанову. Технічно функціонал готовий. Міністерство оборони визначить, як стартуватиме система. Все має працювати через «Армію+» – жодної бюрократії. Має бути чітка відповідь на кожен рапорт. Міністерство оборони має пояснити суспільству всі деталі: що на першому, тестовому етапі, що після повного запуску. Всі рішення військових командирів по рапортам будуть моніторитись, щоб не було необґрунтованих відмов. Алгоритм реагування на рапорт визначений.Система має запрацювати саме так, як ми про це говорили з хлопцями на передовій та з представниками громадянського суспільства. І я вдячний усім, хто був залучений до розробки цього нового функціоналу.Сьогодні ж доручив Міністерству оборони та Генеральному штабу доповісти, як поширити цю можливість на всі Сили оборони та безпеки, зокрема на Національну гвардію України та Прикордонну службу. Всі наші воїни заслуговують на однакову повагу.
Сьогодні провів уже кілька нарад щодо оборонної тематики. Перша – це наше спеціальне виробництво, наші стратегічні галузі, наша зброя. Була доповідь Олександра Камишіна. В цьому році ми змогли вийти на значні результати по кількох напрямах. Це і наша українська артилерія – наші снаряди, наші гармати. Це і дрони – різних видів, для різних завдань, – які не лише допомагають фронту захищати позиції та знищувати окупанта, але й завдають ударів по Росії на все більшу глибину. Будемо це нарощувати. Перетнули позначку перших ста одиниць ракетного озброєння цього року. Друге за сьогодні – доповідь військових та Міністерства оборони. Головком Сирський, начальник Генерального штабу Баргилевич, міністр оборони України Умєров. Найбільше уваги зараз – Курахівському напрямку.І третє. Цей тиждень, на жаль, приніс Україні жорстокі російські удари по Харкову, Донеччині, Сумщині, Одесі, Запоріжжю. Фактично щодобово удари дронів. Також ракетні удари. І кожна зустріч, кожні перемовини з партнерами, які мають відповідні системи ППО, – це завжди розмова про додатковий захист України від російського терору.Дякую всім, хто працює заради України, і кожному, хто бʼється заради нашої держави та заради наших людей! Слава Україні!
Сьогодні дійсно особливий день, і в усьому світі одна новина привертає всю увагу. Абсолютно переконливий результат виборів в Америці. Чітке лідерство Президента Трампа. Я вітаю із цією перемогою. Взагалі для нас в Україні, в усій Європі надзвичайно важливо було увесь час чути слова тоді ще 45-го Президента Сполучених Штатів про мир завдяки силі – peace through strength. І коли це буде принципом політики 47-го Президента Сполучених Штатів, Америка й увесь світ від цього точно виграють. Недаремно так часто тепер згадують Рональда Рейгана – люди хочуть упевненості, хочуть свободи, нормального життя. І для нас це життя без російської агресії та із сильною Америкою, із сильною Україною, із сильними союзниками. Ми в цьому році говорили вже з Президентом Трампом і телефоном у липні, і особисто на зустрічі у вересні, і це були хороші розмови. На рівні команд маємо взаємодію. Як і завжди, безперечно цінуємо двопартійну підтримку Сполучених Штатів. По всім пунктам Плану перемоги ми говорили. На зустрічі в Нью-Йорку, також на зустрічах у Вашингтоні – у Конгресі, в Білому домі. І щодо оборони, і щодо економіки, і щодо майбутнього після війни маємо потенціал для міцнішої співпраці. Це те, що зробить і Україну, і Америку, і весь вільний світ більш успішними.
Засідання Штабу з проходження опалювального сезону. Сьогодні тепло отримують вже 78% об’єктів соціальної інфраструктури та 46% житлових будинків по всій країні. Разом з громадами та регіонами детально обговорили сценарії розвитку подій під час форс-мажорних ситуацій. Попереду надскладна зима. Наголосив, що попри те, що пророблена велика робота з підготовки, кожна громада вже має бути готова до альтернативних рішень для опалення. Адже розуміємо плани ворога. ▪️Ключове питання – впровадження децентралізації енергетики. Пришвидшуємо встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котелень у громадах. ▪️Окрема увага – населеним пунктам, де є проблематика зі стартом опалювального сезону. Тут працюємо з органами місцевого самоврядування та профільними органами центральної влади. ▪️Також важливо – розробка енергетичних паспортів регіонів для систематизації даних про стан енергосистеми та ефективного планування. Це наше стратегічне завдання. 🗓 Міністерство розвитку громад та територій України запускає регулярні брифінги, де буде висвітлюватися перебіг опалювального сезону.