Джерело
CGTAnalytics | Іран активізує власні системи РЕБНа тлі ескалації в Червоному морі та ...
2 200 Охват/переглядів
2025-04-07 06:39
Повідомлення №835
🇮🇷📡Іран активізує власні системи РЕБНа тлі ескалації в Червоному морі та зростання напруги на Близькому Сході, Іран розгортає наземні системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) у Перській затоці та Ормузькій протоці, націлюючись на американські літаки-розвідники та навігаційні системи. ➡️Метою є порушення роботи GPS, каналів зв’язку та розвідувальних платформ США — зокрема RC-135, E-8C Joint STARS і MQ-9 Reaper — що свідчить про готовність Тегерана до прямої технологічної конфронтації з американськими силами.🛑За повідомленнями, кілька американських літаків уже зіткнулися з порушенням GPS, що змусило їх переходити на резервні системи навігації. Йдеться не лише про прикриття проксі-дій хуситів у Ємені, а й про спробу Ірану взяти контроль над електромагнітною сферою в критично важливих районах, таких як Ормузька протока — артерія глобального нафтового експорту.🛑Іран застосовує наземні комплекси («Фаджр», «Наср») та мобільні РЕБ-платформи на вантажівках і літаках. Також відомо про використання технологій радіолокаційного обману, кіберелектронної протидії, підробки сигналів GPS та спроб зірвати роботу західних платформ. Ці можливості були розвинені завдяки зворотному інжинірингу захоплених західних систем і роботі установ на кшталт Iran Electronics Industries та IRGC.❗️Ця тактика — продовження іранської доктрини асиметричної війни, зокрема в сфері РЕБ, де Тегеран прагне нівелювати технічну перевагу США за рахунок дешевших та гнучкіших рішень. Пригадати варто і інцидент 2011 року, коли Іран заявив, що посадив американський стелс-дрон RQ-170 Sentinel шляхом перехоплення сигналу управління.🏴CGTAnalytics