Джерело
Хроніка Центриста ✙ | Загалом по Близькому Сходу за останні два дні ситуація така:Іран продо...
67 Охват/переглядів
2026-03-03 14:42
Повідомлення №14490
Загалом по Близькому Сходу за останні два дні ситуація така:Іран продовжує атакувати країни Перської затоки, однак, окрім військових баз США, Іран атакує також нафтові та газові об'єкти близькосхідних монархій.Логіка тут проста - розрахунок на те, що країни Перської Затоки почнуть тиснути на США з метою підписання чергового "договорнячка", однак, адміністрація Трампа налаштована рішуче, і якщо ще в неділю ніхто навіть не зарікався про можливе введення наземного контингенту в Іран, то зараз це основна тема для обговорення.І якщо США справді поставили за мету знищити режим аятолл, то у них є два варіанти:1.Введення військ США в Іран.2.Розхитати ситуацію всередині країни за допомогою протестувальників, але для цього необхідно знищити основні сили КВІР та Басідж - головних каральних органів, чим власне Штати і займаються останні дні.Ізраїль тим часом зосередився на знищенні іранських проксі в Лівані - "Хезболли", останні два дні йдуть точкові ліквідації їх фінансової та військової верхівки, Ізраїль вже ввів війська на територію Лівану, в сама легітимна ліванська влада дала Ізраїлю "карт-бланш" після того як оголосила "Хезболлу" терористичною організацією на території Лівану.Також важливим питанням є те, чи вступлять країни Перської Затоки у війну проти Ірану, і Катар вже наніс декілька авіаударів по Ірану.Тим часом росія та КНР фактично кинули свого союзника (що вже стало традицією), мєдвєдєв написав іранській владі у Телеграм "надо терпеть", сам путін висловлює співчуття Катару та ОАЕ(таким чином фактично визнаючи злочинні дії Ірану), а Китай розкритикував Іран за закриття Ормузької протоки(союз союзом, а бізнес понад усе)Слідкуємо за ситуацією далі