Статистика telegram каналу - @centerua

НЦП UA Оперативний

Subscribers: 280
Photos: 1190  Videos: 53  Links: 106 
Національний центр попереджень України: єдина точка збору та розповсюдження інформації щодо подій пов'язаних з безпекою життєдіяльності. Інформація надається органами влади та держустановами, що пов'язані з питаннями безпеки. Мови: UA/RU @centerUAbot
2022-01-26

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-03-14
2024-03-13
2024-03-07

Історія змін назви

НЦП UA Оперативний
2024-03-14
Telegram: Contact @centerUA
2024-03-13
НЦП UA Оперативний
2024-03-07

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-03-14
Акаунт Telegram
2024-03-13
Публічна группа чи канал
2024-03-07

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
На одній з київських ТЕЦ відбуваються регламентні операції. З цим пов'язаний підвищений шум в місті.

Нічого незвичайного або небезпечного не відбувається
Сьогодні, у ніч на 29 жовтня Україна переходить на «зимовий» час. О 04:00 годинники переведуть на годину назад. Більшість електронних пристроїв перейдуть самостійно, але механічні або не під'єднані до інтернету пристрої необхідно налаштувати вручну
26-29 жовтня, внаслідок дощів різної інтенсивності, на р.Сіверський Донець очікуються підвищення рівнів води на 0,1-0,2 м, на малих річках Харківської області - на 0,2-0,3 м, на р.Уди - до 0,4 м за добу, без негативних наслідків.

26 жовтня на річках Закарпатської області очікується підвищення рівнів води на 0,3-1,5 м, у нижній течії р. Боржава на 1,5-2,0 м, над рівнями на 8 год 24 жовтня, без негативних наслідків.
Існує загроза часткового затоплення тимчасової автодорожньої переправи на р.Тересва у с. Бедевля (Тячівський район Закарпатська обл.)(ІІ рівень небезпеки - помаранчевий)

Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р.Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки - коричневий)
Вранці 10 жовтня в більшості областей на поверхні ґрунту заморозки 0-5° (І рівень небезпечності, жовтий), у західних, Житомирській та Вінницькій областях сильні заморозки в повітрі 0-5° (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий)
 
Вночі 11 жовтня в Україні сильні заморозки у повітрі 0-5° (II рівень небезпечності, помаранчевий)
🔥🔥🔥

2-5 жовтня в Україні, крім Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Волинської областей, надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Осіннє рівнодення - щорічна астрономічна подія, яка знаменує кінець літа і початок осені у північній півкулі. У 2023 році воно настало близько 10 хвилин тому, о 9:50 ранку за Києвом. З цим днем пов'язано багато вірувань і прикмет, виділяють його і шанувальники астрології. Але наукове пояснення такого явища – дуже просте та конкретне.

Вісь обертання планети Земля має нахил. Це означає, що Сонце більше освітлює північну чи південну півкулю залежно від цього, де Земля перебуває на своїй орбіті. Однак є два моменти на рік, коли Сонце однаково освітлює північну та південну півкулі. Вони відомі як рівнодення.
Вдень 12 березня в Україні, крім Закарпаття, пориви вітру 15-20 м/с (І рівень небезпечності, жовтий)
❗️ Київ опинився під загрозою стихійного підтоплення.

🟠У Чернігівській області найближчими днями утримається значне затоплення водою, що може призвести до чергового підтоплення не лише у цьому регіоні, а й Києва.

➡️ За даними метеорологів, з 27 по 30 січня на ділянці верхнього Дніпра в межах Чернігівської області утримуватиметься значне затоплення водою, порушення транспортного сполучення з окремими прирічними селами вздовж верхнього Дніпра та затоплення житлових будинків низки сіл у Чернігівському районі Чернігівської області.

🟠 Через це в сусідній
області оголошено третій рівень небезпеки – Червоний.
🌫Туман у столиці утримається до кінця дня сьогодні та впродовж доби 15 січня

👀За прогнозами синоптиків сьогодні до кінця доби і весь день завтра видимість сягатиме 200-500 м.

🚙Нагадаємо, що під час керування автомобілем у тумані необхідно:
• знизити швидкість руху;
• за наявності протитуманних фар — увімкнути їх разом із ближнім світлом;
• тримати безпечну дистанцію з іншими автомобілями;
• при зупинці увімкнути аварійну світлову сигналізацію;
• уникати різких маневрів на дорозі.

🚶🏻‍♀️Закликаємо пішоходів бути уважними, одягати світловідбивні елементи – флікери, аби бути помітними для водіїв під час туману та у темний час доби.

🙏Бережіть себе та не ігноруйте сигнали про повітряну тривогу.
⚠️10 січня у Києві очікується перший рівень небезпечності метеорологічних явищ — жовтий 🟡.

За даними Гідрометцентру, завтра у столиці хмарно, очікується мокрий сніг та дощ.

🌡Температура вдень коливатиметься від -1° до -3°, вночі 3-8° морозу

Сильні пориву вітру досягатимуть позначок у 7-12 метрів за секунду.

🚨На дорогах, шляхопроводах, тротуарах ймовірне утворення ожеледиці. 

❗️Закликаємо водіїв зважати на погодні умови, бути максимально обережними та дотримуватись правил дорожнього руху.

За можливості, утриматись від поїздок приватним автотранспортом.
Карта температур та фронтів на 12:15 за київським часом
Найдовша ніч року припадає на 21 або 22 грудня. День зимового сонцестояння припадає на 22 грудня лише в ті роки, які передують високосним. 2023 рік таким не буде, тому цьогоріч особлива дата настане 21 грудня.

День зимового сонцестояння в Північній півкулі планети настане о 16:47 за північноамериканським східним часом (EST), отже, за Києвом — о 23:47.

Багатьох також цікавить, яка тривалість дня і ночі в день зимового сонцестояння. За даними порталу Date and Time, цього дня сонце за київським часом зійде о 07:53, а сяде о 15:58. Відтак світла частина доби триватиме всього лише 8 годин і 4 хвилини.

У цей час на півночі Сонце перебуває в найнижчому положенні на небі, тобто найближче до горизонту. А тому дає найменше світла за весь рік
Працівники гідрометеорології,
Ми вас сьогодні вітаємо,
Професії вашої немає аналогії,
Вам в житті радості бажаємо,

Завжди відмінної вам погоди,
Не знати негоди і печалі,
Любові на довгі вам роки,
В хороше щоб вірили, мріяли,

Друзі нехай будуть вірними,
У сім’ї достаток, процвітання,
Прогнозів побільше точних давати,
Щоб не було у нас розчарування!
Переводимо стрілки!

Разом з усією країною переходимо на зимовий час: 30 жовтня о 04:00 за київським часом стрілки годинника переводимо на одну годину назад.

Час відправлення та прибуття поїздів у квитках 30 жовтня вказується вже з урахуванням переведення стрілок годинника, адже всі зміни Укрзалізниця внесла й узгодила заздалегідь.

🚆Ваша подорож буде вдалою, просто не забудьте привести у відповідність час свого годинника.
З 07.09.22 розпочнеться тестування нової системи інформування про надзвичайні ситуації. ДСНС надсилатиме тестові повідомлення зі звуковим сигналом на телефон. Тестування не потребує дій з вашої сторони.

Ознайомтесь з деталями за посиланням: dsns.gov.ua/test
⚡️ "Энергоатом" опубликовал "Акт приема и передачи охраны Чернобыльской атомной электростанции", который подписали солдаты РФ