Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ЦБК
Додано 06 січ 2025

ЦБК

@cbcorg
Кількість підписників: 334
Фото: 1,450
Відео: 333
Посилання: 806
Опис:
Громадська організація "Центр білоруських комунікацій"
Джерело

ЦБК | Ще один беларус у полоні: «Напився і пішов у воєнкомат»У полоні ЗСУ оп...

Логотип телеграм спільноти - ЦБК ЦБК @cbcorg
110 Охват/переглядів 2025-07-24 15:03 Повідомлення №2395
Ще один беларус у полоні: «Напився і пішов у воєнкомат»У полоні ЗСУ опинився черговий громадянин Білорусі — 58-річний Вадім Зайковський із Гомеля. Він приїхав до Ростова на заробітки, отримав перші гроші, «напився» і з власної ініціативи пішов до російського військкомату. Того ж дня його відправили на фронт.Без жодної підготовки він опинився в лавах 245-го гвардійського мотострілецького полку. Спочатку, за словами самого Зайковського, йому обіцяли лише розвозити продукти та воду на передову. Натомість його поставили на позицію спостерігача за повітряною ситуацією — стежити за польотами дронів.«Мені нічого не заплатили — ні зарплати, ні обіцяних надбавок. Просто використали. Я недалекий. Якби був розумніший — не пішов би на війну», — каже він на відео, опублікованому в телеграм-каналі «Не жди меня из Украины».Зайковський також публічно заявив:«Я не хочу, щоб мій син ішов на війну за Росію. Взагалі не хочу, щоб він воював. У нас у Білорусі — суцільна пропаганда. Кажуть, що війна триватиме до перемоги. Це в нас так вважають».Цей чоловік став уже десятим зафіксованим громадянином Білорусі, який потрапив у полон під час війни на боці Росії. Значна частина таких «добровольців» — це люди з кримінальним минулим, завербовані з колоній або загнані в армію шантажем та обманом.