Джерело
ЦБК | Влада Білорусі вже 10 років активно бореться з так званими «дармоїдами...
67 Охват/переглядів
2025-04-20 12:22
Повідомлення №2191
Влада Білорусі вже 10 років активно бореться з так званими «дармоїдами» і вийшла на новий рівень. З березня цього року силовики активно взаємодіють з комісіями «з питань сприяння зайнятості», проводять рейди за адресами — навіть тих, хто мешкає за кордоном. Їм телефонують, цікавляться, чому людина давно не працевлаштована, просять підписати документи.Додаткову загрозу для сімей із дітьми становлять погрози поставити дитину на облік як таку, що перебуває в соціально небезпечному становищі (СОП). Це відкриває можливість для подальшого тиску аж до примусового вилучення дитини з родини.Ще десять років тому виглядало як спроба стимулювати офіційне працевлаштування. Але сьогоднішня форма цієї «боротьби» — це вже не соціальна політика, а репресивна кампанія з елементами поліцейської держави. Сам механізм — не про зайнятість. Це — про лояльність і покору. І система «боротьби з дармоїдами» перетворилася на механізм ізоляції, дискредитації й покарання тих, хто не вписується в авторитарну модель: емігрантів, матерів-одиначок, фрилансерів, тих, хто не залежить від держави.