Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Карпатський волоцюга
Додано 14 лип 2024

Карпатський волоцюга

@carpaty
Кількість підписників: 8 733
Фото: 71
Відео: 49
Посилання: 662
Опис:
Філософ за освітою Мандрівник по духу Хочеш в похід? пиши - @tarabon_random Промокоди на знижку: “k.volotsiuga” - 10% https://www.gorgany.com “volotsiuga” - 10% https://iidlo.com/ «volozuga » - 10% https://naturehike-ua.com.ua/ua/

👥 Кількість підписників

8 733
Середній/День:: +11
Середній/Тиждень:: +13
Середній/Місяць:: +76

👁️ Середній перегляд на повідомлення

6 850
Середній/День:: 6,600
Середній/Тиждень:: 6,336
ERR: 78.44%

📊 Кількість повідомлень на день

0
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

​​Новий рік в горбахДати: 31 грудня - 2 січняСтарт/фініш: ФранківськЛокація: село СуходілКількість місць: 8КонтекстФілософія моїх мандрів будується на новизні, та глибокому зануренню в контекст горбів.Кожна новорічна подорож – це своєрідний підсумок мого дослідження за рік, тому це завжди якась нова локація та регіон, які я презентую тим небагатьом, які вписуються в новорічний івент з волоцюгою.Концепціябазові* *критерії для організації новорічного івенту- Новизна.Локація не має бути «заюзаною» туристичною спільнотою, важливо почуватися гостем, а не типовим споживачем туристичних послуг. - Гарна інфраструктура.Важливо, аби в новорічну подорож могли поїхати всі бажаючі, незалежно від туристичних навиків, тому ночівлі в наметах – не варіант. Віддаю перевагу локації з гарними умовами: теплі кімнати, зручні ліжка, двомісні кімнати, СПА, смачна кухня. - Філософська складова.Ми їдемо попускатися, а нормально попуститися можна тільки звільнивши думки від нав’язливої буденності. Мої компетенції у філософії в цьому допоможуть.Програма31 грудня10:30 - старт з Франківська. Поселення, обід, локальна поїздка на озеро + екскурсія до водоспаду.1 січняСходження на гору з неймовірним краєвидом, через закинуті бойківські хутори в горбах.2 січня «Чілаут»Виїзд з котеджу в 16:00СпорядженняЗручний та теплий одяг та взуття для прогулянок. Бажано мати 2 комплекти, на випадок намокання все можна буде висушити біля каміну.Включено: трансфер з Франківська і назад, локальні трансфери (до озера, водоспаду тощо), безлімітний чан і сауна протягом 3 днів, проживання в 2-місному номері, харчування, алкоголь, супровід гіда, філософські атракції, новорічний подарунок від волоцюги.ЛокаціяСело СуходілВартість - 17 000 грнНоворічний похід завжди особливий, і найцікавіший в році, бо є есенцією моїх мандрів.Записуйтесь, не зволікайте, бо кількість місць, обмежено.Бронювання в приватні повідомлення - @tarabon_random
​​Частина 2ВисновкиПерспективи подальших досліджень Сучасний туризм обтяжений контекстом, ритуалами та великою кількістю спорядження. Все це, безумовно, спрощує життя мандрівнику, але мене не покидає почуття, що залипаючи на огляди спорядження в ютюбі, які мають допомогти тобі вибрати, наприклад, ідеальний пальник, ми забуваємо що він взагалі не обов’язковий атрибут мандрівника. Як, і з чим ходили горами торговці 100, 200 років тому, які в них були «туристичні лайфхаки», як вони орієнтувалися без GPS? Примітивні технології та архаїчні методи подорожування – цінне знання, небезпечно забувати його, бо сучасні технології надто складні, ненадійні, «дайніму» чи просиліконений нейлон в домашніх умовах не створиш. Бабусі вже кілька років нема на цім світі, але ця історія і цей досвід, чомусь, драйвить мене досліджувати дичину.P.S.Це дуже стислий переказ бабиної евакуації в горби. Але якщо вам зайшло - дайте знати в коментарях, може вповім про прадідові лайфхаки сімейного бушкрафту))P.P.S.На фото бабі вже за 80
​​Зимові походиколи нема спорядженняЗимовий похід з наметами - важливий етап еволюції туриста. В перспективі, цей досвід позбавляє від зайвої метушні, під час походів у теплу пору. Принаймні в мене було так)Але що робити коли в горби хочеться, а грошей на новий пуховий спальник ни є?Зимове спорядження - тема болюча, не тільки через ціну, а й через те, що взимку менше простору для помилок.Та якщо бажання йти в гори сильне, можна шукати компроміси. В основному з вагою, комфортом і безпекою. Наприклад, в свій перший зимовий похід я запхав у рюкзак ліжник, з надією зігрітися коли буде дуже холодно 😁 Тепер можу сказати, що ліжник - це помилка, бо надто вже тяжке, але інстинкт вірний, бо шерсть ідеально підходить для зими.До епохи мембранних шкарпеток шерстяні були моїм фаворитом, і непогано справлялась.Шерстяний светр також плюсує до збереження тепла.Замість одного товстого спальника можна брати кілька тонших. Я так ходив кілька зимових сезонів, і вважаю це крайньою мірою)Теплоізоляційні параметри системи з кількох спальників можна визначити тільки експериментально.В такої системи більше мінусів - велика вага, дуже незручно (спробуйте якось засунути себе в три спальники).Єдиний плюс - шанси замерзнути насмерть стають меншими, але не нульовими 😁Якось купив собі б/у спальник від «тери» на якому писало «-18 екстрим», подумав шо взимку не вмру, і в наступний свій зимовий похід взяв тільки його. Однак температура опустилася до -27 і нас з другом цілу ніч рятував гарячий чай, який ми варили прямо в наметі. Сну, зрозуміло, не було, і після цієї ночі я зробив висновок, що взимку треба особливо уважно дивитися прогноз 😁Це не рекомендації, а застереження і матеріал для роздумів. Ходити в гори взимку варто, але треба уважєти. P.S.Пишіть в коментарі про свій досвід компромісу по зимовому спорядженню, цікаво)
​​⛰️ Анонс на жовтень Завершення сезону походів разом з календарним літом - калька з масового туризму, що прив’язаний до сезону відпусток і температури води. Восени в горбах менше люду, нема гроз і чистіше повітря. Середня добова температура знижується, і ходити комфортніше. Осінь - пора для вибагливих мандрівників, що не привʼязані до мейнстрімної ритміки «дозвілля-робота». На жовтень я запланував дві мандрівки. Одна «чілова», з флегматичним вайбом та автентичною кухнею, інша «драйвова», з експедиційним вайбом, елементами розвідки та ночівлею в непередбачуваних місцях.Обирай собі те, від чого краще попускає, і погнали в ⛰️🛖 Овуляція Овула3-6 жовтня Вартість - 8600 грн Старт/фініш - Івано-ФранківськПохід насичений радіальними маршрутами (від 2 до 15 км в день). Покажу все найцікавіше в околицях Дарова. Специфічне спорядження не знадобиться, автобус довезе в лісництво, звідси й забере, можна їхать хоч з валізою. Повільно розганяємось, акліматизуємось, смачно харчуємось, ефективно віддупляємось.Зв’язку та електрики тут нема, відтак інформаційна та цивілізаційна депривація включені 👌😁🏕️ Фарватер Аршиці15-20 жовтня Вартість - 13600 грн Старт/фініш - Івано-ФранківськКомбінація озер, вершин, жерепу, закинутих райштоків, і полонин.Експериментальний маршрут на основі моїх соло розвідок.В процесі будемо перевалюватись з північного райштоку на південний, а місцями пройдемось хребтом.Все найцікавіше на Аршиці: від Неридова до Горгана Ілемського.Що входить в ціну?У вартість включено: трансфер з Франківська і назад, харчування протягом всього маршруту, проживання, групове спорядження (тент, казани, пальник, пальне, аптечка).Не включено: особисте спорядження (рюкзак, намет, гамак, спальник, каремат, трекпалиці).⛰️Кому шо смакує, най собі бронюєпишіт, питайте@tarabon_randomпоки є місця
​​💊 Медикаменти для артилеристів Від учора, на банку «капнуло» 5000 грнДяка всім, хто вписався 🤝Наразі зібрано 31200 грнДо мети залишається❇️ 56800 грн🍄🟫 Сутність волонтерської допомоги полягає в тому, що вона «страхує» ті потреби, які, з різних причин, (наприклад через бюрократію), в даний момент не може закрити, умовна, «держава». Але ж ми всі, по факту, і є цією державою, тому забезпечення Збройних сил - це наша пряма відповідальність.💊 Медикаменти потрібні для бази підготовки артилеристів, аби укомплектувати медпункт. Це не тактична медицина, а банальні «розхідники» (антисептики, протипростудні, знеболюючі, протизапальні тощо) аби своєчасно поправляти здоровʼя курсантам.Кожен наш збір закриває потреби частини приблизно на 3-4 місяці.Востаннє ми відправляли коробки з ліками в квітні.Запаси вже вичерпались, треба поповнити.Артилеристи розраховують на нас.Тому закликаю заділити частину свого ресурсу на збір, і докинути в цей казан свої гривні, бо ніхто крім нас це не зробить.Реквізитиhttps://send.monobank.ua/jar/5MY543LDjmНомер банки:5375411221097558(копіюється при натисканні)Впишіться, не минайте, діло важливе 🙏Кожна ваша гривня, локально, наближає нас до мети збору, а глобально - до перемоги.P.S.Маленьких донатів не буває. І пофіг, що ця фраза вже стала еталоном шаблонності, але її сенс від того ніц не спорожнів, будь-який переказ - помічний 👍
​​🎥 Відео для спонсорів «Авіатроща на Аршиці»Нещодавно я писав про це місце, та історію пошуків розбитого МіГ-23 тутКілька тижнів тому зганяв туди соло, і зафільмував локацію на відео. Попутно хотів розвідати шлях до розбитого літака з південного боку хребта, з траверсу. Розвідав. Виявилось, що він навіть простіший, ніж шлях з півночі, але має сенс тільки в тому випадку, коли знаєш точні координати, інакше доведеться довго лазити жерепом))Відео вже на каналі, але поки воно доступне тільки спонсорам. тутНа вихідних вийде загальнодоступна версія, та вона буде трішки «підрізана».Переваги спонсорстваВ майбутньому всі відео на YouTube каналі «Карпатський волоцюга»для спонсорів будуть доступні раніше, і це завжди буде розширена версія, так би мовити, «без цензури»Мінімальна вартість спонсорства починається з 50 грн. на місяць. За це ви отримуєте не тільки ранній доступ до відео, а й доступ до унікального контенту, який ніколи не стане загальнодоступним. Наприклад, волоцюжна версія дегустації сюрстрьомінгу, або експериментальні мандрівки, які я не збираюсь показувати назагал.Якщо оформите підписку вищого рівня, то на вас чекають ще й подарунки 🎁 Стати спонсором можна за посиланням тутP.S.Поки що формат спонсорства на YouTube видається мені оптимальним для тіснішої взаємодії з підписниками, оскільки Patreon та Buy Me a Coffee «викобилюються» і криво працюють на теренах України.Але маю визнати що в YouTube дуже погано продуманий зворотній зв’язок, тому на перспективу думаю зареєструвати акаунт «Карпатський волоцюга» на OnlyFans. Цей сервіс ідеально підходить для унікального контенту, особливо з тегом соло 😁Що думаєте про це?Пишіть в коментарі
​​Волонтерка Боротьба триває і поки це буде актуально, на цьому каналі, помежи походами і горбами, будуть пости про збори.Хотів подякувати всім вам за небайдужість та активну участь у «волоцюжних»волонтерських ініціативах. Я тут підбивав підсумки нашої роботи за останні півроку, й збирав до купи всі потреби, які ми змогли закрити для ЗСУ за останні місяціЗагалом, від початку року, ми з вами зібрали на різні потреби війська майже 700 000 грнВідправили по різним військовим частинам дуже потрібні штуки, серед яких:- медикаменти для навчального центу артилеристів - будматеріали для облаштування позицій- екофло, бандерапавери, акумулятори танкістам- діалізну рідину для лікування пораненого бійця- планшети і телефони для артилеристів та аеророзвідки - РЕБ для автомобіля - двічі збирали частину суми на тачку для 24 бригадиМаю за честь зібрати в одному місці таку кількість свідомих людей, адже наш канал зовсім невеличкий, але ми стабільно закриваємо важливі запитиБоротьба безальтернативна і не залежить від нашого бажання, бо це не наш вибір, ми захищаємось, а тому маємо вкладатися усіма доступними ресурсами в цю справу, це єдиний спосіб бути.Ще раз дякую всім, хто вкладається в наші збори, дякую за довіру, розуміння та активність.P.S.Це тільки половина року, далі буде, несемось 💪
​​Авіатроща в Карпатахісторія пошуків МіГКолись, ще студентом, десь в 2010 році, я натрапив на статтю долинського мандрівника і блогера Віктора Верховинця про знахідку рештків МіГ 23 на схилах Аршиці. Якраз перед тим «познайомився» з аршицьким жерепом, й історія про рештки літака в тих їбенях мене заінтригувала. Точної локації авіатрощі ніде не було вказано, і це «пахло» крутим мандрівним квестом 😁Тиждень тому ми з групою знайшли це місце, і гештальт закрився.Головніше тут те, що пошуки місця падіння літака дали можливість познайомитись з північним схилом хребта, витоком річки Ілемка, та залишками райштоку.Всі волоцюги, учасники цієї експедиції, визнали, що дичина тут канонічна 👌Звідки МіГ на Аршиці?Літак розбився 12 жовтня 1983 року. Катастрофу спричинила помилка авіадиспетчера, через яку літак зіткнувся з горою Аршиця.Респектую пану Віктору, який досліджував ці місця, і шукав літак опираючись, фактично, на чутки. Приблизно 15 років тому мандрівник знайшов турбіну, і вище по схилу залишки самого літака. Чутки були не безпідставні))На той момент інформації про цю авіатрощу практично не було, і Віктор Верховинець реконструював цю історію з нуля.Він зібрав деталі літака і виставив фото в інтернеті, що допомогло визначити, що це був літак МіГ-23М. Пілот Володимир Уралов загинув під час навчального перехоплення через помилку офіцера бойового управління, який дав команду зайняти неправильний ешелон.Пілот на висоті 1500 м, на повному ходу, врізався в хребет висотою ~1550 м.Детальніше можете про це почитати отут👇http://zolotislova.blogspot.com/2017/01/33.htmlЛокації авітрощі, що гуляють в інтернетах - хибні. Одна з них - це місце де колись був старий пам’ятник, який встановили побратими пілота. Поставили вони його дуже приблизно, за 3 км від реального місця аварії.Другу локацію залишив, очевидно, якийсь «троль» 😈, вона теж неправильна, але заставляє шукачів грунтовно полазити жерепом)Мені подобається той факт, що точне місце катастрофи залишається квестом. Якщо й інші мандрівники, які добралися до справжнього місця аварії, підтримають цей флеш-моб, то в нас буде волоцюжна легенда, така собі «аршицька загадка».Насправді у вільному доступі достатньо інформації, аби локалізувати місце, мені вдалося, й для інших вибагливих мандрівників це не буде проблемою.Ну і місця тут дикі як має бути, дзвони не додзвонюют, кури не докувают, і дітько каже «надобраніч». Вони й оберігають цю локацію від туристів-обивателів.ЮнкерсНедалеко звідси, під Яйком Ілемським, лежать уламки літака часів Другої Світової війни. Точних координат теж нема в тирнетах, тільки опис. Теж гарна легенда, але це вже сюжет для іншого допису. На фото я скосплеїв фото Віктора Верховинця, в момент коли він знайшов турбіну. Файний квест був, дякую йому 🤝P.S.В коментарях завівся якийсь руснявий бот, уважєйте. Це зайве нагадування про те що ця соцмережа ворожа і треба думати як з неї злазити 😐