Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Оперативні Запорізькі Новини 🇺🇦
Додано 06 січ 2025

Оперативні Запорізькі Новини 🇺🇦

@budvkursezp
Кількість підписників: 199
Фото: 5,340
Відео: 5,460
Посилання: 1,930
Опис:
Цікаві та трешові новини 👀 Найважливіше – коротко і по суті.

👥 Кількість підписників

199
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: -3

👁️ Середній перегляд на повідомлення

91
Середній/День:: 56
Середній/Тиждень:: 107
ERR: 45.73%

📊 Кількість повідомлень на день

0.2
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.4
Середнє за день: 0.2

Історія змін лого

Історія змін назви

Оперативні Запорізькі Новини 🇺🇦 2025-04-05
Інформатор ЗП 🇺🇦 2025-01-06

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-01-06

Стіна

Статистика telegram каналу

22 червня — День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.Полум’я свічки не здатне розігнати темряву минулого, але воно здатне зберегти пам’ять про мільйони українців, чиї життя обірвала Друга світова війна. Про тих, хто не дочекався миру, хто загинув у на полі бою, під окупацією, у катівнях і під обстрілами. Про всіх, чиї імена назавжди вписані в історію нашого народу.Українська земля не раз ставала полем битви чужих імперій. У роки Другої світової понад 6 мільйонів українців пройшли через армії антигітлерівської коаліції, а понад 100 тисяч стали до лав УПА й українського підпілля. Не маючи власної держави, наш народ заплатив за свободу страшну ціну. Кожна втрата залишила слід у нашій історії. Сьогодні, коли війна знову прийшла на нашу землю, ми особливо гостро відчуваємо ціну людського життя і ціну свободи. Говорячи про те, що ми пам'ятаємо, ми не лише перебуваємо у жалобі, ми несемо відповідальність у наших діях перед тими, хто загинув у боротьбі, і перед тими, хто продовжує боротися.Схиляємо голови перед усіма жертвами війни. Вшановуємо полеглих. Вічна пам'ять кожному, хто віддав своє життя за Україну. Вічна шана.
Де взяти гроші?.. По-перше, треба менше красти. Щоб менше крали, треба підтримувати антикорупційні органи, реформу прокуратури, ДБР, поліції - це важливі, базові речі.По-друге, багаті, ті, хто ніколи не підуть воювати, повинні платити більше - саме на зарплати військових, в спеціальний фонд. В роки Другої світової війни британські багатії, буржуа і аристократія сплачували спеціальний податок на розкіш, а уряд реквізував золоті злитки, іноземну валюту, цінні папери на потреби армії. Багато грошей може дати наш оборонно-промисловий комплекс, який купається в надприбутках. Не всі, але обрані, наближені до влади компанії, точно. Захід не фінансує нашу армію напряму, але дає гроші на виробництво зброї, і через спеціальний патріотичний податок на прибутки і високі зарплати працівників ОПК можна значно поліпшити фінансове становище наших бійців. Це було б справедливо, бо не повинно бути великої різниці між зарплатами інженерів, майстрів, конструкторів, операторів БПЛА, якім «пощастило» потрапити до війська, і доходами заброньованих тих же самих інженерів, майстрів, конструкторів, операторів БПЛА, які проживають своє краще життя в тилу.Справедлива мобілізація, без бусифікації, знущань, принижень, з нормальними, конкурентними зарплатами військових, з високими одноразовими виплатами, з розумними контрактами - може, навіть, короткими, на півроку-рік, приведе до того, що люди перестануть ховатися, зможуть планувати своє життя, хтось піде до війська добровільно, і соціальна напруга спаде.До речі, від цього економіка тільки виграє, а бюджет отримає додаткові гроші, бо зараз велика кількість військовозобовʼязаних працює без оформлення, не сплачує податки. Відмова від примусової мобілізації повинна бути посилена кримінальною відповідальністю за злісне ухиляння. Ухилянтами повинні займатися поліція і суд. Категорично не хочеш служити?.. - Отримуєш реальний термін. Засудженні повинні відбувати покарання поблизу від фронту, займаючись будівництвом укріплень, підземних укриттів, облаштуванням життєдіяльності наших військ, відбудовою пошкодженої інфраструктури. Потрібно надати таким засудженим можливість перейти до війська зі скасуванням судимості. Сьогодні примусова репресивна мобілізація нагадує полоскання хворого зуба теплою водою - можна відчути тимчасове полегшення, але становище стає тільки гіршім. Влада боїться відмовитися від протизаконного примусу, але примус стає все менш ефективним і більш загрозливим для держави.Треба щось робити, щось змінювати, інакше така мобілізація стане загрозою для держави і країни.
За роки служби я бачив різні кризи в правоохоронній системі. Бачив недофінансування, кадровий голод, помилки керівництва, резонансні злочини та гучні скандали. Але така концентрація тривожних подій протягом одного місяця змушує серйозно замислитися над тим, що сьогодні відбувається всередині моєї Національної поліції.Хмельниччина, 16 травня - безглузде вбивство дільничого під час перевірки документів.Кропивницький, 18 травня - у службовому приміщенні застрелилася патрульна поліцейська.Житомир, Івано-Франківськ, Тернопіль 20 травня - СБУ затримала керівництво трьох обласних управлінь Національної поліції.Запоріжжя, 26 травня - старший оперуповноважений ГУНП, майор поліції, зґвалтував 14-річну дівчину.Рівне, 29 травня - у службовому приміщенні застрелився патрульний поліцейський.І на завершення місяця до суду скеровано обвинувальний акт щодо озброєної банди, до складу якої входили четверо офіцерів поліції та одна раніше засуджена особа.Кожну з цих подій можна розглядати окремо. Для кожної можна знайти свої причини, пояснення та обставини. Але коли все це відбувається майже одночасно, виникає закономірне запитання: чи не є це симптомами значно глибшої проблеми?Дивлячись на все це, може складатися враження, що система Національної поліції тяжко хвора.Якщо це дійсно так, то її необхідно терміново лікувати та оздоровлювати. Інакше вона може бути зруйнована вщент, а наслідки такого руйнування під час війни відчує на собі кожен громадянин України.Адже Національна поліція є надзвичайно важливою для нашої держави. Це найчисельніший правоохоронний орган, до якого люди звертаються по допомогу в найскладніші моменти свого життя.Усі знають номер 102. Але майже ніхто не знає телефонів прокуратури, СБУ, БЕБ чи НАБУ. Саме поліція першою приїжджає на місце злочину, сімейної трагедії, дорожньо-транспортної пригоди чи іншої біди.Саме тому стан Національної поліції -це питання не лише самих поліцейських. Це питання безпеки кожного з нас.Коли суспільство починає втрачати довіру до поліції - це проблема поліції. Але коли поліція починає втрачати здатність ефективно виконувати свої функції - це вже проблема держави. Вʼячеслав Аброськін
Я довго не хотів цього писати, бо це той випадок, коли кожне слово б’є не по системі, а по конкретних людях, які носять форму. Але мовчати вже виглядає гірше, ніж сказати прямо.Ми всі виросли на простій формулі - поліція існує, щоб захищати. Не начальство, не систему, не папірець з печаткою, а людей, які платять податки і делегують цій структурі право на силу. Це базовий суспільний договір, без якого будь-яка держава перетворюється на декорацію.А тепер подивімось на реальність без самообману.В центрі столиці людина відкриває вогонь по беззахисних жінках і дітях. Це не фронт, не сіра зона, не нічна посадка під обстрілами. Це місто, де кожен метр прострілюється камерами, де є патрулі, де є зброя, форма і повноваження.І в цей момент поліцейські не вступають в бій, не прикривають людей, не ризикують. Вони відступають. Вони залишають громадян помирати на холодному асфальті.І тут виникає дуже неприємне питання, від якого нікуди не втекти.Кого ми найняли на роботу?Бо якщо людина в формі не виконує свою ключову функцію в момент, коли вона потрібна найбільше, то всі розмови про «служити і захищати» перетворюються на дешевий слоган з білборда.Мені не цікаво слухати пояснення про інструкції, ризики чи “не було наказу”. Бо якщо в країні, яка тринадцятий рік у війні, людина зі зброєю боїться застосувати її для захисту громадян, то проблема не в інструкції. Проблема в людях, яких ця система набрала.І от тут ми підходимо до того, про що всі тихо шепочуться, але вголос говорити не прийнято.Поліція давно стала місцем, куди заходять не служити, а пересидіти. Де форма - це броня від мобілізації. Де посади купуються, вирішуються, передаються “по знайомству”. Де за 5-10 тисяч доларів можна вирішити питання і отримати стабільну роботу з мінімальним ризиком.І саме ці люди потім стоять між злочинцем і громадянином.Точніше, мали б стояти.Ми зараз багато говоримо про ухилянтів. Про комбайнерів, водіїв, робітників, яких ловлять на вулицях і тягнуть в ТЦК. Але давайте чесно - людина, яка вирощує хліб для армії, робить для країни більше, ніж той, хто купив собі форму, щоб не йти на фронт.І якщо вже шукати справжніх ухилянтів, то починати треба не з полів.Кульмінація тут проста і неприємна.Система, яка не здатна захистити беззахисних в мирному місті, не має морального права вимагати від суспільства довіри, поваги чи жертв.І це не історія про двох конкретних поліцейських. Це діагноз.Цю структуру потрібно не підфарбувати, не відзвітувати і не “посилити контроль”. Її потрібно перезібрати. Повністю.З перевіркою кожного. З відкритими конкурсами. З відповідальністю за бездіяльність не на папері, а в реальності. З очищенням від тих, хто прийшов ховатися, а не служити.Бо інакше наступного разу на тому асфальті може опинитися будь-хто з нас.І поруч знову нікого не буде.
Володимир Петриченко – мілліонер з СБУВолодимир Петриченко є начальником Головного управління Служби безпеки України (СБУ) у Вінницькій області ще з 2023 року, про це свідчать укази Володимира Зеленського №701 та №705 від 23 жовтня 2023 року. До призначення на посаду він очолював СБУ у Донецькій та Луганській областях. Що нам відомо щодо цього керівника?Під час свого перебування керівником СБУ по Донецьку та Луганську він встиг «відзначитися». Неодноразово затримувалися слідчі місцевого управління на місці злочину за вимагання. Це управління впевнено лідирувало щодо корупційних «подвигів». Що дивно, враховуючи те, що це управління, що "воює". Про начальника Володимира Петриченка колеги відгукувалися дуже критично, наприклад, ось один із рапортів: «Петриченко Володимир Геннадійович (безхребетний, безпринципний, лізожоп – представник злочинної влади, що не має своєї думки, любитель вирішення земельних питань, до речі вирішував питання зі звільненим за негативом заступником прокурора Харківської області О. Кващуком. фактична наявність землі у курортних зонах області, що належать родині Петриченко В.Г.)».І справді, земля в курортних зонах у Петриченка є, і не лише на Донеччині. Свою останню податкову декларацію він подавав ще 2020 року, і ось що ми за нею маємо. Петриченко вказував, що мешкає у Краматорську, проте житло там не задекларував. Натомість він вказав квартиру в Іспанії вартістю 13 мільйонів гривень та площею 75 м2. Також на дружину записано квартиру в Харкові площею 211,2 м2. Крім того, начальник регіонального СБУ має службову квартиру в Києві площею 87,18 м2. Також у декларації вказано гараж у Харкові, але задекларованих автомобілів немає, що дуже дивно. Петриченко задекларував і цінне рухоме майно, а саме: годинник Rolex, Breguet, Hublot та Maurice Lacroix; шубу із соболя Miliya; норкову шубу Valentino; дві пари сережок та кільце.За рік дружина працівника спецслужби отримала дохід на суму 8,76 мільйона гривень, з яких 4,62 мільйона вважаються доходом від незалежної професійної діяльності. Сам Петриченко заробив 722 тисячі гривень, включаючи 36441 гривень підйомної допомоги. Зі заощаджень начальник управління СБУ має 65 тисяч доларів, а його дружина - 250 тисяч доларів і 200 тисяч гривень. На 2020 рік на рахунках у подружжя 233 тисячі гривень та 304 тисячі євро у банку Banco Bilbao Vizcaya Argentaria в іспанській Барселоні. Загалом статки родини Петриченка було оцінено у 44 мільйони гривень.До речі, Петриченко та його друга Гейду (2012 року призначено начальником управління внутрішньої безпеки МВС України по Харківській області) називають творцями терористичної сепаратистської організації “Оплот” у Харкові. Однак, як бачимо, кар'єрі це не завадило. Співробітники управління про своє начальство відгукуються вкрай негативно. Начальство крало у підлеглих як зарплату, і забезпечення, аж до сухпайків. Нагадаємо, що у грудні 2019 року нацполіція затримала навіть заступника Петриченка. У Краматорську національною поліцією затримано за підозрою у здирстві двох співробітників СБУ. Заступник начальника Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях полковник О.І. Вусик та заступник начальника відділу Управління СБУ у Запорізькій області підполковник С.О. Байрак.Ось така цікава особа тепер очолює СБУ у Вінницькій області. Тримається дуже тихо, за минулий рік себе практично не виявив. Але воно й зрозуміло, враховуючи весь його минулий «послужний список». Було б добре перевірити нового мільйонера і поглянути на його нову податкову декларацію.
📰Від рятувальника до зрадника: вирок колаборанту з МелітополяСтаніслав Неділько — уродженець Мелітополя, колишній заступник начальника відділу Мелітопольського районного управління ДСНС. До війни отримував нагороди та заохочення за службу Україні. Після окупації міста у серпні 2022 року без вагань перейшов на бік ворога.🗣За даними слідства, Неділько добровільно приєднався до незаконно створеної окупантами структури — так званого «ГУ з надзвичайних ситуацій військово-цивільної адміністрації Запорізької області». З того часу він регулярно з’являвся у матеріалах пропагандистських ЗМІ рф та брав участь у публічних заходах окупантів.31 серпня 2022 року на зборах колективу ДСНС Неділько погодився перейти на службу до окупаційної «влади». Свідки підтвердили: тиску не було, можливість виїхати з міста він мав, але свідомо залишився і почав працювати на ворога.Суд визнав Станіслава Неділька винним у державній зраді в умовах воєнного стану. Доказами стали свідчення колег, аудіозаписи зборів та службові документи. Спроби захисту перекваліфікувати справу на «колабораціонізм» були відхилені — дії визнані умисними й такими, що завдали шкоди суверенітету України.Суд відбувався заочно, оскільки обвинувачений переховується на окупованій території.Покарання:➡️15 років позбавлення волі➡️конфіскація всього майна (включно з автомобілем)➡️позбавлення звання «капітан служби цивільного захисту»➡️заборона обіймати посади в органах влади та силових структурах протягом 3 років.P.S. Мелітополь в любі часи славився зрадниками…
Ми повертається до вас з поганими новинамиНачальник ТСЦ МВС №1241 (Дніпро) Олександр Хтомінський "вирішив" питання свого сина Кості, який спричинив масштабну аварію в місті. Лише завдяки диву ніхто не загинув. Одного водія фури було травмовано. Було розтрощено 3 легковика, вантажівка з причепом, будинок!Але Костянтин Хтомінський отримав... штраф в 850 гривень! Уявляєте? ⚖️ Індустріальний районний суд Дніпра в особі судді Наталії Недобитюк ОПЕРАТИВНО розглянув резонансну ДТП, яка сталася 15 листопада на перехресті вулиць Зразкової та Старочумацької.Водій легковика Skoda (Костя Хтомінський), рухаючись по другорядній дорозі, не надав перевагу вантажівці MAN з напівпричепом Schmitz, яка їхала по головній.Після зіткнення фура втратила керування. Вона врізалася в будинок та зачепила припарковані Mitsubishi та Hyundai.Винуватець порушив п. 16.11 ПДР : на нерівнозначному перехресті водій з другорядної дороги зобов’язаний пропустити тих, хто на головній.Суддя Недобитюк визнала водія Skoda винним за ст. 124 КУпАП (порушення ПДР, що призвело до пошкодження ТЗ та майна).Штраф — 850 грн (50 неоподатковуваних мінімумів). Додатково стягнуто судовий збір — 605 гривень.🚫 Водій у суд не з’явився, але надіслав заяву, що вину повністю визнає, щиро кається та просить розглядати справу без нього. При цьому дані про постраждалого в ДТП суддя просто проігнорувала. Чи почата кримінальна справа нам невідомо.Хтомінського не звільнено з посади.
🚫 Ще одна синочка-корзиночка📖 Депутат Хмельницької райради від "Батьківщини" Олександр Олександрович Кізляр (1992 р.н.). Член постійної комісії з питань промисловості, енергетики, зв’язку, транспорту, комунального майна. Офіційно ФОП. 📌Син депутата Хмельницької міськради Олександра Кізляра, в якого НАЗК знайшли порушення на майже 39 млн гривень! Чоловік живе як олігарх: Rolex, Audemars Piguet, Hermes Birkin, Maybach і крипта на мільйони. Цінне майно✔️3 Rolex (два чоловічі, один жіночий) ✔️ 2 Audemars Piguet (чоловічий золотий і жіночий з діамантами) ✔️Запонки та зажим для краватки з білого золота з діамантами ✔️Для дружини — золота каблучка, сережки, ланцюжок з діамантами ✔️3 Hermes Birkin та Kelly (помаранчева, чорна, червона) — кожна коштує від 10 до 50 тис. доларів на вторинному ринку ✔️Шуби дружини: соболина, з канадської рисі (Braschi) Антикваріат✔️Ікона Св. Миколая (XVIII)✔️Біблія (XVIII)Автопарк — ціни не вказані✔️BMW X7 (2023)✔️Mercedes-Maybach S580 (2022)✔️Toyota Land Cruiser (2022)✔️Lexus RX 350 (2019) (дружина) ✔️Honda CMX1100D мотоцикл (2023) (дружина) Криптовалюта✔️100 BTC (70 + 30 дружини) ✔️1000 ETH (600 + 400) ✔️ 6,5 млрд Pepe ✔️1500 Sol Готівка✔️Кізляр: 50 тис. доларів, 45 тис. євро, 180 тис. гривень✔️Дружина: 103 тис. доларів, 30 тис. євро, 300 тис. гривень Золото в злитках✔️На 107 тис. грн (сам) та 203 тис. грн (дружина) Доходи✔️ Підприємництво — 5,75 млн грн (Кізляр) + 4,86 млн грн (дружина) ✔️ Продаж авто — 8 млн грн Кредит ✔️1,15 млн грн в Ощадбанку (ймовірно, на одне з авто)Нерухомість✔️кквартира 52 м² у Києві (безоплатне користування в тещі)
На теренах, Хмельниччини проходить військову службу в СБУ,  або просто «числиться», такий собі шахрай-рєшала на посаді начальника 4 сектору 1 відділу ГВ ЗНД(контрабандний) підполковник Рудницький Денис Ігорович, адже з його слів «зарплата для лохів, а я вирішую питання».Розпочнем, моніторингом соціальної мережі інстаграм з профілем «nataaa2188» , який належить його дружині Анастасії Рудницькій, з майже 2000 публікацій, видніється прекрасне лакшері життя бідного СБУшника, який проживає на одну «лохівську» зарплату -це тваринки, відпочинки в іспанії, греції, Буковелі, ресторанах м. Хмельницького, щотижневий відпочинок на р. Дністер, на катері, доречі, який він собі купив, «Арден Палаці» (найдорощий готель в с. Сатанів Хмельницької області). Вартість найдешевшого номеру орієнтовно 9000 гривень за добу.При чому, можливо б пан Денис розповів, як на початку війни ходив по речовому ринку м. Хмельницького і збирав кошти з підприємців «на війну», а все клав собі до карману, зрозуміло звичайно,  приватний будинок по вул. Високій, сам себе не добудує.Чи можливо б, пан Денис розповів, які шахрайські схеми він «рішав» по ТЦК спільно з екс-воєнкомом Фурманом Олександром  (на даний момент за супер-бізнес схеми знятий з посади і переведений до ЗСУ) і ше парочкою рєшал-посередників.Доречі, наскільки нам відомо, т.зв. «ухилянти», яким «фейково» закрили «питання»  з ТЦК, вже виходять на посередників і вимагають або вирішити їх проблему до кінця або повернути гроші, адже все робилось під липовими документами, так що пане Денисе це тільки початок.Водночас, шахрай Рудницький не сумує і совість його аж ніяк не гризе, і він купує собі за 50.000$ Фольцваген Таурег 2019 року випуску, номерний знак: ВХ9240ІР (номера прикриття на домашньому автомобілі, щоб ви розуміли) не приховуючи паркує його навпроти управління, з порушенням всіх правил дорожнього руху, щоб всі бачили як він «наближений» до керівництва і все йому сходить з рук.Ба, більше він купує новенький БМВ х4, як подарунок для своєї люблячої дружини, думаючи, що ніхто не зрозуміє який він «темщик з контори», чи можливо керівництво закриває на це очі, тому що саме в долях ?
Завдяки кому Зеленський зміг здійснити вчорашню поїздку до Купʼянська..Судячи з вчорашньої єйфоріі багато українців гучно підтримали президента, але головнокомандувач, ЗМІ та люди в своїх публікаціях навіть не згадали, як і завдяки кому президент спокійно робив свої приголомшливі фото та відео Воїни ЗСУ цими днями мали значні успіхи у Куп'янську, звідки вдалося повністю вибити ЗС РФЖурналіст "Радіо Свобода" Єгор Логінов розкрив, ім'я якого українського військового , чомусь не розкривають при звітах про успіхи на цьому напрямку.«Куп'янську операцію здебільшого задумав, спланував та реалізовує один з найталановитіших на мою думку українських офіцерів — командувач Угрупованням Об'єднаних Сил генерал-майор Михайло Драпатий"За його словами, план Драпатий втілює без залучення додаткових військових резервів і лише з тими силами та засобами, які має. При цьому російська армія переважає Сили оборони на напрямку "практично в усіх компонентах".Однак, попри значні заслуги та успіхи на полі бою, ім'я Михайла Драпатого чомусь не розкривають в офіційних звітах про результати на Куп'янському напрямку, зауважив журналіст."На жаль, поки що не побачив його прізвища в жодному офіційному звіті про успіхи на Куп'янському напрямку. Ніби його й не існує", — підсумував ЛогіновДякую пане генерале , дякую всім героїчним воїнам ЗСУ ❤️🇺🇦