📌 Новини територіальних громад Бучанського району✅ За результатами відбору в межах стратегічного проєкту «Публічне адміністрування та відновлення інфраструктури», Дмитрівську сільську територіальну громаду було офіційно включено до програми «Партнерство за сильну Україну».✅ У Бучі вілбувся Lokalist Великодній – ярмарок локальних виробників об’єднав тих, хто творить і цінує українське – тут знаходили особливі речі з характером і підтримували своїх.✅ До Бучі завітав канадський сенатор і провідний експерт з психічного здоров’я Стенлі Пол Кучер, видатний лікар і науковець, професор психіатрії та один із провідних світових експертів у сфері ментального здоров’я підлітків і молоді, де ознайомився з організацією надання психологічної допомоги у громаді.✅ У Білогородській громаді триває місячник благоустрою – турбота про чистоту та благоустрій нашого спільного простору. До прибирання активно долучилися працівники Святопетрівського старостинського округу та відділу освіти Білогородської сільської ради.✅ На території Дмитрівської сільської територіальної громади пройшла щорічна всеукраїнська акція з прибирання та благоустрою території. Небайдужі жителі, працівники установ об'єднали зусилля, щоб підготувати наші села до весняних свят.✅ Ірпінь та Краматорськ – підписали меморандум про співпрацю: у рамках підписаного меморандуму пройде робота з підтримки внутрішньо переміщених осіб та допомоги, за потреби, прифронтовим громадам.✅ У межах співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) Макарівська громада отримала сучасне обладнання для добровільного пожежно-рятувального підрозділу. Громаді передано обладнання для пожежогасіння, засоби індивідуального захисту та інвентар для оперативного реагування на надзвичайні ситуації.У дописі використані матеріали територіалтних громад з відкритих медіа-джерел
У Броварах відбувся вечір боксу «У кожного своя мрія» — подія, яка залишить слід у серцях усіх, хто був присутній. Київщина зібрала сильних людей у ринзі: професійних боксерів, аматорів і наших ветеранів. Це був вечір характеру і незламності.Особливу енергію задали ветеранські бої. Хлопці виходили в ринг після поранень, ампутацій і тривалої реабілітації. Кожен їхній рух і кожен удар — це історія боротьби і відновлення. Поєдинок Артема Хребета «Грізлі» та Михайла Дроботенка «Север» уже увійшов в історію. Обидва хлопці мають подвійну ампутацію і билися на двох протезах. Артем здобув перемогу, але головне — це приклад сили, яку неможливо виміряти. Разом вони встановили рекорд України — перший боксерський поєдинок ветеранів війни з подвійною ампутацією за професійним регламентом адаптивного боксу.У програмі вечора були аматорські та професійні поєдинки, зокрема титульні бої. Бої Віктора Постола і Арама Фаніяна були надзвичайно захопливими, зібрали тисячі вболівальників в залі й сотні тисяч перед екранами в етері MEGOGO. Боксери показали надзвичайно високий рівень українського боксу. Кожен раунд цього вечора демонстрував дисципліну, силу і справжню боротьбу.Атмосфера у залі була неймовірною. Кожен удар, кожен момент у ринзі викликав емоції, які важко передати словами. Ветерани показували витримку і силу духу, доводячи, що спорт для них — це не просто тренування, а спосіб відчути контроль, дисципліну і впевненість. Кожен бій став доказом того, що навіть після тяжких випробувань можна залишатися сильним і рухатися вперед.Цей вечір показав, що ветеранський спорт — це про відновлення, командний дух і нові перемоги. Ветерани надихають одне одного, свої родини та всю громаду. Київщина сьогодні підтвердила: ми створюємо середовище, де спорт допомагає повертатися до активного життя і досягати нових цілей.Дякую кожному, хто виходив у ринг, і всім, хто підтримував спортсменів і ветеранів сьогодні: основному організатору Ігорю Фаніяну разом з командою SpartaBox, Броварському міському голові Ігорю Сапожко, команді Мінветеранів під керівництвом Наталії Калмикової та Руслана Приходька та решті друзів і партнерів, без яких цей вечір би не вдався на такому серйозному рівні. Українські ветерани доводять: життя після війни — це боротьба, рух уперед і віра в себе.@Mykola_Kalashnyk
Чотири роки тому Київщину було повністю звільнено від російських окупантів2 квітня 2022 року завершилася одна з ключових битв початку повномасштабного вторгнення — оборона Київщини. Саме тут українські Захисники і Захисниці зірвали плани ворога швидко захопити столицю та змусити Україну до капітуляції.Запеклі бої тривали в Гостомелі, Ірпені, Бучі, Бородянці, Макарові, Мощуні та десятках інших населених пунктів області. Українські військові, нацгвардійці, добровольці, підрозділи територіальної оборони разом із місцевими жителями зупинили наступ російських військ і відстояли Київ.Звільнення Київщини стало переломним моментом повномасштабної війни та важливим доказом сили українського спротиву.Після деокупації світ побачив масштаб воєнних злочинів російської армії проти мирного населення. Ми пам’ятаємо кожного і кожну, хто загинув у ті дні, та всіх, хто віддав життя за свободу України.Сьогодні дякуємо Захисникам і Захисницям, які боронили Київщину. Пам’ятаємо тих, хто віддав життя за Україну.
Чотири роки тому Бородянка була звільнена від російських окупантів.Населений пункт, де не було жодного військового об’єкта. Але саме він став однією з мішеней для російської армії. Ворог завдавав нищівних авіаударів по житлових кварталах, по звичайних цивільних будинках.Під час бойових дій у громаді було повністю знищено або серйозно пошкоджено 825 об’єктів. Це домівки людей, соціальна інфраструктура, будівлі, які були частиною мирного життя громади.У ті дні люди трималися так само, як той знаменитий «бородянський півник», що дивом вцілів у зруйнованому будинку на вулиці Центральній. Він став символом стійкості та незламності Бородянки.Сьогодні громада поступово відроджується. Уже понад 600 об’єктів відновлено. Відбудовуються житлові будинки, повертається інфраструктура, впорядковуються двори та громадські простори.Бородянка живе. Розвивається. Розквітає і з кожним роком стає кращою.Пам’ятаємо, через що довелося пройти цій землі. І робимо все, щоб життя тут було сильнішим за руйнування.@Mykola_Kalashnyk
Дайджест новин Київщини🔷 Начальник Київської обласної військової адміністрації оглянув хід ремонту автомобільних доріг та капітальної відбудови мостів, наголосивши на важливості безпеки транспортних артерій.🔷 Київська обласна державна адміністрація передала нове сучасне технічне оснащення для підсилення спроможності та оперативності підрозділів рятувальників ДСНС у регіоні.🔷 Київщина системно прискорює забезпечення громад додатковими генераторами для стабільного резервного живлення базових станцій мобільного зв'язку в разі відключень.🔷 Микола Калашник на Національному військовому меморіальному кладовищі вшанував пам'ять одинадцяти невідомих Захисників і Захисниць України.🔷 У Славутичі успішно стартував комплексний навчальний проєкт із розвитку соціального підприємництва, спрямований на підтримку місцевих ініціатив.🔷 Очільник регіону разом із представниками територій долучився до третього засідання платформи «Діалог з громадами», де обговорили нагальні питання розвитку.🔷 У Бородянці під головуванням представників Департаменту регіонального розвитку відбулася виїзна робоча нарада щодо комплексної реконструкції місцевого парку та облаштування нового урбан-простору.🔷 Начальник Київської ОВА звернувся до жителів області з нагоди четвертої річниці героїчного звільнення міста Ірпінь від російських загарбників.🔷 За результатами установчих зборів офіційно визначено новий склад Молодіжної ради при Київській облдержадміністрації для активного залучення нового покоління до процесів управління.🔷 Голова КОДА провів чергове засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність», де обговорили механізми посиленого контролю під час відбудови.🔷 Діти та родини Захисників і Захисниць із Фастівського району відвідали столичний футбольний матч між командами «Динамо» та «Оболонь».🔷 Микола Калашник підписав меморандум про співпрацю зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE на новий чотирирічний термін для подальшого розвитку освітніх ініціатив.🔷 Масштабний проєкт «Армія відновлення» на Київщині успішно об'єднав понад 70 роботодавців задля виконання суспільно корисних робіт.🔷 Разом із ветеранами Микола Калашник долучився до спільного тренування та анонсував підготовку до великого благодійного вечора боксу.Facebook | Telegram | X | WhatsApp
За ініціативи Мінветеранів в Україні діє програма безоплатної корекції рубцевих змін шкіри після травм та опіків для ветеранів і ветеранок.Які послуги можна отримати?Повний курс включає ▪️ первинна консультація та індивідуальний план лікування ▪️ безпосередня корекція рубців — лазерна терапія та ін'єкційні методи ▪️ огляд лікаря перед кожним сеансом ▪️ супровід і спостереження протягом усього курсу ▪️ телемедичні консультації — за потреби ▪️ навчання самостійному догляду за шкірою ▪️ клінічна оцінка динаміки стану рубця ▪️ заключна консультація з індивідуальними рекомендаціями🔹Хто може скористатися програмою? ▪️ учасники бойових дій ▪️ люди з інвалідністю внаслідок війни ▪️ військовослужбовці, у тому числі іноземці та особи без громадянства ▪️ представники служб цивільного захисту, ДКВС, управління спеціальних операцій НАБУ, які брали участь у захисті України ▪️ поліцейські, які безпосередньо беруть участь у бойових діях або виконують завдання в районах бойових дій🔹Деталі - читайте тут
Сьогодні на Національному військовому меморіальному кладовищі вшанували пам’ять одинадцяти невідомих Захисників і Захисниць України.Це українські воїни, які загинули у боротьбі за свободу і незалежність нашої Держави. Їхні імена поки що не встановлені, але вони не забуті. Вони віддали за свободу й незалежність, за майбутнє наступних поколінь найдорожче — власне життя.За кожним таким похованням — чиясь доля, чиясь родина, чиясь історія служіння Україні. Ми поки не знаємо їхніх імен, але знаємо головне: ці люди до останнього залишалися вірними своїй батьківщині та своєму обов’язку боронити її.Долучився до церемонії поховання разом із Керівником Офісу Президента Кирилом Буданов, заступниками Керівника Офісу Президента Віктором Микитою та Іриною Верещук, Міністеркою у справах ветеранів Наталією Калмиковою, а також головами Рівненської, Чернівецької, Харківської, Дніпропетровської та Полтавської обласних військових адміністрацій.Національне військове меморіальне кладовище — це місце пам’яті про наших Героїв. Схиляємо голови перед подвигом наших воїнів.Вічна пам’ять і шана полеглим Захисникам і Захисницям України. Герої не вмирають, допоки памʼять про них живе в наших серцях.@Mykola_Kalashnyk
Оглянув хід ремонту автомобільних доріг на Київщині.Дорожня інфраструктура області має кілька рівнів відповідальності. Є дороги державні — ними опікується держава через Агентство відновлення. Є дороги місцеві — за їх стан відповідає область. І є дороги комунальні, які перебувають на утриманні громад. Кожен рівень має свою відповідальність і своє фінансування.Наразі на Київщині активно тривають роботи на дорогах обласного значення. На обліку перебуває понад 6,3 тисячі кілометрів таких доріг. У 2026 році на їх експлуатаційне утримання з обласного бюджету передбачено рекордні 700 млн грн — це майже вдвічі більше, ніж торік.Після зимового періоду основний акцент робимо на ліквідації аварійної ямковості. Наразі до робіт залучено 20 дорожніх бригад, які працюють у громадах Київщини. Станом на сьогодні ліквідовано близько 25 тисяч квадратних метрів ямковості, що складає приблизно 10% від усіх наших планів на цей рік.З покращенням погодних умов розпочали більш масштабні роботи — зокрема влаштування ремонтних карт гарячою асфальтобетонною сумішшю площею до тисячі метрів кожна. Паралельно проводиться прибирання узбіч від піскозмету, оновлення дорожніх розміток, знаків, ліквідація сухостоїв.Окреме завдання — відбудова мостових споруд. У 2025 році на дорогах місцевого значення завершили відновлення двох мостів: через річку Здвиж на дорозі Гостомель — Берестянка — Мирча та через річку Трубіж на дорозі Калита — Бервиця. Це важливі транспортні артерії для громад, які забезпечують стабільне сполучення між населеними пунктами.У 2026 році продовжуємо цю роботу. Заплановано капітальний ремонт трьох мостів: через річку Ірпінь на дорозі Яблунівка — Перевіз, мостової споруди на дорозі Лебедівка у Вишгородському районі, а також на дорозі Васильків — Княжичі — Лука — Гореничі. Окрім цього, передбачено фінансування капітального ремонту найгірших відрізків доріг. Загалом у 2026 році на ці роботи спрямовано додатково понад 189 млн грн. Ще 570 млн грн на ремонт комунальних доріг закладено у бюджетах громад.Наше завдання — системно відновлювати дорожню інфраструктуру області. Це питання безпеки руху, доступності громад і стабільної роботи економіки. Роботи тривають і будемо поступово приводити дороги Київщини до належного стану.@Mykola_Kalashnyk
Разом із громадами Київщини узяв участь у другому засіданні платформи «Діалог з громадами», що проходить у межах роботи Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України під головуванням очільника президії Конгресу Віктора Микити та керівниці офісу Конгресу Лілії Пашинної. За участю Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.Це справді важливий і корисний майданчик для роботи. Тут є відкрита розмова, можливість напряму обговорити проблемні питання та знайти рішення. Саме такий формат дозволяє швидше реагувати на виклики і коригувати роботу на місцях.Сьогодні система охорони здоров’я працює у складних умовах війни. Це і пошкоджена інфраструктура, і кадровий дефіцит, і додаткове навантаження через лікування поранених та потреби цивільного населення. Тому ключове завдання на найближчий період — забезпечити безперебійну роботу медичних закладів у будь-яких умовах.Окремо обговорили виконання урядових ініціатив у регіонах. Для громад визначені чіткі індикатори — розвиток профілактичних програм, доступність ліків, розширення безоплатних медичних послуг, підтримка молодих лікарів, розвиток реабілітації та ментального здоров’я.Для Київщини ці питання особливо важливі. Область має високу концентрацію населення та значне навантаження на медичну систему, водночас громади відрізняються за рівнем доступу до медичних послуг. Десь уже є хороший результат, десь ще маємо підтягувати показники — і саме над цим зараз системно працюємо.З початку року Київщина долучилася до реалізації програми «Скринінг здоров’я 40+». Загалом близько 90 медичних закладів беруть участь у програмі, а ціль на 2026 рік — розширити мережу до 126. Поступово розширюємо і доступність медичних сервісів у громадах. Наприклад, через сервіс «Укрпошта.Аптека» у 2025 році в області оформлено понад 2400 замовлень ліків для жителів сільських територій, а наступна ціль — суттєво збільшити цю доступність. Окремий напрям — підтримка медичних працівників. У 2025 році в області чотири молоді лікарі отримали виплату в 200 тисяч гривень, ще один медик — службове житло за державний кошт.Важливою залишається і підтримка наших захисників та ветеранів. У 2025 році безоплатну стоматологічну допомогу на Київщині отримали 5 883 учасники бойових дій. До програми долучилися 24 комунальні та один приватний заклад. Послуги зубопротезування отримали понад 1,2 тисячі ветеранів і військовослужбовців області.Паралельно розвиваємо систему реабілітації. Стаціонарну допомогу вже надають 8 кластерних лікарень області. Цього року плануємо відкрити нові реабілітаційні відділення в Ірпінській міській лікарні та Обухівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування.Окремий фокус — розвиток амбулаторної реабілітації у лікарнях спроможної мережі. Завдання для громад — забезпечити доступність таких послуг, щоб люди могли отримувати необхідну медичну допомогу безпосередньо у своїх громадах.Працюємо разом із громадами, Урядом та Міністерством охорони здоров’я, щоб кожна людина на Київщині мала доступ до якісної та своєчасної медичної допомоги. Саме в цьому і є головний сенс такого діалогу між державою та громадами.@Mykola_Kalashnyk
🗣Відновлення житла на Київщині: у Пісківці зводимо багатоквартирний будинокУ селищі Пісківка на Київщині триває реконструкція житлового будинку на вулиці Привокзальній, який було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації. Через значні руйнування будівлю довелося відбудовувати заново.🏗Наразі фахівці проводять внутрішні оздоблювальні роботи у місцях загального користування та квартирах — укладають плитку в санвузлах і кухнях, монтують каркаси стель та виконують подальше оздоблення. ⏺Попередньо було демонтовано зруйновану будівлю та зведено нові конструкції: облаштовано фундамент, змонтовано каркас будинку й перекриття, завершено монтаж покрівлі. Фасадні роботи виконано на 95% — наразі залишається облаштувати цоколь.✅У будинку встановлено всі віконні та балконні блоки, змонтовано вхідні двері до під’їзду. Завершено штукатурення стін та виконано внутрішні електромережі. Також на 95% змонтовано системи водопостачання, каналізації та опалення.Попереду чистове оздоблення квартир, встановлення сантехнічних приладів, влаштування сходового маршу та благоустрій території. 🏢Працюємо, щоб мешканці якнайшвидше змогли повернутися до відновленого дому та звичного життя.Підписуйтесь на наш 🚀 Telegram