🇺🇦Вісім бійців з Бердянщини було звільнено під час останнього обміну полоненимиТакі данні про обмін, який відбувся 19 квітня, оприлюднили у Бердянській районній державній адміністрації:💬Найрадіснішою звісткою тижня, що минає, було звільнення з російського полону в результаті останнього обміну 8 мешканців нашого району, які захищали Маріуполь та інші напрямки на рідній Запоріжчині, Донеччині, Херсонщині та Луганщині у складі Збройних Сил України, Нацгвардії, Державної спеціальної служби транспорту та Прикордонних військ. З міркувань безпеки їх імена називати не буду, але запевняю, що всі вони отримають матеріальну допомогу та всебічну підтримку. Пишаємося нашими незламними воїнами та шануємо їх мужність, - написав на свої сторінці в соцмережі Facebook голова БРДА Олексій Бакай.Раніше ми повідомляли, що за даними ЗОВА серед воїнів, які повернулись із ворожого полону під час останнього обміну, який відбувся 19 квітня - 32 із Запорізької області.📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.Підписатись | Facebook |Instagram | TikTok |YouTube
Через війну компанія з Бердянська Ascet Shipping опинилася на межі банкрутстваВласниця компанії Катерина Русіна звернулась через соцмережі з проханням про розголос цієї ситуації.До повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія Ascet Shipping була найбільшим оператором у порту Бердянськ і планувала взяти порт у концесію. В компанії активно працювали над розвитком портової та річкової логістики.💬Для розвитку річкової логістики компанія придбала чотири баржі: дві - у лізинг через OTP Leasing, а ще дві - за кредитні кошти ПУМБ Банку. Однак з початку війни всі ці баржі були заблоковані в порту Очаків, і я не можу ними оперувати та отримувати дохід.Я запропонувала банкам OTP Leasing та ПУМБ забрати ці баржі, продати їх і за рахунок їхньої вартості погасити кредит. Проте банкам це нецікаво, адже, як і в мене, у них немає доступу до цих барж. Тому вони обрали інший шлях - забрати моє майно, що перебуває на підконтрольній території, до якого є доступ, і таким чином позбавити мене усього, - повідомила Катерина Русіна.Після окупації Бердянська компанія втратила всі активи і можливість працювати. Загарбники «націоналізували» все майно. Попри це, власники ще три роки сплачували банкам проценти та намагалися втриматися на плаву.Зараз ситуація стала критичною. ПУМБ Банк, у якого в заставі майно, що залишилося в окупованому Бердянську, подав на Катерину Русіну до суду. OTP Leasing, у якого компанія брала в лізинг дві баржі, також вимагає виплат і блокує рахунки компанії. Вони накладають арешти на особисте майно, рахунки поручителів і продовжують нараховувати проценти.💬Банки перекладають на мене відповідальність за ситуацію, що склалася в Україні. Але я не винна в тому, що втратила бізнес. Я не винна в тому, що територія, на якій я його будувала, була окупована. Я не винна в тому, що баржі, під які я брала кредити й лізинг, заблоковані в порту Очаків - на території України, але я не маю змоги їх використовувати та отримувати з них прибуток. Проте саме мене банки роблять винною. Усі зобов’язання лягають і на мою компанію, і на мене особисто. У країні, де я продовжила працювати, платити податки, перевезла команду з окупованого Бердянська до Львова - мене фактично позбавляють будь-яких прав. Забирають усе: і майно, і компанію, і можливість відновитися. Я залишаюсь відповідальною за обставини, на які не маю жодного впливу, - пише пані Катерина.Катерина звернулась до всіх небайдужих про підтримку: порадою, розголосом, контактами тих, хто може допомогти у боротьбі з цією несправедливістю:💬Український бізнес має отримати справедливе ставлення, а не бути знищеним власними ж банками в час війни.
🪖 Народна розвідко, повідомляйте про переміщення російської техніки в чатбот єВорогЖивете на тимчасово окупованих територіях та бачите, як пересуваються ворожі танки, установки ППО чи інша техніка росіян? Допоможіть Силам оборони перетворити її на купу брухту — надішліть заявку в чатбот єВорог. Збираємо інформацію про переміщення колон:💥 Танків💥 Бронетранспортерів💥 БМП💥 ППО💥 Реактивних систем залпового вогню💥 Радіолокаційних станцій💥 Гармат💥 Артилерії💥 БензовозівЩо важливо? 📍 Геолокація техніки 📷 Фото або відео 📋 Кількість, види техніки, напрямок руху, тактичні знакиПереходьте в чатбот єВорог з розділу Сервіси в застосунку Дія або за посиланням 👉🏻 t.me/evorog_bot. Чатботом скористалися вже 667+ тисяч українців, але інформації потрібно ще більше, щоб статистика втрат окупанта зростала. ❗️ Памʼятайте, що ваша безпека передусім. Знімайте непомітно, а після надсилання видаліть всі фото, відео та листування з телефона.Надсилайте допис рідним на тимчасово окупованих територіях. Разом подолаємо ворога 👊🏻
Можливо, натрапляючи в своїй стрічці на чергове відео, на якому український FPV-дрон знищує ворожу піхоту чи техніку, ви сприймаєте це як повсякденність. Буденність. Рутину.Але це не рутина. Це частина епохальних змін, за якими стоять сотні, тисячі українців, які винаходили, розробляли, виготовляли такі дрони. І змінили хід війни, перекресливши велику частину планів російських загарбників. Зробивши FPV основним засобом для знищення противника.У нашій сьогоднішній статті - про еволюцію FPV-дронів, які використовуються на полі бою впродовж великої війни.Усе почалося з 15-річного підлітка Андрія Покраси, який зі свого FPV-дрона задетектив колону техніки окупантів на Житомирській трасі. Він скинув координати військовим, і ті артилерією підбили першу й останню машини в колоні. Так вони заблокували її на дорозі, а потім розгромили вщент. Це був перший день війни.Сьогодні - 1134-й день, і FPV за цей час дуже наростили м'язи. Між першим днем і сьогодні - поява дронів зі скидами і дронів-камікадзе, важких бомберів з нічним баченням і FPV для дистанційного мінування, дронів з машинним зором, автоматичним наведенням на ціль і дронів-"королев". На FPV встановлюють дробовики і гранатомети, вони влаштовують російським розвідувальним дронам "небесний русоріз", ними управляють за допомогою оптоволокна і детектять ворожі дрони на оптоволокні. Одне з останніх досягнень - збиття російських шахедів за допомогою FPV-дронів.І, впевнені, на цьому ми не зупинимось. Поки ми писали цю статтю, десь в Україні точно з'явились нові ідеї та технології для FPV.Як такі ідеї втілювалися в реальність упродовж цих 1134 днів, і яких неймовірних змін зазнали колись маленькі і малозначимі FPV - читайте в нашому матеріалі
Український суд виніс вирок зраднику з Бердянська Павлу Мусенко У минулому головний спеціаліст адміністративного відділу виконавчого комітету Бердянської міської ради, активний прибічник російського миру та довірена особа путіна на останніх псевдовиборах Павло Мусенко був заочно засуджений Запорізьким судом до 9 років позбавлення волі. Мусенко з власної ініціативи перейшов на бік агресора, активно співпрацював з рашистами з перших днів окупації Бердянська. За що спочатку отримав посаду директора над всіма музеями міста, а потім був призначений «депутатом законодавчих зборів».Брав активну участь у проведенні фейкового референдума та виборів на окупованій територій. Під час пседовиборів диктатора путіна був довіреною особою диктатора. В березні 2024 року на нього здійснили замах, з переляку він на деякий час зник з публічної площини, але згодом знов повернувся.Також Мусенко займався організацією зборів допомоги для військових російської армії на базі захопленого музею «Подвиг». Проводив пропагандистські заходи серед молоді та дорослих.Судом встановлено, що обвинувачений систематично виступав у медіа, у своїх з’явах виправдовував, підтримував та визнав правомірною тимчасову окупацію частини території України. У своїх виступах прославляв солдат держави-окупанта, які «звільнили» територію України, і повернули її до рф:💬Мы бердянцы, вся Запорожская область, вернулись в родную гавань, в россию, россия вернулась к нам. Мы вернем нашу историю, нашу культуру, нашу веру. Давайте скажем огромное спасибо российскому воинству за то, что освободили нас от этого нацистського ига. Да здравствует российское воинство, да здравствует россия. СлаварРоссии…Також у своїх інтерв’ю російським пропагандистам Мусенко розповідав, що завжди був проросійським та з підконтрольними йому «козаками» організовував мітинги за рф ще у 2014 році. Суд дослідив тільки частину злочинів Мусенко, так що призначений йому вирок - 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна, може бути не останнім.Відео: окупаційні змі.📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.Підписатись | Facebook |Instagram | TikTok |YouTube
Екс-чиновниця Запорізької ОДА працює на окупаційну адміністрацію БердянськаЯк з’ясували журналісти «Бердянськ Сьогодні» колишня заступниця начальника управління розвитку інфраструктури та будівництва Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Інна Ієвлєва переїхала в окупований Бердянськ та пішла на службу до окупантів. Ці данні підтверджують документи, оприлюднені окупаційною адміністрацією Бердянська, у яких Ієвлєва значиться «начальником управления жилищно-коммунального хозяйства и благоустройства города Администрации Бердянского городского округа».Судячі з інформації, яку ми встановили у 2022 році Інна Олегівна Ієвлєва (24.10.1978 р.н.) ще працювала в ЗОДА. Принаймні 14 березня 2022 року вона подала останню декларацію, як держслужбовець, у якій було вказано, що вона продовжує працювати на займаній посаді. На той час Бердянськ вже був окупований.Коли саме Ієвлєва переїхала в Бердянськ, точно невідомо, але зробила вона це разом з родиною та вже після окупації Бердянська. Так, як встановили журналісти «Бердянськ Сьогодні» чоловік Ієвлєвої – Євген Віталійович Головєшкін (27.03.1978 р.н.) працює директором у ТОВ «Цербер». Ця організація, згідно з російськими реєстрами, зареєстрована в Бердянську 22 травня 2024 року за адресою вулиця Привокзальна (Енгельса) будинок 46 та займається системами безпеки. У російській соцмережі Вконтактє ми знайшли сторінку Інни Ієвлєвою, яку вона вела до 2017 року. Судячи з опублікованих постів, ще тоді вона активно виступала за дружні відносини с російською федерацією та розповсюджувала російські наративи. Хоч це і не заважало їй робити кар’єру у державній установі та вдягати вишиванку.📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.Підписатись | Facebook |Instagram | TikTok |YouTube
Окупанти ремонтують дорогу від Бердянська до військових полігонівОкупаційна влада похвалилася, що з початку 2025 року почали капітальний ремонт покриття дороги, що з'єднує місто Бердянськ та Маріуполь, розташованої паралельно до узбережжя Азовського моря та автомобільної траси М-14. 💬У планах на поточний рік входить ремонт 30-кілометрової ділянки асфальтованої дороги від кругового перехрестя вулиць Петровський Шлях та 8 Березня у місті Бердянську до села Куликівське Бердянського району. Крім того, фахівці компанії "БКД-БУД" розпочали ремонт дорожнього покриття двох мостів на даній ділянці, а також зміцнення мостових конструкцій, - заявили в окупаційній владі.Якраз на цьому відрізку траси розташовані два військові полігони ворога: один в районі села Новопетрівка, другий в районі села Бабах-Тарама.Окупаційна влада заявляє, що ремонт потрібен для покращення інфраструктури, але по суті це чергове налагодження ворогом військової логістики на захоплених територіях.📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.Підписатись | Facebook |Instagram | TikTok |YouTube
🕯 Трагічна звістка для бердянської громади - загинув захисник України Іван АсламовЗ глибоким сумом повідомляємо, що 13 березня 2025 року під час виконання бойового завдання з відсічі збройної агресії російської федерації поблизу села Кам'янське Василівського району Запорізької області загинув наш земляк — поліцейський взводу №2 роти №3 батальйону поліції особливого призначення (стрілецький) ГУНП в Запорізькій області, старший сержант поліції Іван Асламов.Герой віддав своє життя, захищаючи українську землю від ворога. Внаслідок нанесених ворожих ударів FPV-дронами Іван загинув на бойовому посту разом з побратимом — капітаном поліції Шипуновим С.О.Івана знали як мужнього, відповідального та відданого службі поліцейського та захисника. Бердянці пам'ятатимуть його як людину, яка до останнього подиху боронила Україну.Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого Героя.Вічна і світла пам'ять Захиснику України!З повагою, в.о. начальника Бердянської міської військової адміністрації Микола Матвієнко
В Бердянську масово встановлюють обладнання для контролю інтернетуВ окупованому Бердянську активно впроваджують системи стеження за інтернет-трафіком. За прикладом Маріуполя, у місті почали з’являтися вежі, які зовні нагадують мобільні станції, проте фактично є обладнанням для контролю мережевого трафіку та відстеження активності користувачів.Також, провайдери розгортають обладнання для контролю за активністю мешканців у мережі. Раніше про такі заходи повідомляв провайдер «Юпітер», а днями аналогічне оголошення зробив «О-нет».💬 ТОВ “ОНЕТ ГРУП” заявило, що проводить адаптацію обладнання відповідно до російських вимог щодо запровадження системи оперативно-розшукових заходів («СОРМ»). У зв’язку з цим у пікові години можливе зниження швидкості інтернету.Що таке «СОРМ»?Це система повного контролю за інтернет-трафіком, розроблена ФСБ Росії та Роскомнаглядом. Вона передбачає примусове встановлення у провайдерів спеціального обладнання, яке фіксує весь потік даних і надає спецслужбам безперешкодний доступ до цих записів.#ЦентрВивченняОкупації 🏢 WhatsApp. 🐦 Х/Twitter 🌐 Linkedin
Провайдери в окупованому Бердянську встановлюють обладнання для відстеження дій мешканців в мережі інтернетПро встановлення обладнання для спостереження за користувачами раніше заявляв провайдер «Юпітер», а вчора повідомлення опублікував провайдер О-нет.💬ТОВ "ОНЕТ ГРУП" проводить роботи з адаптації обладнання до вимог російського законодавства про впровадження системи оперативно-розшукових заходів («СОРМ»). У зв'язку з цим у часи пік може спостерігатися тимчасове зниження продуктивності мережі.«СОРМ» - це система запису інтернет-трафіку, побудована ФСБ росії і Роскомнаглядом. Вона передбачає встановлення у провайдера та за його рахунок спеціального обладнання, яке записує весь трафік, що передається мережами провайдера і дає оперативним службам доступ до цих записів.На росії провайдери зобов’язані встановлювати таке обладнання та зберігати весь записаний трафік три роки. Такі саме системи використовують й оператори мобільного зв’язку. ❗️Наполегливо рекомендуємо бердянцям завжди користуватися VPN сервісами на всіх пристроях, це допоможе ускладнити спецслужбовцям рф відстеження та переслідування користувачів.📩Надсилайте фото, відео та свої повідомлення в чат-бот @BerdNow_bot.Підписатись | Facebook |Instagram | TikTok |YouTube