05.05.2026 💔🕯Краматорськ. Момент авіаудару.Те, від чого ніхто не застрахований… Лотерея, в якій береш участь 24/7.Палаючі машини, розбиті вікна, кров на стінах, багато поранених, та загиблі…Ще кілька секунд "до" - це звичайне місто, люди, машини, рух.Після — вибух. Хаос. Крики. Пил і страх.Очевидцями стали двоє бійців бригади "Хижак" при Департаменті патрульної поліції: Гуцул та Добряк, які одними з перших кинулись на допомогу пораненим. Разом з ними на місці також працювали патрульні, рятувальники, медики та волонтери. Патрульні Краматорська та Словʼянська обмежили рух поблизу, зробили поквартирний обхід, аби виявити постраждалих та надати їм необхідну допомогу. Психологиня батальйону працювала з родичами загиблих.В одну секунду цивільні, поліцейські, військові, медики — всі стали одним цілим. Поки лунали сирени й навколо ще залишалась небезпека, хтось витягав поранених, хтось надавав першу допомогу на тротуарі, хтось своєю автівкою віз людей у лікарню.На цьому відео не просто наслідки удару. На ньому — весь жах війни. І водночас — сила людей, які, попри страх і вибухи, продовжують боротись за життя інших.Місто-Герой Краматорськ тримається. Та люди тримаються теж 🫂🇺🇦👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
‼️Харківщина: масована атака - є постраждаліВранці 2 травня ворожі БпЛА атакували місто Харків та населені пункти області. Зафіксовано влучання у Слобідському, Салтівському, Київському та Основ’янському районах міста, а також на території Савинської громади Ізюмського району, Богодухівської громади Богодухівського району, Шевченківської громади Куп’янського району, Дергачівської, Вільхівської та Циркунівської громад Харківського району. Сталося 8 осередків займання.Так, на території АЗС у Салтівському районі міста Харкова горів резервуар з газом та трава — без постраждалих.У Основ’янському районі внаслідок атаки БпЛА пошкоджено скління автосалону та легкові автомобілі. Постраждали 3 людей, їм надано необхідну допомогу.В інших випадках зафіксовано загоряння сухої трави на відкритих територіях та лісової підстилки.Атака на населені пункти Харківщини триває. На місцях подій, попри загрозу повторних ударів, працюють підрозділи ДСНС, вогнеборці добровільної пожежної команди та працівники лісгоспу.
👮♂️🇺🇦Поліція Харківщини запрошує випускників 9-х класів до ліцеїв МВС 👇🔹Навчання в ліцеях МВС - це безпечне офлайн-середовище та повне державне забезпечення👮♂️Головне управління Національної поліції в Харківській області запрошує випускників 9-х класів до ліцеїв безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС.🔹Це можливість здобути якісну повну загальну середню освіту в очному форматі, що гарантує ґрунтовну підготовку до складання іспитів та успішний вступ до будь-якого цивільного або профільного університету України. Для тих, хто цікавиться сектором безпеки та оборони, це нагода м'яко адаптуватися та ближче пізнати особливості професії у колі однодумців.❗Переваги для ліцеїстівНавчання здійснюється за рахунок державного бюджету. Ліцеїсти перебувають на повному забезпеченні: 👇Безкоштовне проживання у комфортних двох-трьох місних кімнатах;Якісне 5-разове харчування;Забезпечення сучасним форменим одягом та взуттям;Медичний супровід; Різноманітні секції та гуртки.Квоти на зарахування (відповідно до наказу МВС України від 24.05.2024 № 335 )🔹Вступна кампанія передбачає пріоритетне зарахування категорій дітей, які потребують особливої соціальної підтримки. Зокрема, встановлено такі квоти:🇺🇦Квота 1: Діти загиблих (померлих) працівників системи МВС (поліцейських, рятувальників, гвардійців, прикордонників) або військовослужбовців ЗСУ, які загинули під час захисту територіальної цілісності України.🇺🇦Квота 2: Діти осіб, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.🇺🇦Квота 3: Діти, чиї батьки стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі.🇺🇦Квота 4: Діти, батьки яких беруть та/або брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України; є учасниками бойових дій❗Як дізнатися більше та вступити?Детально ознайомитися з умовами навчання, побутом та локаціями закладів можна за посиланням: 👉 Ліцеї МВС.🔹Для отримання персональної консультації, перевірки права на квоту та допомоги у зборі документів звертайтеся безпосередньо до відділу організації відбору УКЗ ГУНП в Харківській області за телефоном: (050) 402 27 97. 🔹Наші фахівці супроводжують кожного кандидата на всіх етапах вступу.🇺🇦 Facebook | Website | Tiktok | Instagram
‼️73-й обмін: Україна повернула з неволі 193 ЗахисниківСьогодні за результатами перемовин Координаційний штаб за дорученням Президента провів черговий обмін полоненими. З російської неволі визволено 193 Оборонців. Сьогоднішній захід став продовженням Великоднього обміну та реалізації відповідних домовленостей.Особливість нинішнього обміну полягає в тому, що вдалося повернути з полону хлопців 2000-х років народження, а також Захисників із пораненнями. Більшість звільнених незаконно утримувались на території Чечні. Проти частини з них були сфабриковані кримінальні справи, що є порушенням Женевських конвенцій.Серед визволених військовослужбовців — представники ЗСУ, зокрема значна кількість десантників. Також додому повертаються бійці Військово-Морських Сил, ТрО, Національної гвардії України, Нацполіції, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Окрім солдатів та сержантів, вдалося звільнити декількох офіцерів.Звільнені військовослужбовці захищали країну на Луганському, Донецькому, Харківському, Запорізькому та Курському напрямках. Наймолодшому Захиснику виповнилося 24 роки. У полон він потрапив на Донецькому напрямку у 2023 році. Вік найстаршого визволеного Оборонця — 60 років. Двоє військовослужбовців сьогодні святкуватимуть свій день народження вже на рідній землі.Усі звільнені пройдуть повний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також усі передбачені державою виплати. Україна забезпечить реінтеграцію героїв до суспільства після тривалої ізоляції.🤝Висловлюємо вдячність США та ОАЕ за допомогу в організації обміну.Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян. Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі.🇺🇦 Слава Україні!
➡️ ДСР Нацполіції викрив організовану групу, яка закупила РЕБ для ЗСУ зі збитками у 5,6 млн грнВідповідно до офіційних документів, 40 станцій радіоелектронної боротьби отримали військові частини. Але річ у тому, що до військових частин вони так і не доїхали, оскільки були придбані лише на папері. Наразі чотирьом фігурантам оголошені підозри.У 2024 році між комунальним підприємством та товариством було укладено два договори на закупівлю станцій РЕБ для потреб військових частин. 40 придбаних станцій на папері та нуль отриманих військовими частинами. Не зважаючи на це, понад 5,6 млн грн бюджетних коштів було перераховано підрядникові за 100% виконання договірних зобов’язань. Щоб оборудка виглядала легальною, провели всі операцій, але фактично за бюджетні гроші продавали, купували та постачали повітря. Станції РЕБ уявні, а гроші реальні. На підставі зібраних доказів чотирьом учасникам організованої групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення майна в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
Вчорашня трагедія в Києві справедливо підняла ряд дискусійних питань. Хочу прокоментувати деякі позиції. 1. Дії поліцейського та поліцейської, які прибули на місце теракту. ❗️Ганебна, негідна поведінка. Це - сором для всієї системи. Вони відсторонені, триває розслідування щодо цього. Також будуть прийняті додаткові кадрові рішення щодо керівників.Не зовсім коректно робити узагальнення щодо всієї поліції лише за діями двох працівників. Окремі ситуації не відображають систему в цілому. Адже навіть у цій же спецоперації професійно та швидко діяв КОРД, кримінальні аналітики та інші залучені сили.2. Психічний стан нападника явно був нестабільний. Яким чином він отримав необхідні медичні довідки для продовження дозволу на зброю - потрібно неодмінно дослідити. Це буде зроблено в межах розслідування. ❗️Жодних масових перевірок власників зброї не буде. 3. Щодо надання права на вогнепальну зброю (включно з короткостволом) цивільним громадянам. ❗️Вважаю, що люди мають отримати право на збройний самозахист. Особливо після досвіду, коли на початку повномасштабного вторгнення цивільні люди отримували зброю для національного спротиву. Тож найближчим часом проведемо експертні обговорення за участі народних депутатів, громадськості, журналістів, ветеранської спільноти щодо підготовки фінальної версії законопроєкту про цивільну зброю.Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблих жертв терориста. Наше завдання - зробити висновки і посилити систему там, де це потрібно. Саме над цим зараз і працюємо.
Річниця початку Антитерористичної операції на сході України.14 квітня 2014 року у відповідь на незаконну анексію Криму та загрозу відторгнення росією східних областей України розпочалася Антитерористична операція (АТО).Росіяни намагалися повторити кримський сценарій у різних областях сходу України, залучаючи місцевих маргіналів і криміналітет для захоплення влади. Диверсанти з рф 12-14 квітня взяли під контроль міста на півночі Донеччини, захопили міську адміністрацію в Маріуполі.На той момент росія намагалася обмежитися гібридними методами, без залучення регулярної армії, сподіваючись на активність своїх прихильників та інертність більшості українців. Але вони прорахувалися.Громадяни України об'єдналися для відсічі агресору. Постали добровольчий і волонтерський рухи. Ми продемонстрували, що, об'єднуючись та підтримуючи один одного, здатні протистояти будь-якій зовнішній силі.АТО, ООС, а з 2022 року – протистояння повномасштабному вторгненню. Війна за Незалежність України триває досі. Весь цей час українці відстоюють власну свободу і той спосіб буття нації, що сформувався у вогні війни.🦅Приєднуйся до лав 1 корпусу НГУ «АЗОВ»| Офіційний сайт корпусу | Фінансова підтримка | Telegram | Instagram | YouTube | Twitter | Facebook | TikTok | WhatsApp
‼️Передвеликодній обмін: 182 українці звільнено з полону Сьогодні, напередодні світлого свята Великодня, відбувся 72-й обмін полоненими. У результаті перемовного процесу, Координаційним штабом за дорученням Президента України, з російської неволі повернуто 175 військовослужбовців та 7 цивільних громадян України. ➡️ Особливість сьогоднішнього обміну в тому, що практично усі звільнені бранці - як військові, так і цивільні - утримувалися в полоні з 2022 року. Ще одна приємна новина - вдалося визволити 25 офіцерів, яких раніше російська сторона категорично відмовлялася обмінювати. Більша половина визволених сьогодні Захисників потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Додому також повертаються декілька військовослужбовців Національної Гвардії, поневолених під час окупації ЧАЕС у перші дні повномасштабного вторгнення. Вік наймолодшого звільненого - 22 роки, найстаршому виповнилося - 63 роки. Загалом серед звільнених сьогодні військових - представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, ВСП, Повітряних Сил, СБС, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Також на рідну землю сьогодні повернулися 7 цивільних громадян України, які були поневолені російськими окупаційними військами ще у 2022 році. 🤝Висловлюємо вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну та поверненні додому цивільних та військових українців. ☝️Усі звільнені з полону пройдуть медичний огляд, отримають лікування, будуть забезпечені всім необхідним на перший час, отримають належні виплати та пройдуть реабілітацію та реінтеграцію до суспільства після тривалої ізоляції у російській неволі. Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян.Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі. 🇺🇦Слава Україні!
‼Сьогодні відбулися репатріаційні заходи, за результатами яких в Україну повернуто тіла (останки) 1000 загиблих осіб.За твердженням російської сторони, повернуті тіла належать українським військовослужбовцям. Слідчі правоохоронних органів спільно з експертними установами системи МВС проведуть усі необхідні експертизи для ідентифікації репатрійованих осіб. Після встановлення осіб загиблих тіла будуть передані родинам для гідного поховання.➡️Репатріаційні заходи вдалося провести за результатами спільної роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.Висловлюємо вдячність за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.🤝Окрема подяка особовому складу Центрального управління ЦВС ГШ ЗСУ та Обʼєднаного центру забезпечення заходів ЦВС Збройних Сил України, який здійснює перевезення репатрійованих до визначених державних спеціалізованих установ, організовує передачу загиблих представникам правоохоронних органів в системі МВС та судово-медичної експертизи в системі МОЗ.
СБУ, ФБР та правоохоронні органи ЄС викрили гру рф на масштабному шпигуванні за громадянами ЄС, США та України через «хакнуті» Wi-Fi роутериСлужба безпеки спільно з ФБР, контррозвідувальними органами Республіки Польща та правоохоронними органами ЄС провела скоординовану кібероперацію з нейтралізації розвідувальної діяльності ворога на території України та держав-партнерів.За результатами міжнародної кібероперації викрито численні факти «зламу» російською воєнною розвідкою (більш відомою як гру) офісних, домашніх Wi-Fi роутерів українців та іноземних громадян (так зване SOHO-обладнання).За матеріалами розслідування, російські спецслужбісти «полювали» на роутери, які не відповідали сучасним протоколам безпеки.Після «проникнення» до вразливих інтернет-пристроїв рашисти перенаправляли їх трафік через заздалегідь розгорнуту мережу DNS-серверів (перетворюють назви ресурсів Інтернету в їх ІР-адреси, які однозначно ідентифікують сервер призначення).У такий спосіб вони ставали «посередниками» в онлайн-просторі, щоб збирати паролі, токени автентифікації та іншу чутливу інформацію, включно з електронними листами, які за нормальних умов захищені криптографічними протоколами SSL (secure sockets layer) та TLS (transport layer security). Отримані відомості ворог планував використати для здійснення кібератак, інформдиверсій та збору розвідувальної інформації.У зоні особливої уваги російської спецслужби була інформація, якою обмінюються співробітники та військовослужбовці держаних органів, підрозділів Сил оборони України, підприємств оборонно-промислового комплексу.За результатами проведеної спільної кібероперації вдалося заблокувати понад 100 серверів та вивести з-під контролю ворога сотні маршрутизаторів лише в Україні, що суттєво послабило розвідувальні спроможності військової розвідки рф, запобігло знищенню обладнання на програмному рівні.Наразі тривають комплексні заходи Служби безпеки України та її західних партнерів для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до кіберзлочинів.СБУ рекомендує всім власникам роутерів актуалізувати для себе модель та поточну версію програмного забезпечення пристрою, наявність актуальних оновлень безпеки до неї, їх невідкладно імплементувати. У разі відсутності підтримки з боку виробника наполегливо пропонуємо замінити роутер на сучаснішу модель, у тому числі від іншої компанії. Після оновлення необхідно обов'язково змінити пароль доступу до пристрою, вимкнути можливість доступу до його панелі керування з мережі «Інтернет», перевірити налаштування та видалити підозріле.Провайдерів телекомунікацій просимо надати сприяння своїм клієнтам у реалізації вищезазначених заходів кібербезпеки.