Повідомлення telegram каналу - @booksntalks

Логотип телеграм спільноти - books'n'talks 2024-07-14

books'n'talks

Кількість підписників:
669
Фото:
786 
Відео:
 
Посилання:
383 
Категорія:
Книги
Опис:
Привіт! Мене звуть Данило Судин, я соціолог (викладач, науковець, дослідник). Автор подкасту "Правила гри" Це канал з дуже суб'єктивною підбіркою книг. Художня література, нон-фікшн, прочитане, недочитане, закинуте. Про людей, ідентичності і так далі ;)

Канал books'n'talks - @booksntalks - №1031

#новинки_2025
📣 Наближається 2025 рік, а тому цікаво, що з нон-фікшену з'явиться на полицях книгарень. Мій перелік не претендує на вичерпність, бо в ньому книги, які я або планую читати, а не просто купити в надії, що колись матиму час прочитати, або вони настільки оригінальні дослідження, що буде шкода, якщо вони не отримають розголосу, на який заслуговують.
🧐 Задля зручності згрупую книги з тематиками. Тому дописів буде декілька
📚 Militaria, тобто соціальна історія та антропологія війни
📖 Алан Олпорт. Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни (Локальна історія, 2025)
Історична праця, але про соціальний процес: як британські солдати Другої світової поверталися до цивільного життя. Як на мене, знання соціальної історії демобілізації необхідне для розуміння тих викликів, які постануть перед Україною після перемоги
📖 Ніколас Старгардт. Мобілізована нація. Друга світова очима німців (Лабораторія, 2025)
Для мене ця книга — про агресора, який буде боротися до останнього, але не визнає поразки. ІІІ Райх воював до останнього. Німецькі війська в Празі капітулювали 11 травня — вже після того, як Райх в Берліні підписав капітуляцію. 3 дні празьку групу переконували здатися: вони не вірили, що Німеччина зазнала поразки. Тобто перебуваючи в повному оточенні – на чужій землі! – німці воювали до останнього. І ця книга важлива, щоб зрозуміти, чого чекати Україні у нашій війні: як швидко російська армія "посиплеться". Звісно, маємо і більш оптимістичний сценарій — повтор 1917 року. Але в цьому випадку правий Антоні Ґрамші (якого цитує Тімоті Ґартон Еш): потрібно зберігати песимізм розуму і оптимізм волі. Тобто готуватися до гіршого, але вірити в краще!
📖 Ентоні Бівор. Берлін. Падіння. 1945 рік (Лабораторія, 1945)
Подієва історія про битву за Берлін навесні 1945 року. Бівор є відомим фахівцем з Другої світової війни. Тому якщо від Старгарда я очікую соціальної макро-історії, то від Бівора — мікро-історії повсякдення програної війни
📖 Тімоті Снайдер. Криваві землі (Човен, 2025)
Третє видання вже класичної книги Тімоті Снайдера про Другу світову війну. Зі всіх книг Снайдера ця для мене — на 2-му місці (на першому — "Перетворення націй"). А от зі всіх книг про Другу світову — найкраща. Снайдер пропонує історію, яка є поєднанням мікро- та макро-поглядів на війну. Тут і аналіз планів диктаторів, і історії життя окремих людей – з фокусом на землях Східної Європи. Адже для Снайдера вони не просто так мають назву кривавих земель: на них протягом 1930-1945 рр. загинуло декілька десятків мільйонів людей – від радянського та нацистського терору
📖 Бравер Юрґен, Губерт ван Тейлл. Замки, битви й авіабомби. Як економічна теорія тлумачить військову історію (Ніка-Центр, 2025)
З часів читання Дельбрюка (цікаво, чи його колись перекладуть українською?) я маю стійке переконання: воєнна історія — це, перш за все, економіка та соціологія. А от суто воєнного в ній не так багато, бо переможна війна — це завжди перемога "в довгій грі". Іншими словами, перемагає той суперник, чиї інституції краще справляються з війною. І ось має вийти така новинка — про економічну історію воєн. Однозначно варто уважніше придивитися до цієї книги!
🧐 Видавничі плани з інших тематик — в наступних дописах!
318
24-12-16 09:20