Повідомлення telegram каналу - @booksmagical

Логотип телеграм спільноти - BookМагія 2024-07-14

BookМагія

Кількість підписників:
837
Фото:
317 
Відео:
Посилання:
342 
Категорія:
Книги
Опис:
📚 Відгуки і враження про книжки та літературу, книжкові новинки від видавців, акції та знижки. 🎬 Найочікуваніші екранізації, враження про перегляди фільмів і серіалів. 🥇 Відомі бестселери та забуті книжкові шедеври.

Канал BookМагія - @booksmagical - №694

#фестиваль #Книжкова_країна
Вітаю «мій любий читачу…»

Я ніколи не пишу свої враження по «гарячих слідах», спочатку повинен пройти якийсь час. Будь то прочитана книжка, вистава, івент чи фестиваль, якщо через 5-6 днів я не зможу про нього розповісти, то чи є сенс про нього розповідати взагалі… Про осінню Книжкову Країну є сенс розповісти, адже цей фестиваль був не схожий на всі інші, на яких я побувала.
Як і весною, цей фестиваль знов вийшов за межі звичайної книжкової «бульбашки», зробивши ставку на безкоштовний вхід і яскраве «шоу» організатори змогли залучити нових відвідувачів, які рідко ходять на книжкові заходи, і змогли зацікавили їх сучасною українською літературою. Кількість відвідувачів у вихідні дні була просто неймовірна, локації де проходили івенти були переповнені, бестселери просто змітались з книжкових яток видавців. В останній день, я навіть помітила, що топові видавці типу КСД та Вівату почали викладати нерозпродані наклади книжок за 2019 – 2020 роки, і на них теж був попит.
Я вже про це писала, цей фестиваль запам’ятався відсутністю ряду великих книжкових «гравців» таких як Абабагаламага, ВСЛ, Віхола, Богдан. Між тим були представлені ряд маленьких видавництв які отримали свою «хвилину слави». Але не все так радісно, як мені здавалося на перший погляд… Ряд видавництв заявило, про відсутність запланованих продажів, великий пост Сашка Лірника наробив "нервів" для організаторів. Складно тут щось сказати, але, боюсь, виконати забаганки щодо розташування всіх без виключення учасників дуже складно. Комусь дістається «хороше» місце, комусь «гірше», і зрозуміло що більші «гравці» книжкового ринку претендують на кращі місця.
Особливістю цього фестивалю стали певні «опції» від організаторів, які здорово прикрасили і без того яскравий фестиваль. Наприклад – дуже гарна спроба влаштувати парад «косплею», при чому це не були запрошені аніматори (чим грішить ряд фестивалів), це були звичайні відвідувачі, які спробували переодягнутись в своїх улюблених книжкових героїв. Як правило, в нас «косплеють» героїв серіалів, фільмів, аніме або коміксів, тому спроба перетягнути «косплеєрів» на показ героїв улюблених книжок була просто неймовірною. І крім захоплення, заставила задуматись, а чи існують в нас книжки українських авторів, героїв яких захочеться показати?
Ще декілька оригінальних «опцій» від організаторів - наявність на деяких івентах сурдоперекладача, крім дитячої зони було створено окрему зону для родинних заходів, існування ігрових зон настільних ігор для дітей, підлітків і навіть для дорослих. І напевно головне, існування цілого павільйону для ветеранських та військових заходів і книжок. Всі ці на перший погляд «незначні опції» створили з Книжкової Країни дуже оригінальний захід, який не схожий на інші книжкові фестивалі. Він зміг поєднати професійний, розважальний і серйозний настрій. Створивши велику кількість можливостей, щоб кожен відвідувач зміг знайти щось своє, що відповідає його настрою, вподобанням чи переконанням.
На фото👇, команда волонтерів, тих, для кого фестиваль став домівкою на ці чотири дні. Серед них є і я...
Щиро Ваша #Клякса.
291
24-10-05 17:01