Повідомлення telegram каналу - @bodry_finance_blog

Логотип телеграм спільноти - 🔰 Блог бодрого фінансиста 2022-01-31

🔰 Блог бодрого фінансиста

Кількість підписників:
188
Фото:
358 
Відео:
39 
Посилання:
462 
Категорія:
Блоги
Опис:
Про особисті фінанси та інвестиції, свободу і самореалізацію в епоху цифрових технологій. Аналіз крипто-ринку. Цікаві есе. Про автора: Гештальт-коуч GCI, біткоїнер, експерт в сфері крипто-фінансів із 7-ми річним досвідом Для зв’язку: @bodry_finansist

Канал 🔰 Блог бодрого фінансиста - @bodry_finance_blog - №788

Транзакції в мережі Біткоїна публічні за своєю природою. Вони демонструють зв'язок вхідних (невитрачені utxo) і вихідних даних (нові невитрачені utxo) так, щоб кожен, хто має доступ до блокчейну (історія транзакцій), міг їх простежити. Проте, з огляду на те, що біткоїн-транзакції – не те ж саме, що і біткоїн-платежі, інтерпретація цих транзакцій і блокчейну є нетривіальним завданням.
Через те, що кожен охочий може переглянути зв'язки між вхідними та вихідними даними транзакцій, будь-хто може проаналізувати транзакції в спробі пов'язати кілька біткоїн-адрес із певним суб'єктом. Цей процес іноді називають кластеризацією (clustering).
Існують навіть компанії, що спеціалізуються на такому аналізі блокчейна Біткоїна. Наприклад, Chainalysis та Crystal.
Ці компанії стверджують, що метою подібної кластеризації є «виявлення шахрайства» або «розкриття злочинної діяльності». Утім існує вірогідність, що в якийсь момент вони помиляться під час визначення власника об'єкта, що призведе до неправомірного засудження, оскільки правоохоронні органи сліпо довіряють цим системам.
З іншого боку, зловмисники, які бажають ідентифікувати людей з метою шантажу або отримання викупу, самі можуть вдатися до кластеризації.
Потенційні зловмисники можуть навмисно ініціювати транзакції з метою обману компаній, що займаються аналізом ланцюжка. Це може призвести до помилок в ідентифікації користувачів, даючи змогу зловмисникам уникнути виявлення або перекласти провину на невинного (зрештою, хто буде шукати докази після арешту злочинця?).
Важливо звернути увагу на те, що користувач, чиї транзакції/utxo зазнали кластерингу, не буде про це знати. А слід, що залишає в блокчейні кожна транзакція, стерти неможливо.
На щастя, у 2013 році Грег Максвелл представив інноваційний метод заплутування ончейн-зв'язків між невитраченими транзакціями (utxo). Він назвав цей метод CoinJoin.
Читайте більше про те як підвищити конфіденційність і приватність біткоїн-транзакцій у новому гайді 👀
#гайд #криптошкола
Все буде 💙💪💛

37
23-01-10 18:15