Повідомлення telegram каналу - @blog_gdevkievezhithorosho

Логотип телеграм спільноти - Де в Україні жити добре? 2021-11-04

Де в Україні жити добре?

Кількість підписників:
10495
Фото:
361 
Відео:
 
Посилання:
998 
Категорія:
Інтер'єр та будівництво
Опис:
Канал Ірини Романової про новобудови України: огляди житлових комплексів, новини первинного ринку житла, акційні пропозиції 👩‍💻 Блог - https://gdevkievezhithorosho.com/ Facebook - https://www.facebook.com/GdeVKieveZhitHorosho

Канал Де в Україні жити добре? - @blog_gdevkievezhithorosho - №1028

Квітневі настрої будівельників: досі песимістична оцінка економічних перспектив, однак все ще присутня надія на зростання обсягів закупівлі послуг підрядників, наданих послуг та послуг у процесі виконання. Такі дані наводить Нацбанк у своєму щомісячному опитуванні підприємств щодо їх ділової активності.
Загалом в квітні будівельники були налаштовані найбільш песимістично серед всіх опитаних представників бізнесу (промисловість, торгівля, послуги). Причини: низька фінансова спроможність споживачів, брак інвестицій та несприятливі погодні умови. За даними НБУ, у квітні дифузійний індекс (ДІ) сектора становив лише 44,9, тоді як у березні він знаходився на рівні 45,9.
Найбільше «просіли» очікування щодо обсягів будівництва (ДІ знизився з 50,0 у березні до 42,1 у квітні) та обсягів нових замовлень (в березні ДІ становив 47,9, а в квітні знизився до 44,7). Дивно, але водночас будівельники майже не очікували змін обсягу закупівлі сировини та матеріалів: квітневий ДІ становив 50,0, а в березні він був 52,1.
Трохи послабились, хоча й залишаються на доволі високому рівні очікування щодо зростання обсягу закупівлі послуг підрядників: 52,6 в квітні проти 58,3 у березні.
Зате пом’якшилися оцінки щодо зростання закупівельних цін, вартості послуг підрядників, та зростання цін на продукцію власного виробництва: секторальні ДІ були зафіксовані на рівні 28,9, 34,2 та 63,2 відповідно (у березні – 20,8, 29,2 та 66,7).
Крім того, підприємства будівництва другий місяць поспіль пом’якшують свої прогнози щодо скорочення кількості працівників.
Як бачимо, зараз галузь будівництва знаходиться у важкому стані. І цілком ймовірно, що вийти з цієї кризи без допомоги держави їй буде складно.

2500
23-05-04 07:22