Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Де в Україні жити добре?
Додано 04 лис 2021

Де в Україні жити добре?

@blog_gdevkievezhithorosho
Кількість підписників: 9 395
Фото: 385
Посилання: 1,010
Опис:
Канал Ірини Романової про новобудови України: огляди житлових комплексів, новини первинного ринку житла, акційні пропозиції 👩‍💻 Блог - https://gdevkievezhithorosho.com/ Facebook - https://www.facebook.com/GdeVKieveZhitHorosho
Джерело

Де в Україні жити добре? | Очікується, що компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло українці ...

Логотип телеграм спільноти - Де в Україні жити добре? Де в Україні жити добре? @blog_gdevkievezhithorosho
2 900 Охват/переглядів 2023-03-07 14:36 Повідомлення №983
Очікується, що компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло українці зможуть почати отримувати вже у травні цього року. Таке припущення висловила Олена Шуляк, очільниця партії «Слуга Народу» та голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.Відповідний законопроєкт (№7891) вже очікує на підпис Президента та офіційної публікації - після цього Уряд та Мінцифри забезпечать необхідний юридичний та технічний супровід імплементації нового Закону у правове поле країни.Зараз на компенсації очікують майже 339 тис. власників житла - саме стільки, за словами пані Шуляк, подано інформаційних заяв про пошкоджене чи зруйноване житло в застосунку «Дія». До речі, наприкінці лютого ця цифра становила 325 тис. 🙁Коли новий закон запрацює, всі ці інформаційні повідомлення про пошкоджене та зруйноване житло автоматично стануть заявами на компенсацію. Для цього потрібна лише верифікація повідомлення комісіями при органах місцевого самоврядування, - пояснила пані Шуляк. - З моменту, коли заявка надходить до комісії, вона має згенерувати житловий сертифікат за 30 днів.Наразі до Реєстру пошкодженого та знищеного житла вже приєдналися понад 500 громад, які вносять в нього всю необхідну інформацію та акти обстежень. Нині в Реєстрі налічується трохи більше 10 тис. пошкоджених об’єктів, тобто роботи залишилось багато.Є і джерела фінансування компенсацій - за словами пані Шуляк, у відповідному Фонді вже акумульовано 17 млрд грн, а крім того Уряд планує направити в нього 35 млрд грн від прибутку Нацбанку. Також є надія, що наповнювати Фонд допоможуть і міжнародні партнери України.Тобто бачимо, що ідея компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло потроху починає втілюватись у життя.