Повідомлення telegram каналу - @blog_gdevkievezhithorosho

Логотип телеграм спільноти - Де в Україні жити добре? 2021-11-04

Де в Україні жити добре?

Кількість підписників:
10499
Фото:
361 
Відео:
 
Посилання:
998 
Категорія:
Інтер'єр та будівництво
Опис:
Канал Ірини Романової про новобудови України: огляди житлових комплексів, новини первинного ринку житла, акційні пропозиції 👩‍💻 Блог - https://gdevkievezhithorosho.com/ Facebook - https://www.facebook.com/GdeVKieveZhitHorosho

Канал Де в Україні жити добре? - @blog_gdevkievezhithorosho - №983

Очікується, що компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло українці зможуть почати отримувати вже у травні цього року. Таке припущення висловила Олена Шуляк, очільниця партії «Слуга Народу» та голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Відповідний законопроєкт (№7891) вже очікує на підпис Президента та офіційної публікації - після цього Уряд та Мінцифри забезпечать необхідний юридичний та технічний супровід імплементації нового Закону у правове поле країни.
Зараз на компенсації очікують майже 339 тис. власників житла - саме стільки, за словами пані Шуляк, подано інформаційних заяв про пошкоджене чи зруйноване житло в застосунку «Дія». До речі, наприкінці лютого ця цифра становила 325 тис. 🙁
Коли новий закон запрацює, всі ці інформаційні повідомлення про пошкоджене та зруйноване житло автоматично стануть заявами на компенсацію. Для цього потрібна лише верифікація повідомлення комісіями при органах місцевого самоврядування, - пояснила пані Шуляк. - З моменту, коли заявка надходить до комісії, вона має згенерувати житловий сертифікат за 30 днів.
Наразі до Реєстру пошкодженого та знищеного житла вже приєдналися понад 500 громад, які вносять в нього всю необхідну інформацію та акти обстежень. Нині в Реєстрі налічується трохи більше 10 тис. пошкоджених об’єктів, тобто роботи залишилось багато.
Є і джерела фінансування компенсацій - за словами пані Шуляк, у відповідному Фонді вже акумульовано 17 млрд грн, а крім того Уряд планує направити в нього 35 млрд грн від прибутку Нацбанку. Також є надія, що наповнювати Фонд допоможуть і міжнародні партнери України.
Тобто бачимо, що ідея компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло потроху починає втілюватись у життя.

2900
23-03-07 14:36