Джерело
💥BEREZOVIEW (Taras Berezovets) WAR IN UKRAINE | Об'єднані Арабські Емірати вийдуть з ОПЕК і ОПЕК+ з 1 травня і це ріше...
26 800 Охват/переглядів
2026-04-28 15:15
Повідомлення №36227
🇦🇪Об'єднані Арабські Емірати вийдуть з ОПЕК і ОПЕК+ з 1 травня і це рішення грає на руку Трампу. Як пише Reuters, вихід ОАЕ, ключового члена ОПЕК, може призвести до хаосу і послабити організацію експортерів нафти, яка раніше обʼєднувала всіх найбільших експортерів нафти у світі. ОАЕ обгрунтували своє рішення тим, що виробники ОПЕК не може вирішити проблему транспортування через Ормузьку протоку, через яку зазвичай проходить 1/5 світового трафіку сирої нафти і зрідженого природного газу.«Вихід ОАЕ з ОПЕК є великою перемогою для президента США Дональда Трампа, який звинуватив організацію в «обмані решти світу» шляхом завищення цін на нафту», — пише Reuters.
Анвар Гаргаш, радник президента ОАЕ, розкритикував арабські країни на засіданні форуму країн Перської затоки в понеділок. «Країни Ради співробітництва країн Перської затоки надавали один одному логістичну підтримку, але в політичному і військовому відношенні, я думаю, їх позиція була найслабшою за всю історію», — відреагував Гаргаш.
@berezoview