Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1806

Так званий "День сина" має британське походження, але в світі він не прижився. Його святкують переважно в країнах, що входять до російського впливу.
***
Ну що, привітали вже сина? А тепер бігом забирайте привітання назад!;-) Ми не знайшли жодних підтверджень, що сьогодні День сина. Хіба що є згадка в російських виданнях — інколи з посиланням на ООН. Але це фейк.
Насправді ми спростували його ще рік тому [1], але він, як бачите, має властивість повторюватися. Типовий циклічний фейк, або, як дехто ще каже — вічний. Але нічого, вода камінь точить, рано чи пізно ми його викорчуємо.
Хоча такі медії, як ТСН, УНІАН, РБК-Україна, Факти ICTV та багато інших знову повелися на фейкове свято, є й позитивні зміни.
Наприклад, торік 24 канал опублікував “добірку привітань у картинках” до так званого дня сина. Цьогоріч вони вже пояснюють, “чому в Україні не варто відзначати це свято 22 листопада”:
🗣 “Річ у тім, що росіяни це свято використовують як інструмент пропаганди, закликаючи хлопчиків вступати до лав армії. До того ж офіційного підтвердження Міжнародного дня сина немає. Повідомляє 24 Канал з посиланням на фактчекінговий паблік "По той бік новин" [2].
🦉 Так, це наші слова. Приємно, коли твоя робота корисна й помітна.
📌 Роз'яснення
На українськомовній Вікіпедії досі є стаття про “Міжнародний день сина”, але в тексті уточнюють, що це “неофіційне свято, що відзначається в Україні, а також в Росії, Білорусі та Казахстані” [3]. Чи хочеться нам бути у такій “компанії”? Питання риторичне. До слова, перше посилання, яким редактори підтверджують існування такого свята, веде на російський сайт-сміттярку “detsadmir”.
👉 Далі у статті йдеться:
🗣 Приводом до свята нібито стала громадська ініціатива в Великій Британії у 2014 році".
Це правда. Ми перевірили наведені там джерела і вони відповідають дійсності.
19 листопада 2014 року у газеті The Guardian у контексті Міжнародного чоловічого дня журналістом була висловлена ідея проводити International Son Day в якусь неділю щороку [4, 5].
Метою такого дня було проведення сімейних заходів, під час яких хлопчики можуть навчитися практичних навичок, які неминуче знадобляться їм у дорослому житті.
Тоді ініціатива була підтримана лише деякими англомовними блогерами, але загалом пройшла непомітно для широкої авдиторії.
🇷🇺 Російський душок

У неділю, 22 листопада 2015 року її підхопили російськомовні інтернет-видання в Україні, Казахстані, Росії. Наступного року 22 листопада стало "фіксованою" датою, як день сина чи синів.
З 2016 року "Міжнародний день синів (сина)" став популяризуватися за активної участи ЗМІ й в Україні. Наприклад, каналом 1+1 [6]. У той же час на росії "Всесвітній день синів" почали використовувати як елемент пропаганди "русскава міра", закликаючи хлопчиків до служби в російській армії.
🦉Посилання на згадані джерела [1, 2, 3, 4, 5, 6] знайдете на нашій сторінці в фейсбуці. Ви завжди можете підтримати нас лайками та поширеннями. Дякуємо за довіру!
704
24-11-22 16:05