Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1803

Гортала Сова ютуб і залипла на канал Team404 “для розумних спортсменів та тренерів”, який обіцяє науковий підхід до тренувань і харчування. Нещодавно там з’явилася рубрика “Спортивний біогакинґ”. Автори обіцяють розповісти про вплив біологічно активних добавок (БАДів), вітамінів і гелів на здоров’я та спортивні результати.
Сову мишами не годуй — дай перевірити. Тож ми переглянули перше відео рубрики про Омега-3 і, м’яко кажучи, жахнулися – замість обіцяного наукового підходу — одні небилиці.
👉 Спочатку трохи загальної інформації про Омега-3 від нас.
Омега-3 – це поліненасичені жирні кислоти. Три основні: альфа-ліноленова кислота (АЛК), ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозагексаєнова кислота (ДГК). Ссавці, тобто і люди, не можуть синтезувати АЛК. Ми отримуємо її разом із їжею.
АЛК може перетворюватися в нашому організмі на ЕПК та ДГК (довголанцюгові Омега-3), хоч і в дуже незначній кількості. Саме тому важливо їсти продукти, до яких входять ці кислоти. Наприклад, АЛК є у рослинній олії (лляна, соєва та ріпакова), насінні чіа та волоських горіхах.
ЕПК і ДГК є в риб'ячому жирі (лосось, оселедець, скумбрія, сардина, тріска тощо) та інших морепродуктах. Спочатку жирні кислоти синтезуються мікроводоростями. Коли риба з’їдає або самі водорості, або фітопланктон, який їх спожив, вона накопичує Омега-3 у своїх тканинах.
В організмі людини Омега-3 відіграють важливу роль у роботі багатьох фізіологічних функцій. Наголошуємо, що це дуже спрощена загальна інформація. Для повного ознайомлення з різними нюансами, переходьте за посиланнями.
Омега-3 можуть надходити в людський організм не лише з їжею, а й у вигляді бурштинових капсул біологічно активних добавок. Саме про них розповідають у відео на каналі “Team404”.
❗️ БАДи — це не ліки. Ліки виготовляють за суворими стандартами, вони проходять ретельну перевірку, а реклама про їхню дію повинна ґрунтуватися на надійних доказах безпеки та ефективности. Для БАДів усе це непритаманне.
Виготовлення біологічно активних добавок не вимагає таких суворих підходів. Це, в свою чергу, впливає на їхню якість. Наприклад, в дослідженні 2023 року аналізували дані про наявні на ринку США 2819 добавок Омега-3. Науковці виявили, що багато етикеток містили заяви про нібито корисні ефекти для здоров'я. І це незважаючи на відсутність наукових доказів.
Також відомо, що капсули з Омега-3 бувають забруднені іншими речовинами і часто-густо кількість довголанцюгових Омега-3 у капсулах сильно різниться та не відповідає заявленій на етикетці інформації.
📌 Потезово заяви ведучого і наші роз'яснення - читайте на нашій сторінці в фейсбуці.
❤️ За можливости, будь ласка, вподобайте та поширте наш допис.
1100
24-11-19 13:42