Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1795

Останні два дні в соцмережах віруситься картинка, на якій нібито зображено першого вбитого військового з Північної Кореї на російсько-українській війні. На доказ також показують його паспорт, підписаний корейською мовою.
Це фото зокрема поширив громадський діяч і військовослужбовець Олександр Аронець:
🗣 “Схоже, є перші втрати північно-корейської армії в російсько-українській війні”, — написав він. Ще й продублював англійською мовою. Допис зібрав майже тисячу вподобайок і понад сімсот поширень.
Але це фотофейк.

☝️ Якщо придивитися до картинки, можна неозброєним оком помітити ознаки монтажу:
▪️ контур вказівного пальця на паспорті кострубато виглядає, по краям видніються пікселі;
▪️ також чужорідні пікселі можна помітити на контурах документа.
👉 Докладніше дивіться на інфографіці під цим дописом.

Україні вигідно розповідати про участь у бойових діях з боку росії військових із Північної Кореї. Тому немає сенсу дискредитувати таку важливу інформацію однією відредагованою світлиною.
Імовірно, обличчя перших загиблих (якщо їх будуть фотографувати) покажуть повністю, а не наполовину. Їхні документи сфотографують на кожній сторінці. А потім ще й назвуть справжні імені та особисті дані, а також інші обставини.
Натомість зараз нічого цього немає. Зокрема невідоме джерело інформації. Очевидно, що це видавання бажаного за дійсне. Можливо це чийсь жарт, який інші користувачі сприйняли буквально і почали поширювати, як правду.
Нині важко сказати, хто перший опублікував цю картинку. Можливо, що це зробили самі ж росіяни, вони мають на те багато причин.
Такими діями окупанти розмивають реальність. Коли від українців з’являться перші докази загиблих північнокорейців, їх уже можуть не сприймати всерйоз. Мовляв, минулого разу збрехали, тож і цього разу віри немає.
Звісно, нам байдуже, що будуть знову брехати росіяни, але в інших країнах до них усе ще можуть дослухатися. Також поміж великої кількости фейків важче докопатися до правди (а це вже далеко не перший вкид про війська КНДР).
🦉 Нагадуємо, за даними Головного управління розвідки України, так звана росія перекинула до кордону з Україною сім тисяч солдатів КНДР. Наразі достовірно невідомо, чи є серед них перші загиблі. Те саме стосується і перших полонених.
Враховуючи, що українська розвідка прискіпливо відслідковує дії північнокорейців, про перші бойові зіткнення та загиблих ми, швидше за все, дізнаємося з офіційних джерел. З полоненими, ймовірно, відразу запишуть інтерв'ю, як це було, коли в полон брали перших російських строковиків на Курщині.
Тож прислухаймося до офіційних повідомлень, будьмо уважними до деталей та ставімо під сумнів анонімні публікації без джерел. Поготів, якщо ці матеріали стосуються резонансних подій на кшталт перших загиблих північнокорейців.
2200
24-11-03 17:10