Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1793

Відео з трьома тантамаресками, на яких зображенні українські військові, обурило користувачів соцмереж. Тантамарески — це стенди для фотографування з отворами для голови. За задумом, людина встромляє у них свою голову й в результаті має світлину, на якій її обличчя поєднується із зображенням на тантамаресці. Такі фотостенди ви могли бачити на пляжах, у цирках, зоопарках та інших розважальних місцях.
У цьому випадку звичайні перехожі мали би відчути себе в образі...українських військових. Принаймні так це хотіли бачити організатори.
🗣 “Який жах! Не очікувала, що вони таке вчинять! Ганьба, — пишуть під роликом українці, — цинічно і тупо!”.
Ми уважно переглянули відео та з’ясували: хто, де та для чого встановив ці стенди. Далі ділимося з вами нашими знахідками.
📌 Про відео
На тантамаресках, окрім світлин військових, є також QR-коди та написи: “SŁAWA BOHATEROM” (Слава героям), “ZOSTAŃ BOHATERKĄ” (Стань героїнею), “ZOSTAŃ BOHATERЕM” (Стань героєм). Поруч із кожним портретом вказані дати нібито народження й смерти військових.
На одному зі стендів організатори інсталяції використали зображення жінки, а на двох інших — чоловіків. Нам вдалося знайти оригінальну фотографію лише жінки. Це світлина блогерки Євгенії Емеральд [1]. Вона жива й нині себе позиціонує, як громадська діячка. Її справжнє фото додаємо в коментарі.
На стенді з чоловіком є спотворена дата — 01.0411.2023. Незрозуміло чи це який таємничий задум, чи проста помилка.
Тантамарески, як можна було здогадатися за мовою написів, були встановлені в столиці Польщі — Варшаві. Авторка відео — користувачка інстаграм Daria Vasiutina. Вона завантажила його на свою обліковку 27 жовтня [2].
🗣 “В центрі Варшави от така інсталяція чи як це можна назвати… Люди підходять із щасливими обличчями фотографуются там. Це наче якийсь сюр… Поки не знаю який великий смисл вкладали «митці» в оце, але який би він не був, виглядає це просто жахливо.”, — написала обурено Daria.
📌 Про авторів

Інсталяція належить ініціативі “Pracownia Otwartych Kryzys” [3]. На їхню обліковку в інстаграм ведуть вказані на стендах QR-коди. Свій проєкт автори назвали “Алеєю героїв” та закликали до нього долучитися всіх небайдужих.
🦉 За нашими спостереженнями, (спів)засновник цієї ініціативи — польський фотограф Janek Zamoyski. Наприклад, 24 жовтня він проводив ще одну подію, пов’язану з війною росії проти Україні [4]. Напевно, “Алея героїв” з тантамаресками це саме його задум, або він один із її авторів. Також до акції причетна мисткиня Zhanna Kadyrova [5].
👉 Про те, як ціль акції пояснюють її організатори та посилання на джерела [n...] - читайте на нашій сторінці в фейсбуці ❤️
2000
24-10-29 10:05