Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1215

До 1 жовтня 2023 року відтермінували строки взяття на військовий облік жінок відповідних професій. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр https://bit.ly/3qSOHN5. Нещодавно ж у інтерв’ю міністр оборони Олексій Резніков прокоментував це рішення словами: «Я хочу передати жінкам, які не хочуть добровільно йти служити: спіть спокійно, виховуйте дітей, підтримуйте своїх чоловіків, синів. А жінкам, дівчатам, які служать, – величезне дякую» https://bit.ly/3BXOD4P
Подяка – слушна. Однак що ж не так із попереднім реченням?
📌Або/або
Українських жінок точно не можна поділити лише на тих, хто служать, і тих, хто «не хочуть цього робити». Аналогічно дивно читати про поділ жінок лише на тих, які служать, і тих, які виховують дітей/дбають про чоловіків. Так, те, що турбота про родину лежить все ж переважно на жіночих плечах – це факт. У 2020 році думку про те, що дбати про дім та родину – головне завдання жінки, підтримували 83% опитаних українців https://bit.ly/3xFrGAZ. Водночас 68% погоджувалися, що жінки мали менше свободи саме через сімейні обов’язки. І це варто змінювати. А не цементувати цей уклад і надалі. Зрештою, саме тому, що жінки зазвичай дбають про дітей та літніх батьків, це якраз одна з причин, чому просто піти і стати на військовий облік їм буває непросто. Навіть якщо цього хочеться.
📌Поширення стереотипів
Звісно, можна сказати, що ми придираємося до слів міністра. Однак важко уявити, щоб чоловікам, які з певних причин не є військовозобов’язаними, сказали щось на кшталт «якщо не служите, то будуйте дім, садіть дерево, народжуйте сина». Але нагадати жінкам про виховання дітей та підтримку чоловіків – це чомусь досі є нормальним.
А що тоді робити жінкам, які не мають ні дітей, ні чоловіків? Ну, окрім як просто спати спокійно?
Сотні тисяч жінок, які залишилися в країні, продовжують ходити на роботу та платити податки. Тисячі з них волонтерять, шукають за кордоном спорядження та медзасоби для військових обох статей. Вони піклуються не лише про своїх і чужих чоловіків, які воюють, а й про жінок, які роблять те саме. Тільки міністр не закликає чоловіків, чиї жінки служать, піклуватися про них. Як і піклуватися про їхніх спільних дітей. Бо це якось химерно звучить, чи не так? Чому ж тоді такий посил досі є нормальним щодо жінок?
📌«Спіть спокійно»
Якщо перевернути слова Резнікова щодо чоловіків, то вийде «а ви, чоловіки, спіть неспокійно, бо вас можуть мобілізувати!». Так, війна – це постійна небезпека, особливо коли ти військовий/військова на передовій. Але в цій фразі скоріше звучить той же наратив, що і в формулюваннях про «порушникам комендантської години вручатимуть повістки і відправлятимуть на передову». Поки українці гордяться здобутками Збройних сил та всіма чоловіками й жінками, які воюють, чомусь досі зберігається наратив про те, що служба в армії для чоловіків – це примусово або покарання за порушення. А не потрібна, хоч і небезпечна, робота.
Будь ласка, читайте продовження у нас на фейсбуці.
507
22-09-21 17:50