Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1196

Це фото «ходить» інтернетом уже зо два місяці — відтоді, як його опублікувала на своєму сайті туристична компанія країни-агресора. Люди в кадрі — це китайські туристи в російському воєнізованому парку розваг, а НЕ китайські солдати-добровольці, що їдуть воювати в Україну».
🚫Численні блогери, пропагандисти, «експерти» охоче підхопили це фото. За їхньою версією, на фото зображені «спецпризначенці народно-визвольної армії китаю, які вирушають в Україну воювати в ім’я російської добровольчої армії».
Цю дезу поширили багатьма мовами світу в різних соціальних мережах. В одному дописі взагалі стверджують, що це російські й китайські солдати під час спільних навчань.
❗️Але це неправда.
17 серпня в російському міністерстві війни дійсно повідомили про спільні з китаєм військові навчання, які мають вібутися в росії з 30 серпня по 5 вересня https://bit.ly/3x3Ouu3 Але цю фотографію поширили в неправдивому контексті.
✔️Насправді на фото зображені китайські туристи в російському воєнізованому парку розваг «армєйскій паліґон», що проводить заходи у воєнізованому стилі. Цей парк розташований неподалік від Санкт-Пєтєрбурґа https://bit.ly/3Q1zDGT
В описі йдеться про те, що це «група з Китаю, одягнена в однострій російського спецназу та оснащена їхнім спорядженням https://archive.ph/hs0OV:
«Наша компанія зустрічала дуже важливих гостей з Китаю. Туристів з дружніх країн давно возять на приватні армійські полігони, щоб подарувати їм нові можливості та враження. Ми замовили китайський прапор і нашивки, розробили техніку безпеки для заходу китайською мовою. Наша навчальна зона є одним із найцікавіших і безпечних на сьогоднішній день», — йдеться в публікації.
У парку розваг також проводяться «корпоративи, тімбілдинги та дні народження у стилі мілітарі», а учасники можуть постріляти «зі справжньої зброї» на заходах, які проводять інструктори, які мають «реальний бойовий досвід».
Парк розваг також опублікував це ж фото на іншій сторінці свого сайту 23 липня цього року під заголовком: «Організували одноденний тур для делегації з Китаю» https://bit.ly/3B7OFa9
Фактчекери AFP звернулися до адміністрації парку за роз’ясненнями. Там їх запевнили, що всі заяви про китайський військових — це брехня https://bit.ly/3KzKJlC Невдовзі всі фотографії з цієї події були видалені і наразі доступні тільки в архіві.
Вони також зв’язалися з фотографом, який знімав цей захід. Він їх запевнив, що люди на фото туристи, а не військові. Журналісти зазначають, що під час офіційних навчань неприпустимо одночасно використовувати прапори різних країн на шевронах.
«Правило полягає в тому, що солдат, який служить у збройних силах однієї країни, повинен носити емблеми лише однієї країни», — пояснила Ельжбета Мікош-Скуза, професорка факультету права Варшавського університету. Тому, якби китайські солдати були в російських збройних силах, вони б носили лише російські знаки розрізнення, сказала вона.
893
22-08-30 16:30