Повідомлення telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3851
Фото:
371 
Відео:
21 
Посилання:
1300 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Канал По той бік новин - @behindtheukrainiannews - №1817

Нахіба я це прочитала?
Прислали Сові на перевірку чергову російську брехню. Мовляв, кременчуцьким школярам роздають інструкцію “як стояти на колінах, а точніше — зустрічати захисників із фронту”. До листівок нібито додають ілюстрацію з відповідними позами.
Такий фейк поширила низка російських сайтів-сміттярок, телеграм-каналів та обліковок Вкантактє.
Але це, звісно, неправда.
Зворотній пошук зображення вивів нас на схожі малюнки на кількох сайтах із продажу світлин, так звані фотостоки. У підписі до них йдеться про те, що це “набір футболістів, які протестують на колінах проти расизму та жорстокости поліції та на підтримку руху проти расизму Black Lives Matter” .
Крім того, станом на зараз, колеги-фактчекери з видання “Вгору” вже спростували цей фейк. Це ми до того, що не бійтеся гуглити — цілком імовірно, що сумнівну інформацію вже хтось перевірив до вас. Насправді це дуже помічний інструмент, яким чомусь часто нехтують.
Вони пояснюють, що цей жест набув міжнародного визнання після вбивства Джорджа Флойда в травні 2020 року в США, що викликало глобальну хвилю протестів [1].
А вперше його використав гравець американського футболу Колін Капернік, коли в 2016 році він першим став на коліно під час виконання гімну США перед матчами Національної футбольної ліги. Жест означав незгоду з расовою нерівністю та насильством поліції. Пізніше цей жест поширився й в інших країнах.
Наприклад, на світлині [2] Кевін Де Брюйне з “Манчестер Сіті” стає на коліно на підтримку руху Black Lives Matter. Це було в Британії в 2020 році.
👉 Цікаво, що на фейковій інструкції також надрукований уривок віршу “На щиті” Оксани Лесик-Падучак [3]. Ймовірно російські пропагандисти використали його для того, щоб створити ілюзію більшої подоби на правду. А також, щоб показати “нацистський образ українців”, оскільки у вірші вжито слово-тригер для росіян — “бандерівський”.
❗️ Ще одна важлива ознака, яка вказує на те, що такі "інструкції" фейкові — це те, що публікації про це розійшлися лише на російських сайтах-сміттярках та в російському сегменту соцмереж. Більше ніхто і ніде про це не повідомляє.
Також зверніть увагу, що в “новині” немає жодної конкретики — звідки про це стало відомо, в якій школі таке помічено, коментар очевидців. У сукупності все це свідчить про те, що це російська підробка.
🦉 Посилання на джерела на нашій сторінці в фейсбуці. З вас лайк і поширення, з нас - спростування;)
1700
24-12-04 20:18