Статистика telegram каналу - @behindtheukrainiannews

Логотип телеграм спільноти - По той бік новин 2021-06-01

По той бік новин

Кількість підписників:
3835
Фото:
371 
Відео:
16 
Посилання:
1290 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Канал для тих, хто хоче знати більше про те, як протистояти маніпуляціям у ЗМІ, як відрізнити правду від вигадки та зрозуміти, для чого роблять інформаційні «вкиди» https://behindthenews.ua/

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

По той бік новин
2024-07-14
По той бік новин
2024-06-15
По той бік новин
2024-04-22
По той бік новин
2024-04-15
По той бік новин
2024-04-05
По той бік новин
2024-03-26
По той бік новин
2024-03-19
По той бік новин
2024-03-10
По той бік новин
2024-03-08
По той бік новин
2024-03-04
По той бік новин
2023-09-09
По той бік новин
2023-08-14
По той бік новин
2023-07-28
По той бік новин
2023-04-03
По той бік новин
2023-03-01
По той бік новин
2023-02-26
По той бік новин
2023-01-29
По той бік новин
2023-01-10
По той бік новин
2023-01-08
По той бік новин
2023-01-06

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала По той бік новин - @behindtheukrainiannews

Дві з трьох світлин не мають стосунку ні до території України, ні до періоду 1932-33 років.
***
Якийсь тиждень циклічних фейків, їй-богу. Одного разу опубліковані побрехеньки, фейсбук щороку показує людям у “Спогадах”. Вони їх знову коментують і поширюють, відтак навіть раніше спростована дезінформація отримує друге дихання. Саме тому так важливо визнавати і виправляти свої хиби.
Сьогодні, у День пам'яті жертв голодоморів (до речі, його відзначають кожної четвертої суботи листопада, а не третьої, як помилково повідомляє Укрінформ та деякі інші медії), знову завірусився фотофейк із дітьми та дорослими, яких видають за жертв Голодомору.
Авторка неправдивого допису — лікарка й громадська діячка Ольга Богомолець. У неї 117 тисяч читачів, тому не дивно, що вже за годину її пост отримав близько пів тисячі лайків і понад 160 поширень.
Дві з трьох опублікованих нею світлин не мають стосунку ні до території України, ні до періоду 1932-33 років.
🔴 1. Елементарний пошук за зображеннями показує, що перше фото (де діти сидять на лавці) датується 1921 ріком. Воно зняте на території сучасного Башкортостану (завойована так званою росією республіка).
Того року там почався голод, спричинений широкомасштабним терором і грабежами з боку російської влади, конфіскаціями майна, вилученням продовольства у башкирського населення [1].
🟡 2. На другому зображенні (де маля на руках) — сім’я, що голодує в період Голоду в Надволжі 1921-1922. Регіон прилеглий до річки Волґа, РРФСР [2].
Встановити достовірно точне місто чи село не вдається, хоча на деяких ресурсах зазначається, що це Оренбурзька область. До речі, чорний квадрат на нашому скрині не випадковий — ми ним закрили оголенну дитину, бо інакше фейсбук заблокує наш допис за “педофілію" (таке блокування вже траплялося раніше).
На сайті «Радіо Свобода» опублікували це фото з підписом "Голодуюча сім'я в селі Асекеєво, що в сучасному Татарстані, 1921 рік" [3].
В англомовній Вікіпедії світлину описують так: "Голод, місцевість Бузулук (на річці Самарі) в Оренбурзькій області (РРФСР). Цією світлиною часто зловживають (переважно без жодних підписів чи посилань на джерела) для змалювання Голодомору 1932—1933 рр. в Україні" [4].
У фотоархіві Міжнародного комітету Червоного Хреста стверджують, що фотографія, мабуть, зроблена російським Червоним Хрестом в 1922 році [5]. Пишуть, що на ній зображена голодуюча родина на так званій росії, але без уточнення регіону.
🟢 3. І лише на третьому фото ми бачимо справжню жертву Голодомору в Україні - дівчинку з Харкова у 1933 році.
Як зазначено на сайті Музею Голодомору-Геноциду [6], ця світлина з колекції кардинала Теодора Інніцера (Архів Віденської єпархії). Фото зроблено інженером Вінербергер. Фотодокументи надав професор Василь Марочко (Інститут історії України НАН України).
🦉 І не сумнівайтеся, що на так званій росії такі неперевірені публікації використовують, аби заперечити геноцид і те, що Голодомор був створений штучно для цілеспрямованого винищення українців.
❤️ Посилання на згадані джерела [1-6] ви знайдете на нашій сторінці в фейсбуці. Будь ласка, підтримайте нас вподобайками і поширеннями. Це важливо, щоб донести правду до якнайбільшої кількости людей.
Дякуємо за довіру!
408
24-11-23 13:49
Так званий "День сина" має британське походження, але в світі він не прижився. Його святкують переважно в країнах, що входять до російського впливу.
***
Ну що, привітали вже сина? А тепер бігом забирайте привітання назад!;-) Ми не знайшли жодних підтверджень, що сьогодні День сина. Хіба що є згадка в російських виданнях — інколи з посиланням на ООН. Але це фейк.
Насправді ми спростували його ще рік тому [1], але він, як бачите, має властивість повторюватися. Типовий циклічний фейк, або, як дехто ще каже — вічний. Але нічого, вода камінь точить, рано чи пізно ми його викорчуємо.
Хоча такі медії, як ТСН, УНІАН, РБК-Україна, Факти ICTV та багато інших знову повелися на фейкове свято, є й позитивні зміни.
Наприклад, торік 24 канал опублікував “добірку привітань у картинках” до так званого дня сина. Цьогоріч вони вже пояснюють, “чому в Україні не варто відзначати це свято 22 листопада”:
🗣 “Річ у тім, що росіяни це свято використовують як інструмент пропаганди, закликаючи хлопчиків вступати до лав армії. До того ж офіційного підтвердження Міжнародного дня сина немає. Повідомляє 24 Канал з посиланням на фактчекінговий паблік "По той бік новин" [2].
🦉 Так, це наші слова. Приємно, коли твоя робота корисна й помітна.
📌 Роз'яснення
На українськомовній Вікіпедії досі є стаття про “Міжнародний день сина”, але в тексті уточнюють, що це “неофіційне свято, що відзначається в Україні, а також в Росії, Білорусі та Казахстані” [3]. Чи хочеться нам бути у такій “компанії”? Питання риторичне. До слова, перше посилання, яким редактори підтверджують існування такого свята, веде на російський сайт-сміттярку “detsadmir”.
👉 Далі у статті йдеться:
🗣 Приводом до свята нібито стала громадська ініціатива в Великій Британії у 2014 році".
Це правда. Ми перевірили наведені там джерела і вони відповідають дійсності.
19 листопада 2014 року у газеті The Guardian у контексті Міжнародного чоловічого дня журналістом була висловлена ідея проводити International Son Day в якусь неділю щороку [4, 5].
Метою такого дня було проведення сімейних заходів, під час яких хлопчики можуть навчитися практичних навичок, які неминуче знадобляться їм у дорослому житті.
Тоді ініціатива була підтримана лише деякими англомовними блогерами, але загалом пройшла непомітно для широкої авдиторії.
🇷🇺 Російський душок

У неділю, 22 листопада 2015 року її підхопили російськомовні інтернет-видання в Україні, Казахстані, Росії. Наступного року 22 листопада стало "фіксованою" датою, як день сина чи синів.
З 2016 року "Міжнародний день синів (сина)" став популяризуватися за активної участи ЗМІ й в Україні. Наприклад, каналом 1+1 [6]. У той же час на росії "Всесвітній день синів" почали використовувати як елемент пропаганди "русскава міра", закликаючи хлопчиків до служби в російській армії.
🦉Посилання на згадані джерела [1, 2, 3, 4, 5, 6] знайдете на нашій сторінці в фейсбуці. Ви завжди можете підтримати нас лайками та поширеннями. Дякуємо за довіру!
704
24-11-22 16:05
Умови служби військових можуть бути різними, але на фото НЕ українські військові. Цьому знимку вже понад 10 років.
Варто були в Києві випасти снігу, як фейкороби дістали з загашника запилений фейк — фото українського солдата в окопі, засипаного снігом.
Це фотофейк. При чому циклічний, який з року в рік з легкої руки російських пропагандистів поширюють співчутливі українці.
На війні буває що завгодно, часом доводиться спати в снігу, але прикро, коли за українських захисників видають російських окупантів.
На світлині не український військовий. Це фото зняли ще до російсько-української війни — понад десять років тому. На ньому зображене тренування так званого російського спецназу на виживання.
👉 Раніше це фото поширювали разом із іншими знимками з цієї події. Як тільки українці їх не використовували: ними ілюстрували сльозливу українську поезію, дописи зі збором коштів на теплі речі для українських військових, патріотичні дописи грузинською мовою “про ціну миру”. І навіть новини за грудень 2014 року про те, що “бійці АТО ночують в окопах під “ковдрою” зі снігу” http://bit.ly/3GtjxVl.
911
24-11-21 08:18
Гортала Сова ютуб і залипла на канал Team404 “для розумних спортсменів та тренерів”, який обіцяє науковий підхід до тренувань і харчування. Нещодавно там з’явилася рубрика “Спортивний біогакинґ”. Автори обіцяють розповісти про вплив біологічно активних добавок (БАДів), вітамінів і гелів на здоров’я та спортивні результати.
Сову мишами не годуй — дай перевірити. Тож ми переглянули перше відео рубрики про Омега-3 і, м’яко кажучи, жахнулися – замість обіцяного наукового підходу — одні небилиці.
👉 Спочатку трохи загальної інформації про Омега-3 від нас.
Омега-3 – це поліненасичені жирні кислоти. Три основні: альфа-ліноленова кислота (АЛК), ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозагексаєнова кислота (ДГК). Ссавці, тобто і люди, не можуть синтезувати АЛК. Ми отримуємо її разом із їжею.
АЛК може перетворюватися в нашому організмі на ЕПК та ДГК (довголанцюгові Омега-3), хоч і в дуже незначній кількості. Саме тому важливо їсти продукти, до яких входять ці кислоти. Наприклад, АЛК є у рослинній олії (лляна, соєва та ріпакова), насінні чіа та волоських горіхах.
ЕПК і ДГК є в риб'ячому жирі (лосось, оселедець, скумбрія, сардина, тріска тощо) та інших морепродуктах. Спочатку жирні кислоти синтезуються мікроводоростями. Коли риба з’їдає або самі водорості, або фітопланктон, який їх спожив, вона накопичує Омега-3 у своїх тканинах.
В організмі людини Омега-3 відіграють важливу роль у роботі багатьох фізіологічних функцій. Наголошуємо, що це дуже спрощена загальна інформація. Для повного ознайомлення з різними нюансами, переходьте за посиланнями.
Омега-3 можуть надходити в людський організм не лише з їжею, а й у вигляді бурштинових капсул біологічно активних добавок. Саме про них розповідають у відео на каналі “Team404”.
❗️ БАДи — це не ліки. Ліки виготовляють за суворими стандартами, вони проходять ретельну перевірку, а реклама про їхню дію повинна ґрунтуватися на надійних доказах безпеки та ефективности. Для БАДів усе це непритаманне.
Виготовлення біологічно активних добавок не вимагає таких суворих підходів. Це, в свою чергу, впливає на їхню якість. Наприклад, в дослідженні 2023 року аналізували дані про наявні на ринку США 2819 добавок Омега-3. Науковці виявили, що багато етикеток містили заяви про нібито корисні ефекти для здоров'я. І це незважаючи на відсутність наукових доказів.
Також відомо, що капсули з Омега-3 бувають забруднені іншими речовинами і часто-густо кількість довголанцюгових Омега-3 у капсулах сильно різниться та не відповідає заявленій на етикетці інформації.
📌 Потезово заяви ведучого і наші роз'яснення - читайте на нашій сторінці в фейсбуці.
❤️ За можливости, будь ласка, вподобайте та поширте наш допис.
1100
24-11-19 13:42
1000 днів від початку повномасштабної війни росії проти України. Це буде вже післязавтра, 19 листопада. З цієї нагоди Європейський парламент проведе спеціальну позачергову сесію, щоб “вшанувати 1000 днів хоробрости та відваги українського народу”. Президент України Володимир Зеленський звернеться до євродепутатів через відеозв'язок. А українці за кордоном організовують заходи, щоб нагадати про тривалу війну та висловити вдячність тим, хто підтримує Україну.
На цьому тлі російська “опозиція” теж вирішили нагадати про себе. На сьогодні, 17 листопада, вона оголосила “великий марш за мир”. Забагато лапок, як для одного абзацу, але така вже сутність російської “душі”, інакше про них не напишеш.
Цей марш організують Юлія Навальна, Владімір Кара-Мурза та Ілля Яшин – за їх власним визначенням, представники “мирної, цивілізованої й демократичної росії”. Складно повірити в існування такої, хоча би тому, що мітинг проводять не на росії, а в Берліні.
☝️ Це не вперше, коли так звані “хороші росіяни” “перетягують” увагу з українців на себе. Наприклад, з 19 по 21 січня 2024 року в 12 різних містах України родини військовополонених провели акції-нагадування в рамках ініціативи “Не мовчи! Полон вбиває! Єднаймося заради життя Героїв”. Проте інформаційний простір західних медій був здебільшого заповнений новинами про акцію “росія без путіна” на підтримку ув'язненого і на той час ще живого Алєксєя Навального.
Попри невелику кількість учасників, інформаційний ефект було досягнуто. Якщо судити за фото, в Празі вийшло близько 50 осіб, у Тбілісі – не більше 20 (хоча росіяни масово тікали до Сакартвело). Але західні медії підхопили подію та подали її як масштабну — завдяки кількости фото. Хоча масової підтримки, по суті, не було.
Навіщо так звана російська опозиція “перетягує ковдру” на себе?
Це виглядає як спроба переконати західних партнерів у власній важливості й необхідності підтримки саме їх. Вони створюють ілюзію існування опозиції на росії та можливости побудови там демократичного суспільства — от щойно піде путін. При цьому вони не збираються його скидати, тому це “піде”, схоже, повинно настати з природних причин.
🦉 Будь ласка, читайте продовження на нашій сторінці в фейсбуці. Телеграм такі довгочити не приймає.
Якщо ви вважаєте нашу роботу важливою, вподобайте та поширте цей допис. Дякуємо за довіру!
1200
24-11-17 06:25
👉 Чекайте, цей текст — не чергова рецензія на фільм. Ми розкажемо про щось цікавіше й обурливіше — як у російському дубляжі перебріхують оригінальні сюжети: https://www.facebook.com/share/p/1EQN8DzYGR/
🦉 Основні тези читайте та слухайте у відеопрезентації.
1400
24-11-14 16:15
У соцмережах завірусилося відео з нового серіалу Sweetpea (“Горошинка”), де розповідається про життя дівчини на ім'я Ріаннон Льюїс. Після пережитого булінгу в дитинстві вона веде тихе життя, працює помічницею адміністратора в місцевій газеті та живе з батьком і собакою.
Але смерть батька і випадкова зустріч із колишньою мучителькою Джулією штовхають її на шлях помсти. Вона створює “чорний список” кривдників і починає жорстоко мститися кожному, хто колись образив її.
🦉 Чекайте, цей текст — не чергова рецензія на фільм. Ми розкажемо про щось цікавіше й обурливіше — як у російському дубляжі перебріхують оригінальні сюжети.
🔴 Так от, у четвертому епізоді Ріаннон зіштовхується з Джулією і порівнює її з небезпечною раковою пухлиною та…путіним:
Ти руйнуєш життя, Джуліє. Ти як рак. Або зміна клімату. Або росія. Так, без тебе світ був би кращим. Ось тільки з росією всі хоча би знають, який путін псих. А про тебе навіть ніхто не знає”.
Однак сцена стала вірусною не через згадку путіна. А навпаки – у російському дубляжі згадку про нього прибрали. В одній озвучці – росію замінили на фашизм, а путіна – на Гітлера, в іншій – на Північну Корею і путін відповідно став Кім Чен Ином. У третій взагалі вирішили не гратися з іменами світових диктаторів, а просто переклали путіна як “шизофреніка”.
👉 Про інші приклади брехні в російському дубляжі читайте на нашій сторінці в фейсбуці. Телеграм таких довгочитів не терпить.
❤️ Сподобався наш розбір? Хочете, щоб й інші українці його прочитали, особливо ті, що й досі дивляться російську озвучку? Кожна ваша вподобайка й поширення допомагають нам у цьому, роблять текст популярнішим. Дякуємо вам за довіру!
1600
24-11-13 06:53
У соцмережах знову поширюють фейкову цитату, яку приписують нардепу Гетманцеву, про податок на домашніх і свійських тварин. При чому, мовляв, не важливо, яку саме тварину тримає українець (кота, собаку чи папугу), він усе одно повинен платити.
Данило Гетманцев, голова податкового комітету Верховної Ради України, дійсно відомий малопопулярними ініціативами.
Однак, цитата, яку йому приписують, повністю вигадана, він такого не казав.
Цей фейк з’явився не вперше, раніше його активно поширювали в серпні та жовтні цього року. Користувачів соцмереж ця інформація дуже обурила, про це свідчать десятки гнівних коментарів, тисячі поширень і лайків.
Тобто це класичний приклад циклічного фейку. Напевно його й далі поширюватимуть, але ви вже застережені і завжди зможете залишати під такими неправдивими дописами посилання на наше спростування.
🦉 Ймовірно цей фейк зародився після чергової малопопулярної ініціативи Гетманцева — введення обов’язкового придбання державних облігацій. Того ж дня в соціальній мережі "Х" з’явилася фейкова цитата про податок на тварин.
Якщо про ініціативу щодо облігацій написали всі провідні українські медіа, то на вкид про податки на тварин не повелося жодне серйозне видання. Зазвичай такі фейки створюють, щоб підірвати довіру українців до влади.
❤️ Підтримати нас ви можете лайками та поширеннями. Зокрема на нашій сторінці в фейсбуці. Дякуємо вам за довіру!
1900
24-11-11 07:42
Не думайте, що прийшли до вас вихвалятися (а, може, й так – і відкорковуємо пляшку святкового елю 😉)
Учора презентували дослідження USAID-Internews “Українські медіа, ставлення та довіра у 2024 році” і згадали про “По той бік новин”. Звісно, цифри щодо перевірки фактів загалом не вражають, бо про такі ініціативи, як наша та колег зі @Stop Fake, @Детектор Медіа, @БезБрехні та @VoxCheck, досі не знають 58% респондентів. 2023-го цей показник був іще вищим і складав 64%.
Але цей допис – нагода подякувати іншим 36%, тобто вам, наші постійні читачі та читачки! Адже персонального зростання “По той бік новин” без вас просто не було би. Серед тих, кому відомі конкретні ініціативи, наша впізнаваність зросла втричі: із 2% у 2022-му до 6% цього року.
Ось іще цікаві факти із дослідження:
🔸 83% опитаних знають про існування неправдивих матеріалів
🔸 72% гадають, що навіть можуть їх відрізнити
🔸 47% авдиторії вважають дезінформацію критичною проблемою
А ось такі дезінформаційні наративи респонденти назвали найпопулярнішими та найправдоподібнішими:
🔸 “ТЦК порушують права людини”.
🔸 “Гроші, які міжнародні партнери виділяють на зброю та боєприпаси, влада розкрадає”.
Понад 80% опитаних стикалися з ними, а близько 80% обізнаних мають їх за правдиві.
👉 Дослідження шукайте ось тут.
🦉 Уже прочитали? Що вас здивувало, засмутило чи навпаки підбадьорило?
1600
24-11-08 18:08

Усі бачили неоковирну творчість штучного інтелекту, яка заполонила соцмережі: іменинники-військовослужбовці, молодята у мілітарі, матері і діти на тлі розбомблених міст. Одні кажуть, що легкий доступ до нейромереж відкрив нові шляхи для самовираження та розваг, інші застерігають про ризики поширення дезінформації.
Ті, хто грає на людських емоціях із корисливою метою, як правило, мають на це більші фінанси і доступ до останніх моделей штучного інтелекту. Як правило, це політтехнологи, шахраї, маркетологи. Хоч їхні картинки й виглядають, на перший погляд, якісними та правдоподібними, але і в них можна розгледіти артефакти (дефекти, відхилення), що свідчать про підробку.
📌 Сьогодні поговоримо про те, на що слід звертати увагу, щоб розгледіти ознаки згенерованих зображень. З нас - корисні поради, з вас - вподобайки та поширення!) Текст за цим посиланням: https://www.facebook.com/share/p/14Xq41yJtG/
Для тих, хто поспішає, пропонуємо відеопрезентацію з найголовнішим.

1600
24-11-07 12:53