🇺🇦 День Державного Герба України. Як роспропаганда намагалася «привласнити» тризубросійські медіа публікували сюжет, що тризуб нібито має «російське походження», посилаючись на знахідку печатки Ярослава Мудрого у Новгороді. Це частина брехні про «штучність» України та заперечення її історії.✅ Насправді: тризуб — родовий знак Рюриковичів, який використовували київські князі ще з Х століття, зокрема Володимир Великий і Ярослав Мудрий. Його зображення знайдені в Києві, зокрема на цеглинах Десятинної церкви (986–996 рр.).У XI столітті Новгород залежав від Києва і управлявся князями з династії Рюриковичів, тому використання там тризуба було природним.
💬 «Історія тризуба безпосередньо пов’язана з Києвом і владою київських князів. Його використання як Державного герба України є повністю обґрунтованим», — пояснював Центру стратегічних комунікацій археолог НАН України В’ячеслав Баранов. Тризуб — це символ української державності з тисячолітньою історією.👉 Читайте повне роз'яснення археолога у матеріалі на сайті Центру✅ Підписатись на Spravdi у Telegram
#Небесне_військоКоли ми сьогодні прощалися з Олександром Драбовичем, у повітрі закружляли сніжинки… Таким він й був – легким, позитивним, люблячим життя…Він би не хтів, щоб ми плакали, – не любив сльози, був веселим, гуморним, талановитим… Але так крається серце і так боляче від думки, що ця зустріч - остання…Він, як за часів творчої молодості, коли виступав на великій сцені в місті та на телебаченні, зібрав всіх – друзів, однокласників, їхніх батьків, земляків… Його життя було радістю, його загибель стала горем для всіх, хто його любив, поважав, цінив…Олександр Драбович був мобілізований у липні 2023 року. Ніс службу як стрілець-санітар у механізованому батальйоні. Виконував бойові завдання на Курщині. Загинув при артобстрілі наших позицій у листопаді 2024 року. Вважався зниклим безвісти, доки експертиза не підтвердила його особу.Схиляємо голови у жалобі перед мужністю Воїна, його відданістю Україні і своєму народу. Ми щиро співчуваємо сім’ї Захисника України Олександра Драбовича – немає таких ліків, щоб зцілити душевні рани… Невимовний біль рідних, виплакані очі матері, сестри, племінників… Щастя, яке залишилося в довоєнному минулому, - родина, що вже ніколи не буде повною…Його прізвище навічно занесено до Героїчного літопису Балтської громади – шана і честь Герою. Низький уклін і безмежна вдячність…
На Одещині судитимуть 37-річного жителя Подільського району за незаконне поводження з бойовими припасамиДосудове розслідування завершено і обвинувальний акт скеровано до суду.Припинили протиправну діяльність чоловіка співробітники відділу поліції № 1 Подільського районного управління поліції під процесуальним керівництвом Любашівської окружної прокуратури.Під час реалізації отриманої оперативним шляхом інформації поліцейські задокументували два факти збуту жителем Любашівки чотирьох гранат за понад три тисячі гривень. Під час другої оборудки, після передачі «покупцеві» «товару» та отримання грошей, правоохоронці затримали ділка у процесуальному порядку. В подальшому суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 155 тисяч гривень.Крім того, за місцем мешкання фігуранта під час проведення санкціонованого обшуку було виявлено листя рослин, попередньо конопель, що перебували на стадії висушування, та саморобний пристрій для вживання наркотиків. За цим фактом дізнавачі розслідують провадження за ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.Наразі на підставі зібраних доказів фігуранту висунуто обвинувачення за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, а саме у придбанні, зберіганні, носінні і збуті бойових припасів без передбаченого законом дозволу. Цей злочин карається позбавленням волі на строк до семи років. Обвинувальний акт скеровано до суду. Як повідомив начальник відділу поліції № 1 Подільського районного управління поліції Олег Ситник, також поліцейські встановили особу, яка передала обвинуваченому бойові припаси. Відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 263 ККУ. Триває слідство.Джерело: https://od.npu.gov.ua/news/na-odeshchyni-sudytymut-37-richnoho-zhytelia-podilskoho-raionu-za-nezakonne-povodzhennia-z-boiovymy-prypasamy
Ситуація у Києві залишається надскладною. Підрозділи ДСНС України працюють у максимальному складі, додатково залучені придані сили з інших регіонів. Обсяг аварійно-відновлювальних робіт значний. На об’єктах задіяні верхолази та спецпідрозділ «Дельта».Був з рятувальниками на одному з таких об’єктів. Умови роботи вкрай складні: сильний мороз, значне фізичне навантаження, люди потомлені. Сьогоднішня трагедія теж морально вдарила по нам усім. Але однозначно налаштовані якнайшвидше завершити роботи. У професіоналізмі та витримці ДСНСників сумнівів немає.Паралельно з аварійно-відновлювальними роботами у столиці розгорнута масштабна система допомоги людям. Понад 90 пунктів обігріву ДСНС працюють у Києві цілодобово, додаткові намети обігріву розгорнуті безпосередньо у дворах багатоповерхових будинків, щоб допомога була максимально близько до людей. Там завдяки співпраці ДСНС з World Central Kitchen та Червоним Хрестом мешканці можуть отримати й гарячу їжу.З огляду на потребу, прийняли рішення розгортати додаткові великі намети обігріву, розраховані щонайменше на 40 осіб. Основна їхня функція - надати можливість зігрітися, зарядити ґаджети, випити гарячого чаю. За потреби - отримати психологічну підтримку. ❗️Ефективність реагування в умовах надзвичайної ситуації напряму залежить від злагодженості дій усіх відповідальних сторін. Координація з місцевими органами влади має бути максимально оперативною і практичною - без втрати часу, який у таких умовах вимірюється ліченими хвилинами.Під час об’їзду пунктів обігріву, де цілодобово чергують рятувальники, поліцейські та нацгвардійці, я звернув увагу на базові питання, які мають вирішуватися системно і заздалегідь. От навіть найпростіше - очищення доріг і прибудинкових територій від снігу та льоду. Зараз доступ спецтехніки у двори багатоповерхівок суттєво ускладнений, а це напряму впливає на швидкість допомоги людям. І це лише один із прикладів завдань, що належать до зони відповідальності місцевої влади, але в критичний момент їх фактично змушені компенсувати служби системи МВС.Рятувальники, поліція, волонтери, самоорганізовані мешканці демонструють високий рівень відповідальності й взаємодії. Всі очікують такого ж рівня практичних дій і від столичної влади. У кризових умовах потрібні не звіти у соцмережах, а конкретні рішення та щоденна робота на результат для людей.
У відсутності світла винні: путін, російське командування та їх армія, і російські ракети з дронами, які летять постійно по енергетиці. Пошкоджені радянські ТЕС і ТЕЦ - це величезні, застарілі споруди, куди прилітає балістика. І захистити їх можливо тільки ПРО. Ракет багато, а ракет ПРО потрібно мінімум 2 на одну російську балістику. Рахуйте. Питання, чому досі не вибиті російські виробництва, не перекриті ланцюги компонентів, в тому числі західних для них - це окрема тема. Трансформатори, розбиті шахедами і ракетами, не полагодяться від перекриття доріг. Вони НЕ запрацюють від матюків. Це найбільш тупий спосіб зігнати гнів, і найбільш тупий спосіб пошуку винних «в продажі електроенергії». Таку дурню масово вкидають росіяни і корисні ідіоти з розрахунку на нестабільний емоційний стан громадян.Комунальники та енергетики, на яких, пробачте, більшість з громадян клали до широкомасштабки і обстрілів інфраструктури, нікого не хвилював рівень зарплат там, ніхто не йшов на цю роботу - це переважно люди за 45-50 років. І вони працюють на межі можливостей, так само, як і наші військові. Вони не роботи, а звичайні люди. Буде ВАЖКО! Далі також БУДЕ ВАЖКО! Після війни теж БУДЕ ВАЖКО! З неба не впаде диво, більше ніколи не буде як до війни. Але тільки в підтримці, спільній роботі, допомозі один одному ми зможемо вижити. Ми всі, як нація. Тут НЕ буде росії, ніколи. І «холодомор» не спрацює. Зараз просто потрібно витримати це все, важке випробування для нас всіх. Разом 🇺🇦
❕Під час надзвичайної ситуації в енергетиці дбайте про базову готовність. Саме тому рекомендуємо зробити вдома запас на 3-5 діб:▫️ Питної та технічної води▫️ Продуктів тривалого зберігання▫️ Необхідних медикаментівПершочергово підготуйте валізу першої необхідності. У ній мають бути документи, теплі речі, аптечка, засоби обігріву, засоби особистої гігієни та необхідна кількість готівки.❗️Перевірте рівень заряду додаткових джерел живлення, технічний стан транспорту та наявність пального.Не забудьте про домашніх улюбленців – забезпечте для них запас корму.⚠️Будьте готові до посилених заходів безпеки: слідкуйте за повідомленнями влади, подбайте про безпеку дітей і обмежте перебування на вулиці без нагальної потреби в темну пору доби. 🔗Під час перебоїв з тепло- та енергопостачанням дотримуйтеся базових правил обігріву оселі. Докладно про них розповідали раніше.Зокрема, не намагайтеся обігріти всю квартиру – перебувайте в одній, бажано найменшій кімнаті. Одягайтеся у кілька шарів, використовуйте грілки та підтримуйте легку фізичну активність. 📞Якщо вам потрібна допомога, консультація чи інформація про найближче укриття/Пункт Незламності – телефонуйте 112. Без мобільного звʼязку? Підключайтеся до Wi-Fi та звертайтесь до екстрених служб через застосунок 112 Ukraine. Підготуй запас найнеобхіднішого, потурбуйся про оселю й тих, хто поруч. Вмикай безпеку!🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
#Небесне_військоЩо ми знаємо про наших захисників? Іноді – небагато, лише пам’ятаємо, якими вони були під час мирного життя і як змінилися під час війни…Петро Гусарський завжди посміхався і був ще тим відчайдухом. Мав золоті руки, багато працював. І безмежно любив свою родину. Заради якої й пішов у військо – аби захистити. Без сумнівів виконував складні небезпечні завдання, адже ніс службу у розвідувальному підрозділі. Був там, де й важко собі уявити. Під час виконання останнього в своєму житті завдання отримав надзвичайно важке поранення – і намагався триматися… до останнього подиху…Петра любили і шанували, він був щирим і енергійним – а під час служби став рішучим, справжнім професіоналом військового ремесла. Пішов із життя несправедливо несподівано, бо всім здавалося, що такі, як він, не вмирають…Сьогодні Петро зібрав нас всіх на площі – востаннє, аби попрощатися і посміхнутися наостанок… У Небесному війську тепер побільшало Героїв…Ми щиро співчуваємо родині Петра Гусарського, його друзям, побратимам, колегам – це болюча втрата для всіх нас, для нашої громади… Вклоняємося низько мужності Воїна – Україна втратила одного з гідних своїх синів, який поклав за Неньку своє життя. А ось своїх доньок він вже ніколи не поведе у весільній сукні до вівтаря… Лише захищатиме і оберігатиме їх з небес… Честь і Слава Герою! І світла пам’ять…
Поліцейські Одещини попереджають громадян про аферистів, які вдають із себе за правоохоронців, —поліція ОдещиниЯкщо ті, хто телефонує вам, представляються працівниками силової структури, звинувачують вас у злочині, а потім вимагають гроші, — це шахраї. Про подібні дзвінки треба негайно повідомляти на спецлінію 102.Жертвами зловмисників стають переважно літні люди, які купують в інтернеті ліки чи біологічно активні добавки. Шахраї звинувачують таких покупців у державній зраді, кажучи, що кошти за покупки потрапили на рахунки РФ і за це передбачається кримінальна відповідальність. Порушники вимагають, щоб громадяни передали їм декларації та заощадження, які нібито потребують перевірки. Аби ввести своїх жертв в оману, аферисти використовують підроблені посвідчення працівників правоохоронних органів.👮🏻♀️"Якщо вам телефонують із подібними вимогами, негайно дзвоніть на спецлінію 102. Попередьте своїх літніх батьків і родичів про цю схему. Ваша турбота допоможе їм не стати жертвами шахраїв", — закликають правоохоронці. В однієї літньої одеситки намагалися виманити 7,5 тисячі доларів, але цьому запобігли поліцейські.
Сьогодні працюю на сході України.Донеччина і Харківщина - під постійними ударами ворога. Та водночас - під стійким захистом наших незламних людей.🔍ХарківщинаПро оперативну обстановку на лінії фронту доповіли командир 2-го корпусу НГУ «Хартія» Ігор Оболєнський та керівник Східного регіонального управління Держприкордонслужби Олександр Птиця.Куп’янський напрямок залишається одним із ключових - саме тут ворог намагається реалізувати свої наступальні плани. Успішна операція «хартійців» спільно із суміжними підрозділами Сил оборони з деблокування Куп’янська - результат чіткого планування та професійних дій. Саме так і виглядає ефективна військова робота.Евакуація із небезпечних громад - у посиленому режимі. Наближаємо сервіси: мобільні підрозділи Міграційної служби та сервісних центрів працюють там, де найбільший запит.🔍ДонеччинаЗаслухав доповіді командування бойових підрозділів. Основна - від командира 1-го корпусу НГУ «Азов» Дениса Прокопенка. Їхні підрозділи тримають надскладні ділянки фронту. Щодня - конкретний результат і відчутні втрати ворога: у середньому до 500 осіб піхоти противника щодоби.Результативно працюють і підрозділи безпілотників. Лише «Фенікс» прикордонників у грудні знешкодив понад 1000 окупантів, уразив майже 400 одиниць роботизованих систем та логістичного транспорту ворога.На базі поліції Донецької області сформовано антидронові групи. За два місяці вони знешкодили понад 900 ворожих БпЛА.❗️Обговорили із командуванням корпусів НГУ важливе питання забезпечення наших бойових підрозділів. Ефективні результати можливі за наявності ресурсів. Тож потреби на наступний рік сформовані - МВС працює над їх забезпеченням.Приємно було потиснути руку й вручити нагороди тим, хто обороняє, наступає, рятує, евакуйовує, тримає тил і фронт.Саме ці люди - міцні та незламні - є нашою головною гарантією безпеки.Вдячний кожному за службу.Працюємо. Тримаємо позиції.