Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Балаба online. Україна. Війна. Перемога🇺🇦
Додано 14 лип 2024

Балаба online. Україна. Війна. Перемога🇺🇦

@balabaonline
Кількість підписників: 872
Фото: 2,740
Відео: 936
Посилання: 623
Опис:
Breaking news і без фейсбуку. Русофоблю як вмію ) Ну й трохи про мистецтво.
Джерело

Балаба online. Україна. Війна. Перемога🇺🇦 | Євреї в Чорнобилі жили з 17 століття. Може й раніше, але письмова згад...

Логотип телеграм спільноти - Балаба online. Україна. Війна. Перемога🇺🇦 Балаба online. Україна. Війна. Перемога🇺🇦 @balabaonline
377 Охват/переглядів 2026-04-26 14:30 Повідомлення №5904
Євреї в Чорнобилі жили з 17 століття. Може й раніше, але письмова згадка про них звучить так: у 1691 році козаки під командуванням полковника Істрицького грабували і били євреїв. Звісно, це був не єдиний погром за всі часи існування міста - одного з головних у хасидському світі: тут жили єврейські праведники - цадики Тверські. צֶדֶק - цедек - на івриті означає "справедливість".Згідно із записами в книзі громади, у 1884 році в Чорнобилі проживало 6559 євреїв, що вдвічі перевищувало чисельність решти населення містечка. Громада утримувала п'ять синагог, Талмуд-Тору - школу для хлопчиків, приватну єврейську школу для дівчат та єврейський притулок.Цадики Тверські жили там майже півтора століття і залишили місто у 1920-му після чергових погромів. Звісно, ті, хто вижив.У 1985 році неподалік від Чорнобиля було збудовано надсекретний об’єкт "Дуга-1", позначений на всіх картах як піонерський табір, — РЛС-ка для системи раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет. "Дуга" складалася з двох величезних антен довжиною 500 і 250 м та висотою 150 і 100 м відповідно, і розміщувалася в окремому місті Чорнобиль-2.Серед тих, хто вижив після 26 квітня 1986 року, є тверде переконання, що чорнобильська трагедія пов'язана з тим, що незадовго до цього місцеве населення зруйнувало могильний склеп одного з цадиків Тверських.Я не люблю містику. Я знаю, що всі ці землі не загинули від радіації тільки тому, що були люди, які її зупинили ціною свого життя. Світла їм пам'ять навіки. Як тим цадикам, які тримали це місто до того.Фото з Чорнобилю. Віконце синагоги, яку в радянські часи перетворили на військкомат. Зараз там все закинуто.