👥22 травня в місті Сміла відбувся перший форум старост Черкащини.🔆Цей важливий і цікавий захід об’єднав народних депутатів, представників органів виконавчої влади, лідерів громад і старостатів та партнерів навколо важливих питань місцевого самоврядування, розвитку сільських територій та підтримки жителів у непростих умовах війни.👥Участь у форумі взяли й старости нашої громади: Тетяна Брусліновська (Стецівський старостинський округ), Анатолій Дащенко (Юрківський старостинський округ) та Олена Матвієва (Чичиркозівський старостинський округ), яка, до речі, була нагороджена📜Подякою всеукраїнського обʼєднання старост за самовіддану працю та вагомий внесок у розвиток громади.🗣Під час заходу учасники обговорили актуальні виклики, з якими сьогодні працюють громади, поділилися досвідом та наголосили на важливій ролі старост у комунікації між жителями та органами місцевого самоврядування. Говорили про управлінську, енергетичну, економічну, соціальну, гуманітарну складові, про підтримку Збройних Сил і наших ветеранів, а також про співробітництво громад.🤝Такі зустрічі — це можливість обмінятися досвідом, визначити чіткий алгоритм взаємодії громад, місцевої влади та держави в умовах сьогодення.
Сьогодні від ночі всюди, де потрібно, працюють рятувальники та необхідні служби. Всім, хто був поранений цим ударом, буде надано допомогу. Це наш обов’язок, і держава його виконає. Я вдячний кожному й кожній, хто працює на місцях після ударів, щоб допомогти нашим людям. Зараз відомо, що постраждали щонайменше 83 людини від початку доби. На жаль, є загиблі. Мої співчуття рідним та близьким. Важкий був удар – ракет різних типів 90, із них багато балістики – 36. 600 дронів. На жаль, не всю балістику вдалося збити. Найбільше влучань у Києві, і саме Київ був основною мішенню цієї російської атаки. Путін вже й слово «ура» не може нормально вимовити – шамкає, – а все ще своїми ракетами перемагає житлові будинки. Три російські ракети проти обʼєкта водопостачання, спалив ринок, десятки житлових будинків пошкодив, кілька звичайних шкіл. Запустив свій «орєшнік» проти Білої Церкви. Реально неадеквати. Важливо, щоб це для Росії не залишалось без наслідків. Сьогодні кожен у світі, хто не промовчить, хто допомагатиме Україні, є захисником життя.Ми робимо все, щоб встановити мир і захистити людей. І важливо, щоб Україна була не наодинці. Потрібні рішення і від Сполучених Штатів Америки, і від Європи, і від інших, щоб цей старий орєшнік в Москві вимовив слово «мир». Дякую всім, хто допомагає! Слава Україні!
🌳☀️Сьогодні, 23 травня 2026 року, у нашій громаді урочисто відкрили "Дерево надії" – символ безмежної віри, щирих сподівань та незгасної надії на те, що кожен наш полонений або зниклий безвісти воїн обов'язково щасливо повернеться додому.👥На церемонію прийшли не тільки родини зниклих безвісти та полонених земляків, а й ветерани війни, керівники та жителі громади.🗣Першою до слова була запрошена дружина зниклого безвісти Тетяна Дловча. Звертаючись до присутніх, вона зазначила, що «це дерево для нас – символ надії і віри в те, що кожен повернеться живим додому і власноруч зніме листок зі своїм іменем. Для суспільства ж це нагадування, що війна триває, а 🇺🇦Герої ще не вдома».🗣Міський голова Олександр Заборовець у своїй промові звернув увагу на символізмі відкриття цього знаку саме у пам'ятний для всієї України день - 🇺🇦День Героїв. "Адже на кожному листку викарбувані імена наших 🇺🇦Героїв, які стали на захист держави, мужньо боронили країну від окупантів і так сталось, що нині перебувають у ворожому полоні або є тими, чиї долі огорнуті важкою невідомістю". 💥Від імені всієї громади він висловив сподівання, що Господь кожному нашому 🇺🇦Герою дасть сили винести з гідністю всі труднощі, укріпить їх дух, зміцнить здоров'я, щоб пережити випробування, що випали на їх долю. А ми всі їх будемо підсилювати нашою щирою молитвою і незламною вірою.✨Щиро прозвучали побажання, щоб вже невдовзі на цьому 🌳☀️"Дереві надії" не залишилось жодного листочка. Щоб їх самостійно зняли наші Захисники чи Захисниці на згадку про те, що за них молились, їх чекали і не втрачали віру. 🤗Олександр Анатолійович висловив слова глибокої підтримки родинам наших захисників і захисниць. – "Ми всією громадою поряд, разом з вами, шановні родини наших Героїв, чекаємо, молимось, надіємось і віримо".📝Було зачитало імена наших земляків, які нині в полоні, або вважаються зниклими безвісти. 🙏🏼А мама зниклого безвісти Героя Людмила Плаксій, зачитала спільну молитву.❤️Щира подяка всім, хто долучився до створення та реалізації проєкту 🌳☀️"Дерево надії": працівникам виконавчого комітету, управління праці та соціального захисту населення, а також депутату Черкаської обласної ради від ГО ВО "Черкащани" Олександру Коваленку за зібрані кошти, релокованому підприємству "НВП «Аеромех" на чолі з Олександром Чорнобаєм за виготовлення конструкції дерева, керівнику АТП 2362 Сергію Яременку за наданий транспорт, працівникам комунального підприємства теплових мереж та виробничого управління житлово-комунального господарства за виконання будівельних робіт по встановлення конструкції, а також координаторам і безпосереднім учасникам проєкту Олегу Пилипенку – начальнику відділу містобудування, архітектури та земельних відносин, та Сергію Романовському - голові ГО "Територія Відродження".🌳☀️ «Дерево надії» - це не тільки символ нашої надії і віри, а й символ незламності духу Українського народу.
✅ комунальне підприємство теплових мереж:✔️ здано в повірку та ремонт до ДП «Укрметртестстандарт» та ПП «Аква України» теплові лічильники в кількості 23 шт, з них:- 18 шт житлові будинки;- 3 шт – бюджетні установи;- 2 шт - інші споживачі.✔️ відремонтовано прилади та технічні манометри міської котельні✔️встановлено теплові лічильники по вул. Ювілейна, 2-А, 9✔️ виконано зварювальні роботи на інсталяції «Дерево Надії»✔️ здійснено обхід ділянок теплових мереж та теплових камер міста, за результатами якого виконано необхідні ремонтні роботи✔️ проведено заходи по упорядкуванню прилеглих та закріплених територій (косіння трави) ✅ КВП "Водоканал":✔️здійснено обхід ліній подачі води на місто, свердловин на водозаборах✔️демонтовано пожежний гідрант на водопровідній мережі для здійснення ремонту на території міської лікарні✔️замінено пожежний гідрант на водопровідній мережі на території будівельного майданчика Ювілейна, 1-3✔️відремонтовано запірну арматуру на водопровідній мережі по вулиці Євгена Іванченка✔️відремонтовано насос на водозаборі "Північний"✔️за заявою споживачів замінено 3 водолічильники в помешканнях громадян за адресами Юрківська, 23, Миру, 3, Виноградна, 6✔️з 14.05.2026 по 20.05.2026 включно, пробито та прочищено 43 каналізаційних колодязів по місту✔️проведено ревізію насосів на головній КНС, КНС "Звенигородська", КНС "Чернишевського, КНС "СПТУ"✔️здійснюється ремонт блок відстійника мулососа №4 на очисних спорудах ✅ виробниче управління житлово – комунального господарства:✔️частково відремонтовано покрівлю будинку по просп. Дружби,17✔️по вул. Зоряна, 1,2, Космонавтів, 1,1-А,2,3,15,17, Кривошеї, 1-А, Юрківська, 48, Ветеранів війни,1, пров. С.Гризла,1,2,3,4, С.Крушельницької,1,2,3,4 проведені технічні огляди та ревізії внутрішньобудинкових електромереж✔️проведено ремонти мереж освітлення в пі ’їзді будинків - Залізнична, 101, Ювілейна, 27 та в підвалі Ювілейна,2✔️замінено аварійні стояки системи водовідведення в будинках по просп. Незалежності,30-А та Миру,7-А✔️прочищено внутрішньобудинкові системи водовідведення по просп. Незалежності, 21, 32-А, вул. Ювілейна, 12, вул. Миру,7-А, Захисників України, 39✔️влаштовані поручні входу до під’їзду в будинках Незалежності, 19, 25 ✅ БЛАГОУСТРІЙ✔️ систематично проводиться прибирання об’єктів благоустрою загального користування: парку, скверу, тротуарів, газонів, автобусних зупинок на території громади✔️ покошено газони, зупинки, тротуари по просп. Незалежності в м. Багачеве✔️підготовлено міський пляж до літнього сезону (скошено та вивезено траву, пофарбовані лавки та відремонтовано гірку на дитячому майданчику)✔️ у селах громади постійно проводяться заходи з підтримання належного стану населених пунктів ‼️ УВАГА! НАГАДУЄМО ПРО ОБОВ'ЯЗОК СПОЖИВАЧІВ ВЧАСНО І В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ СПЛАЧУВАТИ ЗА ОТРИМАНІ КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ
Нові можливості для ветеранів та ветеранок: ДПС запрошує на Фестиваль кар’єри З 21 по 24 травня 2026 року в межах Фестивалю кар’єри на ВДНГ працюватиме майданчик Державної податкової служби України. Це відкритий простір для податкових та карʼєрних консультацій в межах сервісу податкового супроводу ветеранського підприємництва. Шукайте нас на локації Міністерства у справах ветеранів України та Українського ветеранського фонду. Чекаємо на ветеранів та ветеранок, які планують чи розвивають власну справу, членів їхніх сімей. Упродовж усіх днів роботи фестивалю фахівці київського Офісу податкових консультантів надаватимуть охочим індивідуальні роз’яснення зокрема щодо:· порядку реєстрації підприємницької діяльності для новостворених підприємців;· питань сплати податків, ведення та порядку подання звітності;· використання електронних сервісів, «зеленого коридору» для ветеранів, попереднього запису до електронної черги на консультації. На фестивалі ДПС презентує актуальні вакансії в регіонах, які мають стати реальним інструментом для адаптації та підтримки захисників та захисниць. За інформацією ДПС України.
🌾✨ Різні зерна в долонях, та одна весна в серцях 🤝 21 травня в Україні вдруге відзначатимуть День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття. Це день, що нагадує: Україна — це дім для людей із різним корінням, різними мовами, традиціями й культурою. І водночас — це спільний простір поваги, підтримки та відповідальності одне за одного.🎨 Нашу країну формують три корінні народи та близько 130 національних спільнот. Кожна з них зберігає свою унікальну історію, культуру, мову та пам’ять поколінь. Разом вони створюють багатогранну мозаїку українського суспільства — живу, різноманітну й сильну.🫂 У часи випробувань саме ця різноманітність стає джерелом сили. Представники національних спільнот і корінних народів разом із усією країною захищають Україну, підтримують громади, розвивають культуру, допомагають один одному й працюють заради спільного майбутнього. Різне походження не розділяє — воно збагачує і підсилює.👥 День міжнаціональної злагоди — це нагода ще раз сказати: культурне розмаїття України — це не просто факт, а її жива сила. Сила людей, які зберігають свою ідентичність і водночас творять спільну історію.🌾 І коли в долонях різні зерна — разом вони проростають однією весною.#єдність_у_розмаїтті
🇺🇦18 травня у приміщенні дитячої юнацько-спортивної школи відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), який об’єднав учнівську молодь закладів загальної середньої освіти громади.👉Метою гри є виховання у дітей та молоді патріотизму, національної свідомості, любові до України, формування здорового способу життя, фізичної витривалості, згуртованості та готовності діяти у складних життєвих ситуаціях.💪Учасники змагалися у різноманітних конкурсах та випробуваннях, демонструючи спритність, силу, витривалість, влучність та командний дух. Програма заходу включала чотири конкурси: «Смуга перешкод, «Стрільба», «Рятівник» та «Перетягування линви». 🏃➡️Під час проходження смуги перешкод команди показали хорошу фізичну підготовку та вміння працювати злагоджено. 🎯У конкурсі зі стрільби учасники продемонстрували влучність та зосередженість. 🆘 Конкурс «Рятівник» дав можливість перевірити знання та практичні навички з надання домедичної допомоги, а під час ⚔️ перетягування линви команди проявили силу, витривалість та справжній командний дух.👉 За результатами конкурсних випробувань місця розподілилися таким чином:➡️ «Смуга перешкод»1️⃣місце – рій «Слава та воля» Стецівської гімназії;2️⃣ місце – рій «Мрія» Багачевського ліцею №1;3️⃣ місце – рій «Холодний Яр» Багачевської гімназії №1.➡️ «Рятівник»1️⃣ місце – рій «Мрія» Багачевського ліцею №1;2️⃣ місце – рій «Холодний Яр» Багачевської гімназії №1;3️⃣ місце – рій «Легіон» Багачевської гімназії №2.➡️ «Стрільба»1️⃣ місце – рій «Мрія» Багачевського ліцею №1;2️⃣ місце – рій «Холодний Яр» Багачевської гімназії №1;3️⃣ місце – рій «Легіон» Багачевської гімназії №2.➡️ «Перетягування линви»1️⃣ місце – рій «Мрія» Багачевського ліцею №1;2️⃣ місце – рій «Холодний Яр» Багачевської гімназії №1;3️⃣ місце – рій «Слава та воля» Стецівської гімназії.🛰 Наприкінці заходу учасники мали можливість переглянути демонстрацію найпоширеніших сучасних технологій, які використовуються українськими військовими, зокрема безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Демонстрацію провели представники громадської організації «Січ Нова Генерація», які ознайомили дітей із принципами роботи техніки, її значенням у сучасних умовах та особливостями застосування.✨ Захід пройшов у дружній та патріотичній атмосфері. Учасники отримали позитивні емоції, новий досвід та можливість проявити свої найкращі якості.💙💛 Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») вкотре довела, що молоде покоління українців є сильним, згуртованим, свідомим та готовим бути гідними громадянами своєї держави.
Сьогодні ми згадуємо і вшановуємо памʼять усіх жертв одного з найбільш жорстоких злочинів радянської влади – депортації кримськотатарського народу. Депортації, яка стала актом очевидного геноциду проти кримськотатарського народу. 1944 рік назавжди буде в історії як спроба знищити народ – коли і малих, і дорослих викинули з рідного дому та відправили в чужий край. Значна частина народу загинула в дорозі, багато хто не витримав у місцях вигнання – щонайменше третина, і це може бути дуже стриманою оцінкою.Ми памʼятаємо про них. Ми не забули і не пробачили те, що сталося. Жоден народ не заслуговує на подібне. І тим більше Росія не зупинилась на тому, що вже зробила, і почала нову війну проти України саме з Криму. І знов намагається позбавити дому кримськотатарський народ і всіх нас, всіх українців. Ми захищаємось від цього і, поки будемо разом і допомагатимемо одне одному, точно захистимось.Вічна памʼять усім жертвам депортації 1944 року. Вічна слава тим, хто бореться за життя і захищає Україну.
▪️Поле історії нашої країни рясно встелене трагічними подіями. Одне з них кровоточить і донині – це репресії і терор українського народу, організований комуністичним тоталітарним режимом. 🕯Щороку у третю неділю травня ми вшановуємо пам'ять і згадуємо співвітчизників кого забирали «чорні воронки» посеред ночі, тих, хто загинув від виснаження в таборах, тих, чиї імена намагалися стерти з історії, засипаючи вапном у безіменних ровах Биківні, Дем’янового Лазу та тисяч інших місць масових страт по всій Україні. ▪️Внаслідок репресій Україна понесла колосальні втрати. Лише у роки «Великого терору» 1937–1938 років було засуджено майже 200 тисяч осіб, з яких понад 130 тисяч було розстріляно. У період 1935–1951 років за даними архівів СБУ, репресій зазнали понад 2,8 млн українців. ▪️Сьогодні продовжує терор нашої країни росія. Вона розпочала кровопролитну війну проти суверенної держави і має отримати справедливе покарання: всі автори і виконавці злочинів як тогочасних, так і нинішніх, адже непокаране зло завжди повертається. Ми маємо розповісти правду і відкриті архіви – це наша зброя проти пропаганди та брехні. ▪️Ми ніколи не дозволимо страху панувати в наших життях. Події Війни за Незалежність України, що триває, переконливо демонструють, що комуністичні репресії ХХ століття – це незавершена історія нашої сьогоднішньої боротьби проти послідовників «червоного терору». Тому злочинці минулого мають бути засуджені історією, сучасні – міжнародним трибуналом. 🇺🇦Сьогодні ми маємо свою державу, свою армію та незламну волю. Ми вивчили головний урок історії – тоталітаризм боїться передусім сили спротиву і правди. Безальтернативний шлях, що веде геть від імперського терору – це шлях демократії і прав людини. І наша єдність на цьому шляху – найкраща відповідь на спроби ворога знищити українську ідентичність. 💪Наш незламний спротив – від «Розстріляного відродження» до сучасних героїв – цементує ще одну непохитну істину: Український дух неможливо розстріляти. Це – дух Свободи, яка є для нас найвищою цінністю. Ми обираємо волю, бо пам’ятаємо лихоліття тоталітарного мовчання. Ми обираємо незалежну державу, бо знаємо, що політичні репресії, голодомори, депортації – це ціна, яку наш народ платив за свою бездержавність. 👉Наша ціль - досягнення справедливого й стійкого миру, відновлення системи колективної безпеки, які можливі лише об’єднаними силами і послідовною політикою нейтралізації терористичних режимів. І в цьому беззаперечно важливим є консолідація зусиль України та міжнародного співтовариства. 🌐Увесь цивілізований світ виступає проти репресій, проти тоталітаризму, проти терору.🙏Пам'ятаємо тих, хто не зламався, хто віддав життя, але не піддався покорі, хто залишився українцем попри моральні утиски і фізичні знущання. 🙏Бережемо пам'ять! 🗣Проповідуємо історичну правду! 💪Боремось і здобудемо Перемогу! Міський голова Олександр Заборовець, міська рада та її виконавчий комітет
💙💛Спортивний фестиваль"Тато, мама, я – спортивна сім’я" за участю родин військових💥У дитячо–юнацькій спортивній школі з нагоди Дня сім'ї відбулося спортивне свято "Тато, мама, я – спортивна сім’я", в якому взяли участь 8 сімей учасників бойових дій та ветеранів війни.🙏🏼Захід розпочався з хвилини мовчання - вшанування світлої пам'яті про кожного Героя, який віддав своє життя за рідну землю, за мирне, щасливе майбутнє вільної, незалежної України.👪Сімейні команди та гостей свята привітала начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Багачевської міської ради Валентина Дроздова, яка побажала родинам міцного здоров'я, сімейного щастя та добробуту.💪Програма змагань складалася з п’яти адаптивних естафет, в яких учасники показали майстерність, кмітливість та спортивний азарт. 👉За підсумками фестивалю призерами та переможцями серед учасників молодшої групи стали:🥇І місце - сім’я Павлюченків🥈ІІ місце – сім’я Клименків🥉ІІІ місце – сім’я Макухи4️⃣ІVмісце – сім’я Безверхих👉Серед учасників старшої групи переможцями стали:🥇І місце - сім’я Клименків🥈ІІ місце – сім’я Татаренків🥉ІІІ місце розділили - сім’я Романовських та сім’я Тупчієнків✨Всі родини отримали море задоволення від фестивалю, гарний настрій та були нагороджені 📜🎁грамотами і призами.🌟Вітаємо всіх учасників спортивного фестивалю і бажаємо мирного неба над головою та перемоги нашій Україні.