📍СМІЛАКількість потерпілих після ракетно-дронової атаки зросла. По допомогу до медиків звернулись уже одинадцять людей. З них двоє - дітки. Їм надають усю необхідну допомогу. Водночас ліквідуємо наслідки цього чергового злочину рф: на місці події працює штаб. За попередніми даними, в межах міста зафіксовано падіння трьох ракет і восьми БпЛА. Ворог прицільно бив по цивільній інфраструктурі. Значно пошкоджено три дев’ятиповерхівки, плюс приватні будинки, автомобілі. Постраждали також щонайменше чотири заклади освіти, психлікарня. Практично вщент поруйнований навчальний корпус коледжу Національного університету харчових технологій. Напередодні там був випуск молодших бакалаврів... Комісії продовжують обстеження. Опісля будемо знати всі масштаби руйнацій. У місцевій школі вже облаштовані місця для розміщення мешканців пошкоджених будинків – хто цього потребуватиме. Водночас завозимо будівельні матеріали для першочергових робіт, щоб максимально все закрити. Дякую команді обласного Червоного Хреста за швидке реагування. Додам, що цієї ночі силами ППО в межах нашої території знешкоджено 38 російських БпЛА. Найголовніше – без загиблих. З рештою впораємось разом. t.me/cherkaskaODA
🔳Сьогодні вирушив у свою останню земну дорогу до побратимів у Небесний легіон наш земляк Клопотенко Ігор Вячеславович, який віддав своє молоде життя у священній боротьбі за незалежну, міцну і вільну від гніту країну, за щасливе життя своєї родини, за кожного з нас.🔳Проводжали його жителі громади живим коридором, в останній шані до звитяги і жертовності молодого Воїна, ставши на коліна та шлях Героя устеливши килимом із квітів.🔳Прощання відбулось на Алеї Слави, де зі словами щирого співчуття і підтримки мамі загиблого Наталії Володимирівні, його брату Олександру, бабусі Любові Юхимівні, племіннику Артему, всім друзям, рідним, знайомим та побратимам Ігоря звернувся міський голова Олександр Заборовець.🔳Він наголосив, що не можна знайти слів, які мобли б зменшити біль від тяжкої втрати. Вона непоправна і, на жаль, ми не в силах цього змінити. Але своїм життям Ігор записав героїчну сторінку в літописі нашої громади і країни. Він залишиться у пам'яті всіх, хто його знав, веселим, компанійським, активним молодим чоловіком, якому назавжди буде 31 рік. 🔳Народився Ігор 13 лютого 1994 року в селі Юрківка. Тут же закінчив школу, здобувши середню освіту. Успішно склавши вступні іспити розпочав навчання у Черкаському державному технологічному університеті, після закінчення якого отримав спеціальність інженер-будівельник.🔳Так і залишився в обласному центрі де працював на різних роботах. На жаль не встиг створити сім'ю, не відчув щемного почуття батьківства.🔳Ще з початком повномасштабного вторгнення хотів йти добровольцем захищати країну від окупантів, та різні обставини відтягували цей момент у житті Ігоря. А коли прийшла пора – не ховався, а з відчуттям відповідальності вступив до лав ЗСУ. 21 лютого 2025 року був призваний по мобілізації Черкаським обласним центром комплектування та соціальної підтримки.🔳Служив навідником 2 кулеметного розрахунку 1 кулеметного відділення 1 кулеметного взводу роти вогневої підтримки 2 штурмового батальйону. Солдат Клопотенко Ігор прослужив короткий термін часу. Та незважаючи на це, був мужнім і відважним, відповідальним до поставлених завдань, сумлінним бійцем, на якого могли розраховувати побратими. Та війна безжальна. 19 червня під час виконання бойового завдання біля села Рижівка Білопільського району Сумської області Ігор загинув, до останнього подиху залишившись відданим військовій присязі на вірність Українському народу.🔳Ігор загинув за Україну, але продовжує жити у наших спогадах, у вільному небі та в кожному промені сонця, в кожному ковтку свіжого повітря. 🔳Ми ніколи не забудемо наших Героїв. Ніколи не пробачимо ворогу жодної пролитої нашими Воїнами краплинки крові, жодної виплаканої гіркої сльозинки рідних і близьких полеглих. 🙏🏼Вічна пам’ять і шана 🇺🇦Героям!!!
Путін учора влаштував бенефіс, зокрема, і для Сполучених Штатів Америки. Говорив він абсолютно відверто. Так, він хоче всю Україну, і хоче не чотири роки, не з 2014 року, а давно, – він так сам сформований, російським імперіалізмом. І коли він говорить про Україну і щось там ще про ноги російських солдатів, він говорить також про Білорусь, про країни Балтії, про Молдову, і про Кавказ, і про такі країни, як Казахстан, і про всі місця на землі, куди можуть дістатись російські вбивці. Влада Путіна закінчується там, де закінчуються можливості російських вбивць.Звісно, Україна буде захищатись. І кожному у світі треба визначатись. Ми зі свого боку в Україні ухвалили ряд нових рішень, враховуючи відвертість російських вбивць, які заявляють, що не збираються зупинятись.Перше: будуть нові наші міжнародні заходи заради дійсно відчутних міжнародних санкцій проти Росії. Ми також активізуємо всю санкційну роботу в Україні – внутрішню роботу, щоб кожен, хто досі допомагає Росії, або будь-яким чином з нею співпрацює, або зберігає бізнеси на окупованій території, – щоб кожна особа відчула, що це абсолютно злочинна діяльність. Друге: направимо більше ресурсів у наші дрони всіх типів, від дипстрайків до конкретного захисту від російських ніг на фронті. Третє: ми змінимо деякі кадрові позиції, зокрема в українському дипломатичному корпусі, а також в управлінні інституціями, щоб збільшити український потенціал як у відносинах з партнерами, так і потенціал внутрішньої української стійкості. Що стосується дипломатичного корпусу, то за місяць – в тому числі у форматі наради з усіма українськими послами – зробимо висновки щодо цієї трансформації.Зараз місяць особливих заходів заради нового тиску на Росію – на окупанта, – щоб ускладнити їм ситуацію, а отже, щоб спростити нам шлях до миру.Деталі сьогоднішніх доручень главі Служби безпеки України непублічні. Окремо будуть рішення РНБО, вони вже готуються. І фактично в щоденному режимі будемо інформувати про те, що роблять українські дипломати заради досягнення наших українських цілей.
🙏Закликаємо дбайливо ставитись до комунального майна!✅Звертаємось до всіх жителів громади, особливо до родин з дітьми.🔹Приємно, коли навколо все чисте, охайне, прибране, доглянуте. То ж коли ми почнемо шанувати працю та намагання людей , які докладають зусилля щоб покращити комфорт у громаді та зробити її красивою і привабливою?🫳Опускаються руки, коли не встигли щось зробити, а "народні умільці" своєю "творчістю" вносять недолугі корективи та псують майно. ➡️З останнього - нещодавно встановили сучасну зупинку для громадського транспорту біля кафе "Бамбіна". І ось вже сьогодні вона розписана різними написами, авторами яких більше всього є підлітки (висновок можна зробити з текстів).➡️Згадаємо і про попередні випадки: розписані лавки по проспекту Незалежності та на прибудинкових територіях, тільки-що пофарбовані стовпчики паркану по проспекту Дружби, огорожа стадіону та багато іншого.🔹Тому звертаємось до батьків - приділіть увагу своїм діткам та поясніть, як потрібно себе вести і чого категорично не можна робити. Всі ми колись були малими і звичайно бешкетували, але не потрібно своїми діями завдавати шкоди.🔻Подивіться на фото. Можливо хтось впізнає авторів цих "перлів".
14 червня 2025 року в архітектурно-ландшафтному етнографічному комплексі «Совин Яр» села Водяники відразу два колективи нашої громади взяли участь в обласному фестивалі родинної творчості «Родинні скарби Черкащини» в рамках благодійного мистецького проєкту «АRT-TOLOKA. Open Air» - це соціально-культурна ініціатива, яка поєднала у собі мистецьку культуру та благодійні ініціативи у форматі фестивалю.Фестиваль має на меті продемонструвати і зберегти родинні традиції та творчість Черкащини. Загалом у фестивалі взяли участь понад 20 сімейних колективів із різних громад області, а саме: Городищенської, Шрамківської, Паланської, Монастерищенської, Червонослобідської, Лисянської, Березняківської, Ватутінської, Звенигородської, Шполянської та Водяницької. Ватутінську міську територіальну громаду представляв родинний дует «Рідні серця» у складі директора Юрківського сільського Будинку культури Володимира Пухальського з донькою Анастасією, які вразили глядачів виконанням пісень «Де ти тепер» та «Ой, чого ж ти, мамо?». Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Веснянка» Багачевського міського Палацу культури (керівник – Ольга Матвійчук) виступив в ролі запрошених гостей та своїм виступом виконавиці створили неймовірну атмосферу та подарували глядачам незабутні враження.Щиро дякуємо керівництву Черкаського обласного центру народної творчості за організацію фестивалю та популяризацію родинної творчості, а також голові Водяницької громади Руслану Каюку та ректору Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького Олександру Черевку за неймовірні локації та теплий, гостинний прийом.
Олімпійський день – свято спритних, сильних і витривалихСьогодні відзначали Олімпійський день - це унікальне спортивно-масове свято, яке традиційно проводиться до дня заснування Міжнародного Олімпійського Комітету. Захід розпочався з урочистої частини на спортивному комплексі (стадіон "Шахтар") та вшанування хвилиною мовчання пам'яті загиблих внаслідок збройної агресії росії проти України. З привітальним словом до учасників спортивного свята звернулася Лариса Гурцак, керуючий справами виконавчого комітету, яка побажала усім учасникам Олімпійського дня перемог, як в спорті, так і в повсякденному житті. "Ми пишаємося кожним спортсменом та кожною спортсменкою, які представляють належним чином нашу громаду на обласному та Всеукраїнському рівнях, а також нашу державу на Міжнародному рівні!",- наголосила Лариса Віталіївна.Також до привітань долучився секретар Багачевської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Черкащани" Юрій Мамайсуров, який побажав залишатись активними, спортивними і відданими здоровому способу життя та вручив футбольні м'ячі.Під гімн України підняли прапор Національного олімпійського комітету України призер Чемпіонату області з боксу, майстер спорту України з боксу Лисяний Нікіта та кандидат у майстри спорту України з боксу Захарова Анастасія. Продовженням заходу стало проведення у міському парку відпочинку легкоатлетичного кросу. Загалом на бігові доріжки вийшли 76 учасників: 33 дівчат та 43 хлопців. Змагалися спортсмени у різних вікових групах з 2 по 10 класи.Переможцями змагань серед дівчат стали: 2-3 класи - Пухальська Єлизавета (Юрківська гімназія), 4-5 класи - Коваленко Євгенія (Гімназія №1), 6-7 класи – Павленко Альбіна (Ліцей №2), 8 класи – Косовська Аліна (Юрківська гімназія), 9-10 класи – Музика Поліна (Ліцей №1). Серед юнаків перемогу здобули: 2-3 класи - Мірошниченко Андрій (Ліцей № 2), 4-5 класи - Бабенко Назар (Початкова школа), 6-7 – Мендель Дмитро (Ліцей № 2), 8 класи - Реміз Єгор (Ліцей № 2), 9-10 класи - Іваненко Євген (Гімназія №1).Всі переможці та призери Олімпійського дня нагороджені грамотами та медалями.
🙏🔹🔸АКЦІЯ "ГОЛОСИ ДІТЕЙ": ДЗВІНОЧКИ ПАМ'ЯТІ НА АЛЕЇ СЛАВИ🙏🛎Сьогодні, 4 червня, наша громада разом з усією Україною вшановує пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.🙏🛎На Алеї Слави відбулась зворушлива акція "Голоси дітей" до якої долучилися керівництво громади, працівники структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету, а також представники делегації з Німеччини, які перебували в громаді з гуманітарною місією.➡️"Сьогодні ми зібралися тут, біля цього святого місця, щоб віддати данину пам'яті дітям, які не встигли вирости, здійснити свої мрії, побудувати майбутнє бо їх убили рашистські нелюди. Ця акція – це не про цифри, це про кожну дитину, яка передчасно відійшла у вічність, а деяким навіть не судилося побачити цей світ. Ми повинні пам’ятати їх імена та захищати тих, які живуть поруч, робити все, щоб їх дитинство було радісним і щасливим" – звучало у виступі міського голови.🙏🛎Спільною хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих дітей, а кожен дзвіночок на гіллі дерев став мовчазним свідком великого горя і незламної людської пам'яті.
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ🔹 З 19 по 25 травня 2025 року у закладах освіти нашої громади пройшов Національний тиждень безбар’єрності у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.🔹 Мета цього тижня – сприяти формуванню в суспільстві культури безбар’єрності: через підвищення обізнаності, мотивацію до змін і популяризацію позитивних прикладів рівності можливостей для всіх.Протягом тижня здобувачі освіти брали участь у:✳️ інформаційних бесідах✳️ рухливих та ігрових заняттях на розвиток емпатії✳️ виготовленні аплікацій, малюванні, спільних творчих проєктах✳️ перегляді та обговоренні відеоматеріалів та мультфільмів✳️ виховних годинах✳️ педагогічній годині «Безбар’єрність у сучасному освітньому середовищі»✳️ консультаціях для батьків: «Як виховати дитину що поважає інших»✳️ перегляді відеоматеріалів та презентацій на теми: «Повага до різних», «Доступність як норма», «Інклюзія в дії».✳️ тематичному занятті: "Світ без бар’єрів" — з демонстрацією простих прикладів доступного середовища (пандуси, кнопки виклику тощо).✳️ годині спілкування з елементами тренінгу «Як говорити правильно?»🔹 Учні дізналися про етичну лексику при спілкуванні з людьми з інвалідністю, важливість ненасильницької комунікації та підтримки.🔹 Проведені інтерактивні заняття для учнів, спрямовані на ознайомлення з основами безбар'єрності, розвиток емоційного інтелекту, командної роботи та поваги до різноманітності людей. 🔹 Година безбар'єрності включає: просте пояснення поняття безбар'єрності; презентацію "Гайд безбар'єрних подій", творчу роботу над плакатом "Безбар'єрному середовищу бути", завершальну рефлексію і формування особистого ставлення.🔹 Діти брали участь у рольових іграх: з пов’язкою на очах проходили маршрут, допомагаючи одне одному. Обговорювали, як почуваються ті, хто має обмеження.🔹 Було створено колективну аплікацію “Світ без бар’єрів”. Проведено сюжетно-рольову гру “Місто, де всі друзі”. Проведено підсумкове свято "Дружна команда": рухлива гра-квест, вручення “медалей доброти”, рефлексія, створено спільний плакат “Ми всі разом” та тематичні заняття у середній та старших групах: «Ми різні- ми рівні», «Долоньки дружби», «Світ очима доброти».🔹 Тематичний тиждень пройшов змістовно та успішно. Обрана форма роботи сприяла формуванню в дітей первинних уявлень про безбар’єрність, вихованню доброзичливого ставлення до всіх людей незалежно від їхніх особливостей.🔹 Діти почали виявляти більше емпатії, підтримки в іграх і повсякденному житті. Закріплено уявлення про рівність і різноманітність. Активно долучалися до обговорення та творчих завдань. Виявили бажання допомагати одне одному
ПРИЗНАЧЕННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА ШКОДУ ЖИТТЮ ТА ЗДОРОВ’ЮВідповідно до Закону України від 20.03.2023 № 2980-IX “Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України” (далі – Закон) передбачено надання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі – одноразова грошова допомога). Право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги мають особи з числа працівників об’єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв’язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов’язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов’язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24.02.2022 воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а в разі їх загибелі (смерті) за таких обставин – члени їх сімей. Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1396 “Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах”. Одноразова грошова допомога встановлена Законом у таких розмірах: 1) особам з інвалідністю I групи - 800 тисяч гривень; 2) особам з інвалідністю II групи - 500 тисяч гривень; 3) особам з інвалідністю III групи - 200 тисяч гривень; 4) у разі загибелі (смерті) - 1 мільйон гривень. Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, мають подати до територіального органу Пенсійного фонду України, незалежно від адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), заяву про її призначення і виплату. Призначення і виплата одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю здійснюється на підставі низки документів та відомостей, передбачених пунктом 10 Порядку.
ВШАНУВАЛИ ЗЕМЛЯКІВ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ!Сьогодні Україна приспустила Державні прапори і одягла кольори жалоби у знак пам’яті про співвітчизників, які стали безневинними жертвами політичних репресій комуністичного режиму.Внаслідок масових репресій у 1927-1938 роках людські втрати в країні, за різними даними, становили щонайменше 4,4 мільйони осіб. А прямі й опосередковані демографічні втрати України від сталінського терору та війн у той період можуть сягати 45 млн. осіб – наголосив міський голова Олександр Заборовець, звертаючись до скаливатчан, які прийшли пом’янути своїх односельців, що постраждали внаслідок організованого тоталітарною машиною геноциду української нації.Усіх, хто внаслідок репресій був розстріляний, закатований, висланий на чужину, пройшов в’язниці, заслання, табори, примусове психіатричне лікування та інші тортури вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій.Сьогодні Україна потерпає від нового терору, який принесли на нашу землю російські нелюди. Вони знищують міста і села, відбирають споконвічні українські території, намагаються на них встановити свої закони і стерти з лиця землі все українське, виплекане століттями нашими предками, виборене у жорстокій боротьбі за волю, свободу і незалежність.Але українці нація незламна. Ми зможемо здолати клятого ворога і будувати свою мирну, міцну і процвітаючу державу, про яку мріяли предки, яку виборюють нині наші захисники і захисниці. щоб більше ніколи ні сучасники ні прийдешні покоління не знали, що таке війна, репресії, голод і геноцид.